طراحی و اجرایی می شود

اما خوب این فصل گردشگری مزایای مناسب و عالی خودش را هم دارد، برای مثال بهترین عکس ها را می توانید تهیه کنید، چرا که همه جا خلوت و خالی سایت kermanshahtour از مسافران است. اما فصل خلوت گردشگری یا لو سیزن درست برعکس فصل ” های سیزن ” است. مزیت مهم بعدی سفر در لو سیزن این است که امکان دارد شما حتی در هتل نیز با قیمت بسیار پایین تر، سوییت یا اتاق های دولوکس پیدا کنید که در های سیزن محال است اتفاق بیافتد. رتبه بندی هتل ها بر اساس تعداد ستاره ها قطعا می تواند راهنمای بسیار مهم و مناسبی برای مسافران باشد تا براساس خدماتی که دریافت می کنند، بتوانند انتخابی آگاهانه داشته باشند. تهران در قلب سه منطقهی طبیعی قرارگرفته که اولین آنها، کوهستانهای شمالی تهران بوده و بلندترین قلهی آن توچال است، دومین منطقه دامنهی البرز است که به درههای اوین، درکه، نیاوران، حصارک و سوهانک منتهی میگردد، سومین منطقه دشتی است که قسمت اعظم شهر تهران بر آن گسترده شده و دارای شیب ملایمی با جهت شمالی- جنوبی است.

ری این شهر باستانی با قدمتی هشت هزارساله، یکی از کهنترین شهرهای جهان است. لازم به ذکر است که لو سیزن یا آف سیزن ( Off-Season ) ، زمانی را در بر می گیرد که مسافران خیلی تمایل به سفر به مقصدی خاص را ندارند ؛ برخی از این دلایل هم عبارت است از : آب و هوای نامطلوب ( فصل های پر باران، سردی یا گرمی بیش از حد دما ) و یا نبود خدمات کامل در آن شهر یا کشور. پس پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید در ” های سیزن ” سفر کنید ، برنامه خود را از مدتی قبل بچینید و نسبت به به رزرو هتل ، بلیط هواپیما ، قطار ، اتوبوس و هر مورد دیگری که قرار است حمل و نقل و اقامت شما را در بر بگیرد اقدام کنید.. بنای فعلی این موزه که در شمال تهران قرار دارد، یک خانهی مسکونی است که به تاریخ 1351 بنا شده پس از طرح تأسیس موزهی موسیقی، به دلیل مناسب بودن محل و فضای کافی آن، از سال ۱۳۸۲ مورد بازسازی قرار گرفت. برخوردار است. رستوران های متنوعی نیز در فضای هتل های ۵ ستاره تعبیه شده که انواع و اقسام غذاهای بین المللی و جذاب را در منوی خود دارند.

نکته قابل توجه دیگر نیز قرار نداشتن لو سیزن در تعطیلات رسمی است چرا که خیلی از افراد اغلب نمی توانند به جز تعطیلات رسمی به سفر بروند. نکته مهمی که نباید فراموش کرد این است که به هرحال مسئولیت حمل و نقل داخلی و بین المللى اشخاص و لوازم شخصى و یا موارد دیگر به عهده ایرلاین می باشد و در این خصوص، چارتر کننده هیچ گونه مسئولیتی در قبال اینها ندارد. این روزها ایرلاین های متفاوت داخلی و خارجی با نرخ های بسیار متنوع بلیط هایی حتی ارزان تر از آنچه را که فکرش را می کنید در بعضی از بازه های زمانی خاص ارائه می دهند. تعدادی از تورهای مرسوم و پرطرفدار که توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات گردشگری یا همان آژانس های هواپیمایی برگزار می شوند که شما نیز می توانید از منوی بالای سایت آژانس هواپیمایی آریا توریزم ابریشم، به انواع تورها دسترسی داشته باشید که در متنوع ترین پکیج ها به شما ارائه شده است. تفاوت فرودگاه بین المللی با فرودگاه داخلی این است که در فرودگاه های داخلی صرفا پروازهای داخلی انجام می گیرد و محدود به شهرهای داخل همان کشور است . به اتاق هایی گفته می شود که اقامت همراه با یک وعده صبحانه و یک وعده نهار یا شام ارائه می شود؛ مثلا سرویس H.B به مقصد دبی معمولا با یک وعده صبحانه و یک وعده نهار ارائه می شود در حالی که همان سرویس در ترکیه بخصوص درمنطقه آنتالیا و منطقه دریای اژه به یک وعده صبحانه و یک وعده شام اطلاق می شود که در اصطلاح Modified American plan گفته می شود.

برای یک بار در طول اقامت مهمانان، جزئی از سرویس های هتل می باشد. منظور اتاق هایی است که جهت اقامت همراه با تمام وعده های غذایی اعم از: صبحانه، ناهار، عصرانه و شام و نوشیدنی های رایگان را شامل می شوند و این سرویس معمولا در هتل هایی که در شهرهای ساحلی همچون : کوش آداسی، بودروم، مارماریس ، آنتالیا و … قرار گرفته اند، ارائه می شود. منظور اتاق هایی است که جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه، یک وعده ناهار و یک وعده شام می باشد؛ ضمنا در بعضی از هتل ها این سرویس به صورت سرویس Full board plus می باشد یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه ، یک وعده ناهار ، یک وعده شام و نوشیدنی ها هنگام صرف ناهار و شام قابل ارائه است که در اصطلاح Full American plan نامیده می شود. در اصطلاح به اتاق هایی گفته می شود که اقامت بدون هیچگونه وعده غذائی European plan ارائه می شوند. اما فصل های شلوغ و خلوت گردشگری در اصطلاح ” های سیزن ” یا “لو سیزن ” نامیده می شوند. های سیزن و لو سیزن به فصل پر رونق و افول گردشگری در مقاصد خاص گفته می شود ، یعنی اینکه در زمان خاصی، یک مقصد به خاطر چندین ویژگی، میزبان تعداد زیادی از گردشگران است و یا اینکه در زمان دیگر، گردشگران و مسافران کمتری به آنجا سفر می کنند.

سیت چارتر به صورت شناور : در این حالت چارتر کننده متعهد می شود که تعداد مشخصی صندلی را به صورت رفت و برگشت در یک مسیر پروازی در طی یک دوره زمانی مشخص شده مثلاً یک ماهه به فروش برساند و در این گزینه معمولا رعایت فاصله زمانی مشخص بین تاریخ رفت و تاریخ برگشت بلیط های صادره ضروری نیست. اغلب در بعضی از مسیرهای پروازی اعم از: دبی و استانبول به واسطه وجود عرضه تقاضا ، پروازهای چارتری به طور سالیانه نیز قابل ارائه می باشد. نوع هتل ها نیز برای ارزان شدن تور مسافرتی نقش پرنگی را ایفا می کنند.در صورتی که می خواهید سفری مقرون به صرفه داشته باشید، می بایستی در لیست هتل های ۳ یا ۴ ستاره وهاستل ها به دنبال محل اقامت باشید. دلیل دیگر می تواند وجود تعطیلات رسمی در آن زمان باشد برای مثال ایام نوروز که تعطیلات رسمی است تقریبا می توان گفت که همه جای ایران ، های سیزن به حساب می آید و به همین دلیل ، در این فصل ممکن است با موارد گوناگونی از جمله: شلوغی جاذبه های گردشگری، گران بودن بلیط هواپیما و یا پر شدن خیلی زود هتل ها و اقامتگاه ها با قیمت های نسبتا بالا رو به رو شوید.

برای مثال امکان دارد که در فصل های سیزن در یک مقصد خاص، بازارهای محلی یا جشن ها و فستیوال های مشهور و خاصی برگزار شود که در لو سیزن ، شما آن ها را تجربه نمی کنید. برای مثال شما بنا به بودجه ای که در نظر گرفتید می توانید نوع پرواز و هتل خودتان را به راحتی انتخاب کنید و سفری مقرون به صرفه و متفاوت را تجربه کنید! در طی این فصل که به نوعی فصل شلوغ گردشگری هم نام برده می شود، مقاصد خاص معمولا بهترین آب و هوای خود را تجربه می کنند و بهترین موقعیت برای سفر به این مقاصد می باشد. مثلا ایام نوروز و یا برای مقاطع طولانی تر مثل فصل تابستان. مهم است بدانید که ارائه این تورها بیشتر برای کشورهایی است که از گردشگران ویزا نمی خواهند ، مثلا ترکیه ، مالزی ، سریلانکا ، بلاروس و… مثلا بلیط های چارتری و لحظه آخری! تور داخلی یکی از تورهای مسافرتی مورد علاقه مردم جهان است که از سوی سازمان گردشگری و آژانس های هواپیمایی در انواع گوناگونی اعم از تفریحی، زیارتی و … گاهی اوقات پیدا کردن یک تور ارزان از یک آژانس معتبر کاری سخت و زمان بر برای مسافران است، که به همین علت آژانس مسافرتی آریا توریزم ابریشم امکانی را در این وب سایت فراهم کرده تا مسافرانی که به دنبال این تورها هستند به راحتی بتوانند گزینه های متنوعی را مشاهده و با توجه به بودجه خود راحت تر تور مورد نظر خود را انتخاب کنند.

و اما تفاوت آن با تورعادی در اینجاست که تورهای عادی همواره به صورت سیستمی بر روی سایت های گردشگری قابل ارائه می باشند و چه از سمت ایرلاین و چه از سمت هتل ، تخفیف و آفر خاصی را شامل نمی شود و شما هر زمان که بخواهید می توانید بر روی سایت، آنها را رزرو نمایید. شایان ذکر است که بعضی از هتل هایی که چنین سرویسی را به مشتریان شان ارائه می کنند، استفاده رایگان از ورزش های آبی از قبیل جت اسکی، اسکی روی آب، غواصی، ماساژ و … فرودگاه های بین المللی شامل فرودگاهی می شود که برای پروازهای بین المللی مورد استفاده قرار می گیرند. میدان مشق، یک محوطهی تاریخی 400 متری است که در محدودهی بین خیابانهای امام خمینی و سی تیر قرار گرفته و در دورهی قاجار برای تمرین رزمی قشون استفاده میشدهاست. قدمت این حرم متبرک به دورهی ایلخانی و صفویه میرسد و در دورهی قاجاریه این بنا مرمت شده و قسمتهایی بدان اضافه شدهاست.

برخی از مورخان قدمت این آرامگاه را به دورهی ساسانیان نسبت دادهاند. این مجموعه که در دوره قاجاریه ساخته شده، چهار دورهی تاریخی قاجاریه، پهلوی اول و دوم و دوران پس از انقلاب را سپری کردهاست. این مجموعه کاخ دیدنی همانطور که گفته شد قدمتش به دورهی صفویه برمیگردد اما بسیاری از کاخها و مجموعههای زیبایش در دورهی قاجاریه ساخته شدهاست. دارای اتاق هایی با متراژ متوسط و با لابی های آراسته هستند اما دقت داشته باشید که خدمات آنها در حد ستاره های آن می باشد. هتل های ۵ ستاره در تمام دنیا شامل هتل های لوکسی می شوند که عالی ترین و منحصر به فردترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهند و تمامی اتاق ها و سوئیت های هتل های ۵ ستاره با تخت خواب ها و ملحفه های مجلل آراسته شده اند. در نتیجه تور به عنوان مجموعه ای از اجزای سفر شامل : اقامت، حمل و نقل، تغذیه، گشت و گذار و … را در بر می گیرد که نسبت به تورهای داخلی هزینه های بیشتری را می طلبد چرا که می بایستی با هواپیما به آنها سفر کرد و این هزینه را بالا می برد و با توجه به قیمت و نوسان ارز، مشتریان خاص خودش را دارد.

خوب باید به شما بگوییم قیمت تور به مواردی اساسی و مهمی همچون انتخاب ایرلاین یا پرواز ( داخلی – خارجی )، انتخاب هتل ( ۳ ، ۴ یا ۵ ستاره ) و زمان سفر شما و خدماتی که می خواهید در تور شما گنجانده شود، بر می گردد. گلستان از جمله موزههای بسیار محبوب ایران است که در روز اول فروردین بالغ بر 12 هزار نفر بازدیدکننده دارد. از جمله امکانات و خدمات هتل های ۴ ستاره می توان به برخورداری از اتاق های زیبا و مجهز، رستوران ها ، خدمات ۲۴ ساعته و پارکینگ اشاره کرد. این فرودگاه ها مساحت بسیار زیادی دارند و از امکانات ویژه و منحصر به فردی برای مسافران برخوردارند. جالب است بدانید که فرودگاه بین المللی استانبول با عنوان فرودگاه جدید استانبول، لقب بزرگترین و لوکس ترین فرودگاه جهان را به خود اختصاص داده است. جالب است بدانید که هتل هایی با محیط رسمی، بزرگ و با خدمات درجه یک در این گروه جای می گیرند و نزدیکی به مراکز خرید مهم، جاذبه های تفریحی، رستوران های معروف و یا خیابان های مهم، از دیگر امتیازات این هتل ها محسوب می شوند. ورودی میدان بهارستان هم از خیابان سرچشمه در خیابان مصطفی خمینی آغاز میشود.

این محلهی قدیمی بین بازار تهران، چهارراه مولوی و میدان بهارستان واقع شده و از هر سمت یک ورودی دارد. داخل بازار صنایع دستی، ظرفهای میناکاری شده، سفالی و مسی میفروشند. هر شرایطی که پیش بیاید چارتر دهنده هزینه کامل را دریافت می کند به همین دلایل مهم است که بصورت معمول چنین پروازهایی غیر قابل کنسل کردن و تغییر تاریخ است. یکی از مشخصه های اصلی اینگونه پروازها ریسک ناشی از پر یا خالی بودن پروازها می باشد که بصورت جدی و مستقیم متوجه چارتر کننده خواهد بود. در نتیجه به خاطر کمتر بودن قیمت ها، ممکن است بتوانید در هواپیما در کلاس بیزینس بنشینید و لذت ببرید. خوب سفر در دوران لو سیزن به معنای آن است که شما کمترین قیمت ها را در بلیط هواپیما و هتل ها مشاهده خواهید کرد و می توانید از جاذبه ها و مکان های توریستی در خلوت ترین حالت ممکن بازدید کنید. اولین پیشنهاد ما تهیه بلیط ارزان هواپیما برای شماست. در واقع شما دستتان کاملا باز است که بنا به نیاز و بودجه تعیین شده تان یکی از انوع تور ارزان قیمت و یا تور گران قیمت را برای سفر خود انتخاب کنید. برعکس اشخاصی هستند که به دنبال تورهای لاکچری و گران قیمت هستند و محدودیت مالی ندارند به همین دلیل گزینه های هیجان انگیز بیشتری در انتظار این مسافران است خواهد بود.

مهمترین و پرطرفدارترین تورهای خارجی مقاصدی همچون تایلند ، مالزی ، دبی ، استانبول ، آنتالیا ، گرجستان و کشورهای اروپایی و … تورهای خارجی به تورهایی گفته می شود که در پکیج های متنوعی که شامل پرواز، محل اقامت و خدمات دیگر می شود، به مقصد کشورهای خارج از کشور محل اقامت برنامه ریزی می شود. با توجه به این امر پادشاهان صفوی سفیرانی به کشورهای مجاور ارسال کردند تا برای خرید و جمعآوری و حفظ جواهرات موجود با آنها صحبت کنند. او مأموریت داشت تا میدان بزرگی در پایتخت کشور طراحی کند که ایران مدرن را به سایر کشورها معرفی کند و نشانی از دروازه تمدن بزرگ در قرن بیستم باشد. این میدان و برج آزادی پس از 28 ماه تلاش به بهرهبرداری رسید. حالا به چه صورت ؟ با توجه به پیدا شدن جسد، بقعه شیخ صدوق را در همانجا احداث میکنند. معمولا تور داخلی به معنی گردش های گروهی، هم زمان با نزدیک شدن به ایام تعطیلات همگانی در هر کشور می باشد که با قیمت های مناسب ارائه شده و طرفداران زیادی دارد. تعریف شده و در قالب یک بسته به مسافر ارائه می شود!