شهید کاظم رستگار نگذاشت مادرش خجالت بکشد

کاظم لبخندی می‌زند و به مادرش می گوید: نماز صبح را که خواندی قرآن را بردار و بخوان!

مادر می‌گوید: چیزی نمی‌خواهم؛ فقط جلسه قرآن که می‌روم، همه قرآن می‌خوانند و من نمی‌توانم بخوانم خجالت می‌کشم. می‌دانند من سواد ندارم، به من می‌گویند همان سوره توحید را بخوان!

شهید کاظم نجفی رستگار در سوم فروردین‌ماه سال ۱۳۳۹ در روستای اشرف آباد شهرری به دنیا آمد. او ) با آغاز جنگ راهی جبهه شد و در عملیات بیت‌المقدس با مسؤولیت فرماندهی «گردان میثم» از لشکر حضرت ۲۷ محمد رسول الله (ص) شرکت کرد.  آقا کاظم پس از آزادسازی خرمشهر در رکاب حاج احمد متوسلیان به لبنان شتافت و مدتی پس از اسارت حاج احمد به ایران بازگشت.

مادر شهید شروع به خواندن آن هم بدون غلط می‌کند. آیت‌الله نوری گریه می‌کند و چادر مادر شهید را می‌بوسد و می‌‌گوید: جاهایی که مادر نمی‌توانست بخواند متن غیر از قرآن قرار داده بودیم که امتحانش کنیم.

قرار گذاشته می‌شود. حضرت آیت‌‌الله نزد مادر شهید می‌رود. قرآنی را به او می‌دهد که بخواند. به راحتی همه جای را می‌خواند، اما بعضی جاها را نه.

بعد آیت‌الله نوری همدانی می‌گویند: قرآن خودتان را بردارید و بخوانید.

پس از استعفای علیرضا موحد دانش از فرماندهی تیپ ۱۰ سیدالشهدا (ع) به پیشنهاد او، کاظم رستگار فرماندهی این تیپ را بر عهده گرفت. سرانجام این فرمانده شجاع جبهه در عملیات بدر و در خط مقدم نبرد شرق رودخانه دجله در ۲۵ اسفندماه سال ۱۳۶۳ به شهادت رسید و پیکر مطهرش پس از ۱۳ سال در منطقه هورالهویزه تفحص شد و در قطعه ۲۴ بهشت زهرای تهران، ردیف: ۷۴، شماره: ۲۳ به خاک سپرده شد.

بخوان:  قاضی‌زاده هاشمی: زائران جانباز بزرگ‌ترین نماد مظلومیت جمهوری اسلامی در حج هستند

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، وقتی شهید می‌شوی انگار فضا مهیا می‌شود بیش‌تر هوای مادرت را داشته باشی، مانند کاری که شهید کاظم نجفی رستگار فرمانده لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) برای مادرش در آن دنیا کرد. کرامتی که به بهانه در پیش بودن روز مادر به بازخوانی آن می‌پردازیم:

پایان پیام/


حاجیه خانم رستگار در خواب پسر شهیدش را می‌بیند. کاظم به او می‌گوید: در بهشت جایم خیلی خوب است. چی می‌خواهی برای شما بفرستم؟

هدیه نورانی که شهید برای مادرش از بهشت اختصاصی فرستاداین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14011018000257/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B8%D9%85-%D8%B1%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%86%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%B4-%D8%AE%D8%AC%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D8%A8%DA%A9%D8%B4%D8%AF

حاجیه خانم صبح هنگام بعد از نماز یاد حرف پسرش می‌افتد. قرآن را برمی‌دارد و شروع به خواندن می‌کند.

درباره این شهید بیش‌تر بدانید

خبر همه جا می‌پیچد و پسر دیگر حاجیه خانم این کرامت شهید را محضر آیت‌الله العظمی نوری همدانی مطرح می‌کند و از ایشان می‌خواهد مادرش را امتحان کنند.