عبور گردشگری سنگاپور از رکود

به دنبال اعلام خبر بازگشایی مرزهای چین، ‌ سنگاپور انتظار دارد در سال ۲۰۲۳ شمار گردشگران را به حدود ۱۲ تا ۱۴ میلیون نفر و سود حاصل از این حوزه نیز به ۲۱ میلیارد دلار سنگاپور برسد.

تا ژانویه امسال، ‌ به صورت هفتگی ۳۸ پرواز از مبدا سنگاپور به مقصد چین انجام شده است که ۱۰ درصدِ ظرفیت پیش از همه‌گیری کرونا محسوب می‌شود.

سنگاپور سال گذشته میلادی ۶.۳ میلیون گردشگر جذب کرد که این آمار از پیش‌بینی «هیأت گردشگری سنگاپور» (STB) نیز فراتر رفت؛ سنگاپور پیش‌بینی کرده بود شمار گردشگران خارجی این کشور در سال ۲۰۲۲ به ۴ تا ۶ میلیون نفر برسد، سود حاصل از مخارج گردشگران را نیز ۱۳.۸ میلیارد تا ۱۴.۳ میلیارد دلار برآورد کرده بود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401102819296/%D8%B9%D8%A8%D9%88%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%DA%A9%D9%88%D8%AFشمار گردشگران سنگاپور درحالی در سال ۲۰۲۲ به این حد رسیده است که این کشور هنوز در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۲ مقررات قرنطینه را اجرا می‌کرد.

گردشگری حدود ۴ درصد از تولیدات ناخالص داخلی سالانه سنگاپور را در برمی‌گیرد. در سال ۲۰۱۹، ‌ شمار بازدیدکنندگان از سنگاپور رکورد شکست و به ۱۹.۱ میلیون نفر و سود حاصل از گردشگری در این سال نیز به ۲۷.۷ میلیارد دلار سنگاپور رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، ‌ مقامات حوزه گردشگری سنگاپور اعلام کردند: با توجه به آمارهای مربوط به گردشگران خارجی سال ۲۰۲۱ این کشور، انتظار می‌رود شرایط صنعت گردشگری سنگاپور تا سال آینده به وضعیت پیش از همه‌گیری کرونا بازگردد.

شمار گردشگران خارجی سنگاپور در سال ۲۰۲۲ از مرز پیش‌بینی‌ها فراتر رفت و مسیر دستیابی به شرایط پیش از کرونا را برای سال ۲۰۲۴ هموار کرد.

بخوان:  ۱۵ آیین عاشورایی استان مرکزی در فهرست آثار ملی ثبت شده است

در سال ۲۰۱۹، ۳.۶ میلیون نفر از چین به سنگاپور سفر کردند و به این ترتیب پیش از همه‌گیری کرونا چین به بزرگترین منبع گردشگر خارجی سنگاپور تبدیل شد.