عربستان یک شرط به حج اضافه کرد

به گزارش ایسنا، روزنامه چاپ عربستان سعودی گازت به نقل از وزارت حج و عمره عربستان نوشته است واکسیناسیون کووید ۱۹، همچنان شرط انجام حج است.

عربستان درحالی محدودیت‌های کرونا را برای سفر حج تمتع لغو کرده بود که اینک، وزارت حج این کشور، از الزام تزریق سه نوع واکسن برای حضور در مناسک حج خبر داده است.

عربستان که به مدت سه سال از زمان همه‌گیری کرونا، حج را محدود و با جمعیت غالب ساکنان در این کشور برگزار کرد، به تازگی از لغو آن محدودیت‌ها و همچنین قید و شرط‌های سنی برای حج ۱۴۴۴ قمری (۱۴۰۲ خورشیدی) خبر داده است. بر این اساس مقامات حج ایران که اخیرا تفاهم‌نامه حج را در عربستان امضا کرده‌اند از بازگشت سهمیه ایران به ۸۵ هزار نفر خبر دادند.

این کشور در حج گذشته سهمیه کشورها را به نصف رساند و فقط به افراد کمتر از ۶۵ سال اجازه حضور در مناسک حج واجب را داد و همچنین تزریق تعداد محدودی از واکسن‌های کووید را مورد پذیرش اعلام کرد. عربستان هنوز درباره محدودیت در انواع واکسن‌های کووید ۱۹ برای حج پیش‌رو اظهار نظری نداشته است.

توفیق الربیعه، وزیر حج و عمره عربستان در عین حال یادآور شد که این کشور پس از سه سال محدودیت برای جلوگیری از شیوع احتمالی کووید-۱۹، تمام شرایط سنی را برای زائران لغو کرده است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401102516698/%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DB%8C%DA%A9-%D8%B4%D8%B1%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%AD%D8%AC-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AFبنابر اظهارات مقامات وزارت حج و عمره عربستان، الزامات بهداشتی برای انجام مناسک حج شامل مبتلا نبودن زائر به بیماری‌های مزمن و حاد یا بیماری‌های عفونی است.

بخوان:  نمایندگان کدام مراجع تقلید در مکه و مدینه حضور دارند؟
وزارت حج و عمره عربستان تایید کرد: زائرانی که مایل به ادای حج امسال (۱۴۴۴ هجری قمری/ ۱۴۰۲ خورشیدی) هستند موظفند تمام دُزهای واکسیناسیون کووید-۱۹ را تکمیل کنند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: زائران حج امسال (۱۴۴۴ هجری قمری) نیز باید واکسن مننژیت و واکسن آنفلوآنزای فصلی را دریافت کنند.