عقرب زردی که صدام حسین از او می‌ترسید

فرمانده قرارگاه اصلاً‌ باورش نمی‌شد که علی و نیروهایش ظرف یک ماه، خطوط سه و چهار عراق را هم شناسایی کرده باشند! برای همین چیزها بود که صدام به او لقب «عقرب زرد» داده بود.

سردار شهید مدافع حرم حاج حسین همدانی درباره او چنین می‌گوید: 

در یکی از جلسات، فرمانده قرارگاه نجف پرسید: جوان ریش خرمایی کیه؟ یکی از فرماندهان گفت: مسؤول اطلاعات و عملیات، اعجوبه‌ای در کار اطلاعات است.

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، در شهر همدان شاید کمتر کسی باشد که اسم «علی چیت‌سازیان» به گوشش نخورده باشد! فرمانده اطلاعات و عملیات لشکر انصار الحسین (ع) آنقدر به زبان عربی مسلط بود که در دل دشمن نفوذ می‌کرد. اصلاً‌ محال بود شناسایی برود و دست خالی برگردد.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14010808000749/%D8%B9%D9%82%D8%B1%D8%A8-%D8%B2%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%88-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF

درباره این شهید بیش‌‌تر بدانید

شهید علی چیت‌سازیان بیستم آذرماه سال ۱۳۴۱ در همدان به دنیا آمد. او در عملیات مسلم بن عقیل با اینکه بیش از ۱۷ سال سن نداشت، ۱۴۰ نفر از نیروهای بعثی را که به اسارت رزمندگان اسلام در آمده بودند از داخل خاک عراق به پشت جبهه انتقال داد و شهامتش را به اثبات رساند. ۱۸ سال بیشتر نداشت که مربی استاد آموزش‌های نظامی تاکتیک رزمی، اسلحه‌‌شناسی، اطلاعات و عملیات شد. نبوغ و خلاقیت بی‌‌مثال او را سردار علی شادمانی کشف کرد.

شهید علی چیت‌سازیان در سال ۱۳۶۲ تنها ۱۹ سال داشت که به فرماندهی اطلاعات و عملیات لشکر انصارالحسین رسید. سرانجام این سردار سپاه اسلام در روز چهارم آذرماه سال ۱۳۶۶ حین انجام یک ماموریت گشت شناسایی به درجه رفیع شهادت نائل آمد. مزار این شهید در بهشت باغ همدان در قطعه ۹۹، ردیف ۲۴، شماره ۸ قرار دارد.

بخوان:  پرونده ثبت جهانی اسب کُرد به‌صورت "بین‌المللی" تکمیل می‌شود

وقتی از علی چیت‌سازان خواستند گزارش آخر را بدهد، مقابل نقشه ایستاد و انگشت روی جاده زرباطیه به بدره گذاشت و گفت که فرمانده تیپ عراقی چه زمانی می‌آید و چه زمانی می‌رود، حتی اینکه تا کجا او را با سواری و بقیه مسیر را از کجا تا خط با جیپ و نفربر فرماندهی می‌آورند.

پایان پیام/