فرانسویها به بیادبی و سردی شهرت دارند

جاذبههای گردشگری اصلی در تمام طول سال باز هستند (بهجز تعطیلات مهم)، اما برخی از موزههای کوچکتر به همراه بسیاری از بوتیکها، مغازههای عتیقهفروشی، رستورانها و گالریهای هنری در ماه مرداد و شهریور بسته میشوند؛ یعنی زمانی که بسیاری از پاریسیها شهر را برای تعطیلات سایت kermanshahtour خود ترک میکنند. بسیاری از رستورانها در ماه مرداد و شهریور بسته میشوند، اما تعداد زیادی از آنها باز هستند؛ پس نگران نباشید که گرسنه بمانید. در روزهای چهارشنبه و جمعه، موزه لوور تا ساعت 9:45 شب باز است. برخلاف سایر کشورها، بهندرت میتوان رستورانهای زیباتری را بین ساعات غذاخوردن پیدا کرد، اما کافهها در پاریس همیشه باز هستند. پاریس پربازدیدترین شهر جهان است؛ بنابراین همیشه مملو از گردشگرانی از همه دنیا است. همانطور که آدری هپبورن بازیگر دوستداشتنی و محبوب هالیوود در فیلم کلاسیک سابرینا میگوید: «پاریس همیشه ایده خوبی است» درست است. بهتر است بگوییم مردمی رسمی هستند و تعامل و ارتباط با غریبهها را به حداقل میرسانند؛ پس انتظار نداشته باشید که با آنها صحبت کنید، همانطور که با کسی در آمریکا صحبت میکنید و با شما گرم میگیرد.

پلهای عابر پیاده آهنی و محکم و قفلهای زیبای آن مکانهای مورد علاقه برای پیکنیکها و پیادهگردیهای آخر هفته هستند؛ بهویژه در یکشنبهها و تعطیلات رسمی که تردد خودروها ممنوع است و جادهها تنها برای پیادهروها و دوچرخهسواران در نظر گرفته شده است. معمولا گردشگرانی که برای فرایند درمان خود از کشور های توسعه یافته به کشور های در حال توسعه سفر میکنند با کاهش چشمگیر ۳۰ تا ۷۰ درصدی هزینه های خود میشوند اما باید هزینه های جانبی مثل هزینه های اقامت، حمل و نقل و تهیه بلیط هواپیما خارجی و غذا را هم در نظر گرفت اما در مجموع این گردشگران علاوه بر استفاده از سرویس های خدمات درمانی بهتر و با شانس موفقیت بالاتر، میتوانند هزینه کمتری در مقایسه با آنچه باید در کشور خود می پرداختند بپردازند. مثلا در دهه ۱۹۸۰ کاستاریکا مورد هجوم تعداد زیادی خارجی که به دنبال جراحی زیبایی و دندان بودند واقع شد و در سال ۱۹۹۰ میلادی پزشکان در این کشور برای جلب بیماران خارجی جراحی های زیبایی مثل لیفت صورت و لیپوساکشن را با هزینه بسیار پایین انجام میدادند. پاریس، شهر نور و زیبایی در ایام کریسمس 2023 رنگ و بوی متفاوتی دارد و سفری خاطرهانگیز برایتان رقم میزند.

این شرایط به وجود آمده میتواند تبدیل به یک شرایط عادی جدید شود، شرایطی که نیاز به تغییر شدید در تمامی صنعت ها و همینطور صنعت گردشگری پزشکی دارد و این شرایط نمیتواند تبدیل به فرصت برای بازسازی، شروع و رشد دوباره شود بنابراین توریسم سلامت هم به خاطر اهمیتی که برای سلامت و درمان بیماری ها دارد با تغییراتی در ساختارها میتواند دوباره از سر گیرد. اما سفر بینالمللی به منظور عمل جراحی یک پدیدهای است که اخیرا به وجود آمده است. حتی یکی از انواع آن، شامل مهاجرانی است که از یک کشور خارجی به کشور میهن میروند و یا به بیمارانی که به قسمت دیگری از کشور خود سفر میکنند اطلاق میشود، که در این شیوه هیچ سفر بینالمللی اتفاق نمیافتد. این انگیزه ها میتوانند شامل کاهش هزینه های درمان، اجتناب از زمان انتظار، بهبود کیفیت و یا دسترسی به درمان هایی که در کشور خود قانونی و در دسترس نیست، باشد.

در فصل بهار با افزایش دما، تعداد گردشگران پاریس بیشتر از هر زمانی است؛ بنابراین اگر میخواهید هزینه تور پاریس و هزینه پرواز و هتل خود را به حداقل برسانید، در ماه بهمن با تور پاریس سفر کنید. بالای خیابان محل خوبی برای محصولات فصلی ارزانقیمت است؛ درحالیکه اگر به بازار سرپوشیده بووو بپردازید، ماهیفروشان و قصابان را خواهید یافت. جمعیت کم، آب و هوای مناسب و دورههای طولانی روشنایی روز دلایل قانعکنندهای برای بازدید از پاریس در ماههای فروردین، اردیبهشت و خرداد هستند، اما توجه داشته باشید که احتمالاً بیشترین هزینه را برای کرایه هواپیما و نرخ هتل در این ماهها خواهید داشت. کشور ایران در مقایسه با رقبای منطقه ای خود از جمله ترکیه، امارات و عربستان سعودی هزینه کمتری در قبال ارائه خدمات درمانی با کیفیت دریافت می کند و در اولویت بالاتری برای گردشگری سلامت قرار دارد. پاریس جاذبههای زیادی برای گردشگران دارد و شما میتوانید در تور 5 روزه پاریس، تعداد بسیاری از این جاذبهها را ببینید. • مشاغل بهداشتی و درمانی زیادی ایجاد میکند. نکته خوب این است که تور پاریس بدون توجه به اینکه چه زمانی مسافرت میکنید، چیزهای زیادی برای ارائه و بازدید دارد. لذت شما از این بازار شلوغ تقریباً به این بستگی دارد که به کدام قسمت از آن میروید.

اگرچه نمایشهای معروف فوارههای موزیکال و باغهای موزیکال در باغهای کاخ ورسای از بهار تا پاییز برگزار میشود، نمایش و فوارههای شبانه با آتشبازی تنها در تابستان برگزار میشوند و تقریباً در اواسط مهرماه به پایان میرسند. همچنین مملو از کافههای کنار جادهای، نمایشهای هنری، نمایشهای مد و سایر فعالیتهای فرهنگی است که هرگز تکراری نمیشوند. • موانع فرهنگی و زبانی یکی از مهمترین چالش ها در این صنعت است، زیرا اگر کادر درمان و بیمار متوجه زبان و فرهنگ یکدیگر نشوند، فرایند درمان بسیار سختتر و پیچیده تر میشود. • امکانات بهداشتی بیشتری ایجاد میکند. گردشگری پزشکی (Medical Tourism): این نوع از گردشگری عموما برای درمان بیماری یا انجام عمل جراحی و یا چکآپ سلامت گردشگر در کلینیکها و بیمارستانهای کشوری با امکانات پزشکی بالا و هزینههای درمانی مناسب انجام میگیرد. بهتر است بدانید کلینیک ها و مراکز درمانی که پذیرای توریست های سلامت هستند باید از پیشرفته ترین امکانات و متخصص ترین افراد بهرهمند باشند. البته در کشور های مختلف این تعریف میتواند بسیار متفاوت باشد مثلا در بعضی کشورها فقط بیماران خارجی که به بیمارستان مراجعه میکنند را به عنوان توریست سلامت در نظر میگیرند درحالی که برخی دیگر تمامی افرادی که به این منظور وارد کشور میشوند را به عنوان گردشگر درمانی حساب میکنند.

فقط یک کارت و به اندازه پولی که برای روز نیاز دارید، بردارید و پاسپورت خود را در خانه بگذارید. مؤدببودن در فرانسه به این معناست که بهجای رابطه دوستی، فاصله خود را حفظ کنید، بهجای پوزخند بلند، حالت خنثی را حفظ کنید و فقط درصورت لزوم صحبت کنید. بسیاری از سرآشپزهای سرشناس و معروف در اواخر تابستان رستورانهای خود را ترک میکنند. یکی از نکات مهمی که در تور پاریس باید در نظر داشته باشید، جیببرها هستند که باید مراقب آنها باشید.از آنجا که پاریس یک مقصد توریستی محبوب است، جیببرها بهویژه گردشگران را شکار میکنند. اگر قصد دارید نکات برجسته اصلی را ببینید، حداقل باید ۴ تا ۵ ساعت وقت بگذارید. اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است در ازای آن رفتاری بیادبانه از یک فرانسوی ببینید. برج ایفل بهعنوان یکی از مشهورترین بناهای تاریخی جهان، به نمادی از پاریس تبدیل شده است که نمیتوانید بازدید از آن را از دست بدهید. با این حال ممکن است در طول سالها تغییر کرده باشد؛ زیرا بیش از 25000 نفر هر روز از برج بالا میروند؛ بنابراین رزرو بلیت برای بازدید این برج، بهترین راه برای اطمینان از بازدید این مکان در طول اقامت در پاریس است. آب و هوا نیز بهسرعت تغییر میکند و شما میتوانید شرایط چهار فصل را در یک روز داشته باشید.

اگر میخواهید برای رویدادهای خاص و جشنهای تعطیلات مانند ماراتن پاریس و روز باستیل آنجا باشید، باید بدانید که چه زمانی رخ میدهند. یکی از چیزهایی که در تور پاریس تابستان ۱۴۰۱ میتوانید از آن بازدید کنید، اجراهای باله و اپرا در کاخ گارنیه و اپرا باستیل است که در اواسط جولای به پایان میرسد و در اوایل سپتامبر آغاز میشود. یکی از سرگرمیهایی که میتوانید در تور پاریس ۵ روزه در آن شرکت کنید، کنسرتهای فیلارمونی در پارک دوویلت است که در ژوئن به پایان میرسد و در سپتامبر شروع میشود. شهر های دارای چشمه های آبگرم از مقاصد اولیه به عنوان گردشگری درمانی بودند. بنابراین می توانند با گشت و گذار ، سفرهای یک روزه یا شرکت در سایر فعالیت های گردشگری سهم خود را به عنوان یک گردشگر در آن کشور به جا آورند. و به دلیل این بحران چه انتظاراتی از کشورها و شرکت هایی دارید که صنعت گردشگری سلامت خود را دوباره به جریال انداخته اند؟ زندگی شهری مدرن این شهر، گردشگران خانوادگی، افراد انفرادی یا افراد لوکس، پاریس را برای همه نوع سلیقه جذاب کرده است. • پیگیری و مراقبت های بعد از عمل در این نوع درمان بسیار مشکل میشود.

• کیفیت زندگی همه افرادی که درگیر ابن فرایند هستند را بهبود میبخشد. مفید بوده است. به همین ترتیب در قرن های بعد کلینیک هایی غیرانتفاعی تاسیس شدند که فرصت های جدیدی را برای بیماران نیازمند به درمان و روش های جراحی که در محل اقامت خود در دسترس نبود، فراهم می کردند. همچنین مدیکال توریسم از طریق روش های مختلف بر صادرات و واردات سیستمهای مختلف پزشکی و درمانی تاثیر میگذارد. اگر فرد بیمار است حتما باید بتواند شرایط فعلی خود را به خوبی کنترل کند و بعد اقدام به سفر نماید همچنین باید اطمینان از کافی بودن داروهای خود در هنگام سفر داشته باشد. شاعران، هنرمندان، نمایشنامهنویسان، نویسندگان، روزنامهنگاران و غیره درباره عشق خود به این شهر نوشتهاند و سخت است که پاریس را ببینید و عاشق آن نشوید. با شیوع ویروس کرونا میلیون ها گردشگر که برای دریافت خدمات درمانی و پزشکی قصد سفر به کشور های دیگر را داشتند مجبور به لغو یا به تعویق انداختن سفر خود شدند بنابراین این ویروس توانسته است خسارات چشمگیری را بر صنعت توریسم پزشکی و درمانی وارد سازد. مثلا اگر فردی بعد از عمل به کشور خود بازگردد و سپس دچار عفونت شود دیگر نمیشود مراقبت های لازمه را انجام داد.

تمامی بیماران بهتر است قبل از سفر حتما واکسن های ایمن سازی لازم را زده باشند مثل واکسن هپاتیت B. اگرگردشگران سلامت بعد از بازگشت از سفر دچار عارضه ای شدند حتما برای مراقبت های پزشکی فوری اقدام کنند و همه ی اطلاعات از جمله: پرونده ی پزشکی، سابقه های جراحی و درمان های صورت گرفته در سفر خود را در اختیار پزشکان معالج قرار دهند. گردشگران سلامت ترجیحاً ۴ تا ۶ هفته قبل از سفر خود بهتر است با یک پزشک مخصص در این زمینه مشورت کنند همچنین بهتر است قبل از اقدام به سفر حتما با ارائه دهندگان خدمات درمانی در کشور مقصد صحبت کنند و تمامی اطلاعات لازم از جمله مراقبت های قبل و بعد عمل را دریافت کنند تا هیچ گونه ابهامی برای فرایند سفر و درمان نمانده باشد. بهطورکلی، افراد کمتری در شب بازدید میکنند؛ بنابراین میتوانید وقت خود را با قدمزدن در نمایشگاههای اختصاصی سپری کنید. تقریبا ۹۰ درصد از شرکت های فعال در حوزه گردشگری سلامت دیگر نمیتوانند به فعالیت خود ادامه دهند زیرا سفر به کشور های دیگر فعالیتی پرخطر و ریسکی محسوب میشود و حتی برخی کشور ها مرزهای خود را به شدت کنترل میکنند.

شهر پاریس غولپیکر است و هزاران سال تاریخ و فرهنگ را با خود حمل میکند؛ بنابراین دیدن تمام جاذبههای پاریس یک عمر طول میکشد. گردشگران سلامتی که ایران را مقصد خود انتخاب میکنند بیشتر از کشورهای جمهوری آذربایجان، عراق، ترکمنستان، افغانستان، کویت، سوریه، لبنان، بحرین و ترکیه هستند. گذشت زمان خیابان شانزلیزه را پژمرده نکرده و این خیابان هنوز شکوه و رونق خود را حفظ کرده است. پاریس مکانی است که فرهنگ، پیچیدگی، کلاس و سبک را در خود دارد. توریسم درمانی مهمترین و حساسترین نوع گردشگری است زیرا به طور مستقیم با جان و سلامت انسان ارتباط دارد. گردشگری تندرستی (Wellness Tourism): در این نوع از گردشگری سلامت، فرد برای حفظ و تقویت سلامتی و روحیه خود و برای رهایی از تنشهای زندگی روزمره و تجدید قوا، بدون مداخله و نظارت پزشکی راهی سفر میشود. شما به راحتی میتوانید با رزرو تور پاریس کریسمس۲۰۲۳ تعطیلات خود را به بهترین شکل ممکن بگذرانید. این کانال، از اواخر قرن نوزدهم کارخانهها و انبارهای صنعتی را در خود جای داد، اما امروزه همهچیز تغییر کرده است و بسیاری از آن کارخانهها به انباری برای جمعیت روبهرشد بوبو (بوهمی-بورژوا) پاریس تبدیل شدهاند و دهها رستوران و مغازه در کنار اسکله آن قرار دارند.