فارس من| بیمه تکمیلی طلاب تمدید نشده است


طرح دو بیمه تکمیلی طلاب

 

 


 

بیمه تکمیلی طلاب در دو طرح ارائه می‌شود. طلاب بنا بر طرحی که انتخاب می‌کنند، نرخ متفاوتی برای پرداخت حق بیمه و دریافت تعهدات و خدمات از بیمه دارند. در زیر جدول تعهدات بیمه تکمیلی طلاب را مشاهده می‌کنید:


طرح یک بیمه تکمیلی طلاباین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020605000413/%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D9%85%D9%86%7C-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87-%D8%AA%DA%A9%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%AA%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

خبرگزاری فارس؛ فارس من: در خصوص بیمه طلاب تاکنون پویش‌های متعددی به ثبت رسیده است. آخرین آن، پویشی است تحت عنوان «فکری به حال بیمه مکمل درمان طلاب کنید». در متن پویش آمده است: «با گذشت ۱۵ روز از اتمام قرارداد قبلی بیمه‌های مکمل و با عنایت به سقف پایین قرارداد بیمه آسیا، هنوز خبری از امضای قرارداد جدید وجود ندارد. این در حالی است که بسیاری از طلاب سقف بیمه تکمیلی شان تمام شده و یا دچار هزینه‌های درمانی سنگین شده‌اند که قابل جبران است اما متاسفانه با کم‌کاری معاونت سلامت مرکز خدمات دردی بر دردهایشان اضافه شده است.»

 

ابولفضل مهدی‌زاده سردبیر پویش گفت: «به صورت کلی طلاب تحت پوشش دو بیمه هستند: بیمه‌های پایه مانند تامین اجتماعی (که شرایطی مانند حداقل سن ۲۵سال برای متاهلین و ۲۹ برای مجردها را دارد ) و بیمه تکمیلی که هر دوره با یکی از شرکت‌های بیمه قرارداد بسته می‌شود. متاسفانه در این حوزه مسائل زیادی وجود دارد که مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه موظف به مرتفع کردن آن است. مسئله اول اتمام قرارداد قبلی بیمه‌های مکمل و تمدید نکردن آن است. کافی است مسئولان به دفاتر بیمه‌ مربوطه مراجعه کنند، آنها فاکتورها را به علت تامین نشدن بیمه تکمیلی قبول نمی‌کنند. بنده شخصا برای زایمان همسرم مراجعه کردم اما پذیرفته نشد و ما عملا هزینه‌ها را به صورت آزاد پرداخت کردیم. تقریبا تمامی طلبه‌های مانند من با این مسئله درگیر هستند. این منصفانه نیست که ماه‌ها پول پرداخت کنیم اما زمانی که به پوشش بیمه نیازی داریم متوجه چنین مشکلاتی شویم.»

بخوان:  ترتیل صفحه 155 قرآن/ بهشت سرای بدون کینه+فیلم، متن و مفاهیم

در صورتی که شما نیز موافق این پویش هستید با امضاء آن را حمایت کنید. با رسیدن تعداد حمایت ها به ۱۰۰۰ عدد پیگیری از مسئول مروبطه دستور کار فارس من قرار می‌گیرد.

او ادامه داد: «مسئله بعدی پایین بودن سقف پرداختی خدمات است. بسیاری از طلاب به این دلایل اصلا اقدامی برای درمان نمی‌کنند. کافی است نگاهی به جدول تعهدات بیمه تکمیلی طلاب بیندازید. به عنوان مثال برای زایمان نهایتا ۳میلیون تومان (در طرح یک) پرداخت می‌کنند! این درحالی است که هزینه زایمان چیزی حدود ۱۵میلیون تومان است. حداقل مارا بلاتکلیف نگذارند. یا عذرخواهی کرده و پولی بابت بیمه نگیرند یا مسئله را حل کنند. متاسفانه نهاد نظارتی هم عملا وجود ندارد. با بازرسی مرکز مدیریت که یک نهاد نظارتی است تماس گرفتم تا از این موضوع شکایت کنم، به من شماره مسئول بیمه مرکز را دادند و گفتند خودتان مورد را منتقل کنید! سوال این است که با این حساب دقیقا وظیفه شما چیست؟ من با همسرم و یک فرزند، ۵میلیون تومان درآمد دارم که ۴میلیون تومان آن بابت قسط پرداخت می‌شود. حداقل انتظار داریم که همین بیمه تکمیلی با آیتم‌های کم را مدیریت کنید.»

 

پایان پیام/