ظرفیت‌های شادآفرین در تقویت گردشگری بسیار موثر است/محدودیتی در حمایت از سرمایه‌گذاران نداریم

وزیر میراث فرهنگی با اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد، گفت: در این استان در کنار ارزش‌های معماری، ویژگی‌های رفتاری و زندگی مسالمت آمیز ادیان مذهبی هم زبانزد است.

وی ظرفیت یزد را به لحاظ فرهنگی، تمدنی و اخلاقی، ارزشمند توصیف کرد و با بیان این که هر کسی در این استان سرمایه گذاری کند پشیمان نخواهد شد، تصریح کرد: یزد به لحاظ سابقه تمدنی و دینی، الگوی ایرانی است و ما به این استان در مورد تسهیلات و تشویقات در حوزه گردشگری توجه ویژه داریم.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401090502879/%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%AF%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%AB%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1

ایسنا/یزد وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این که گردشگری در آینده جایگزین خیلی از حوزه‌هایی که دچار رکود می‌شوند خواهد شد، از ارائه مشوق‌ها و تسهیلات حمایتی برای سرمایه‌گذاری و تقویت ظرفیت‌های شادآفرین در حوزه گردشگری خبر داد.

وی در ادامه باغشهر تفت را در زمره باغشهرهای خوب کشور دانست و یادآور شد: یکی از محیط‌هایی که می‌تواند مقصد گردشگران باشد، همین کوچه باغها و باغشهرهاست که گردشگران از این مناظر طبیعی دیدن و لذت ببرند.

ضرغامی ضمن اشاره به این که استان یزد یکی از بهترین استان‌ها در حوزه گردشگری است، افزود: یزد، اولین شهریست که ثبت جهانی شده و از این نظر بسیار اهمیت دارد.

«سید عزت الله ضرغامی» در جریان سفر استانی امروز خود به یزد ضمن حضور در شهرستان تفت و بازدید از مجموعه گردشگری تفریحی آریا باغ این شهرستان در جمع خبرنگاران به جایگاه ویژه استان یزد در خصوص ظرفیت‌های فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و گفت: تفریح، سرگرمی و ظرفیت های شادآفرین در تقویت گردشگری بسیار موثر است ولی متاسفانه در کشور ما به این موضوع کم توجهی شده است.

بخوان:  سید مجید بنی‌فاطمه در سالگرد شهادت شهید نوید صفری می‌خواند

وی تاکید کرد: سرمایه‌گذارانی که در حوزه‌های گردشگری بویژه تفریحی و سرگرمی سرمایه‌گذاری کنند، مشوق‌ها و تسهیلات خوبی دریافت می‌کنند تا فعال شوند.

بازدید از خانه های تاریخی، قلعه ها، تکیه ها، حسینیه، زورخانه و کوچه باغهای تفت از دیگر برنامه‌های وزیر میراث فرهنگی در سفر به شهرستان تفت بود. ضرغامی در ادامه سفر خود به استان یزد از شهرک سفال، کارگاه زیلوبافی، نارین قلعه و مجموعه شاه عباسی شهرستان میبد نیز بازدید می‌کند.

وی بیان کرد: وزارت میراث فرهنگی، مشوق های خوبی را برای داوطلبان سرمایه گذاری در حوزه مختلف میراث فرهنگی در نظر گرفته است که مهمترین آن اعطای تسهیلات بانکی است و محدودیتی در این زمینه نداریم.

ضرغامی افزود: در آینده، گردشگری جایگزین خیلی از حوزه‌هایی خواهد شد که ممکن است بنا به دلایلی مثل محدودیت‌های جغرافیایی، طبیعی یا کشاورزی دچار رکود شوند.

وزیر در پایان نیز خاطرنشان کرد: به دنبال بازدیدها از ظرفیت‌های گردشگری شهرستان تفت، تصمیماتی نیز در راستای توسعه و رونق گردشگری این شهرستان گرفته خواهد شد.