عبدالمجید ارفعی در «آزما» – ایسنا

«سودای آن سوی مه» از عالیه یوسف فام در بخش نقد و نظر، «تحریم تئاتر، آری یا نه؟ مسئله این است؟» نوشته شقایق عرفی‌نژاد در بخش حوالی صحنه و «آلیس ۱۲۵ ساله شد»(صدهای روایت از چمدانی پر از عجایب) در بخش دریچه درج شده‌اند.

شماره ۱۷۳ مجله «آزما» با عکس روی جلد عبدالمجید ارفعی و با پرونده «بحران‌ها وسیاست بدون پشتوانه فرهنگی» منتشر شد.

بخش پرونده این شماره با عنوان «بحران‌ها و سیاست‌ بدون پشتوانه فرهنگی» هم با این مطالب همراه است: «ناهمگونی تفکر، مشکل اصلی اندیشه سیاسی» گفت‌وگو با منصوره اتحادیه، «فرهنگ، آبرو و اعتبار می‌آورد» نوشته فریدون مجلسی، «نهضت تنباکو آغازگر جنبش مشروطیت»، «این نسل را باور کنیم» از علی‌اکبر قاضی‌زاده، «نسل امروز و شخصیت‌های گم شده» از محمد راغب، «شعر، در آستانه خصوصی شدن» از شمس لنگرودی، «بحران معنایی در عرصه هنر» از بیژن اشتری و «شاید پنج سال دیگر» نوشته فرانک آرتا.

نقد کتاب و پیشخوان کتاب هم از بخش‌های دیگر صد و هفتاد و سومین شماره از «آزما» است که با مدیرمسئولی ندا عابد در ۷۴ صفحه و با قیمت ۵۰ هزار تومان منتشر شده است.

 در بخش گفت‌وگو هم گفت‌وگوهایی با عبدالمجید ارفعی و نغمه ثمینی با عنوان «الواح پارسه، گروگان دانشگاه شیکاگو» و «تئاتر، سینما و نقد، بحثی درباره واقعیت» منتشر شده‌ است. «با «بوعلی» در خانه بزرگمرد ماندگار» (گزارش دیدار با عبدالله انوار) از هوشنگ اعم در بخش گزارش این شماره از «آزما»‌ آمده است.

«استرس در زنان مدرن» نوشته آلیسا آسکویت، «سلطنت ساقط شده» از هاروکی موراکامی و «مواجهه درمانی» از جیمی لوگن در بخش داستان‌های خارجی و «دو تیک خاموش» نوشته زهرا شاه‌حسینی در بخش داستانی ایرانی این شماره از آزما آمده‌اند. 

بخوان:  رونق گردشگری پزشکی با کاهش هزینه ویزا

اشعاری از امی لوئل، برایان کافی، پل ماری ورلن، فرهاد عابدینی، فریاد شیری، یاور مهدی‌پور، مژگان رودبارانی، حبیبه نیک‌سیرتی، فرزانه ولی‌زاده، مهناز رضایی و سعید اسکندری در بخش شعر دیگران و شعر خودمان منتشر شده است. 

 انتهای پیام 


منبع: https://www.isna.ir/news/1401121612210/%D8%B9%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%AC%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D9%81%D8%B9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7

به گزارش ایسنا، این شماره با یادداشت‌هایی از هوشنگ اعلم -سردبیر آزما – و ندا عابد – مدیر مسئول – با تیترهای «از سبزی جوانه، جنگل امید می‌دمد» و «آرزویی برای زیباترین گربه جهان» آغاز شده و در ادامه از عباس معروفی، احمد وکیلیان و عمران صلاحی در بخش «اندر احوالات» یاد می‌شود.

«همراه با تاریخ؛ از ریشه‌ها تا جوانه‌ها» فرهنگ و سنت‌های ایرانی در گفت‌وگو با علی بلوکباشی و «نوروز هست، ما باشیم یا نباشیم» از ناصر فکوهی در بخش نگاه و «چرا آن‌جا بودم!»(گوشه‌های تاریک زندگی یک شاهزاده [شاهزاده هری] نوشته پژمان سلطانی و ونداد سلطانی در بخش نیم‌نگاه درج شده‌اند.