فعالیت ۱۸۲ اقامتگاه بوم‌گردی دارای مجوز در گلستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان با تاکید اینکه نظارت بر فعالیت این دفاتر و شرکت‌ها به لحاظ کیفی و سطح کارایی و رعایت مقررات، بر عهده اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان است، افزود: در صورت مشاهده تخلف از مفاد آیین‌نامه برابر قانون با این دفاتر و شرکت‌ها برخورد خواهد شد.

ایسنا/گلستان مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از فعالیت ۱۸۲ اقامتگاه بوم‌گردی در سطح استان با ظرفیت بیش از ۵۰۰۰ نفر خبر داد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402061912102/%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA-%DB%B1%DB%B8%DB%B2-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D9%88%D9%85-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از فعالیت ۱۸۲ اقامتگاه بوم‌گردی در سطح استان با ظرفیت بیش از پنج هزار نفر خبر داد و افزود: این تعداد اقامتگاه بوم‌گردی با ۱۷۸ هزار مترمربع عرصه و ۳۷ هزار مترمربع عیان، زمینه اشتغال بیش از ۶۶۰ نفر را به‌صورت مستقیم در استان فراهم کرده است.

وی بیان کرد: امیدواریم با تلاش همه دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان و ارائه خدمات مطلوب توسط مراکز اقامتی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی شاهد میزبانی شایسته از گردشگران در تأسیسات گردشگری و مراکز اقامتی استان باشیم.

ساوری یادآور شد: سامانه ۰۹۶۲۹ آماده دریافت نظرات، شکایت، انتقاد و پیشنهاد مردم و گردشگران در مدت اقامت در استان گلستان است.

محمدجواد ساوری بعدازظهر یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ در گفت‌وگو با خبرنگاران با تأکید بر این‌که بخشی از چالش‌های گردشگری به دلیل عدم نظارت مناسب و کافی است، اظهارکرد: تیم‌های نظارتی با حضور نماینده انجمن‌های تأسیسات گردشگری و کارشناسان میراث فرهنگی با هدف افزایش کیفیت ارائه خدمات به گردشگران ورودی به استان در حال نظارت‌های مستمر از تأسیسات گردشگری استان هستند.

بخوان:  اولین جشنواره گردشگری سفر به کویر سمنان برگزار می‌شود

وی با اشاره به اینکه  این تعداد دفتر خدمات مسافرتی زمینه اشتغال بیش از ۲۵۰ نفر علاقه‌مند به این حوزه را در سطح استان فراهم ساخته است، گفت: این دفاتر تنظیم و انجام مسافرت گروهی داخلی و خارجی و ذخیره مکان و هرگونه خدمات ایران‌گردی و جهانگردی با رعایت قوانین و مقررات وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فعالیت می‌کنند. 

این مقام مسئول از فعالیت ۹۰ دفتر و شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری در سطح استان خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد ۴۸ دفتر در مرکز استان و ۴۲ دفتر در دیگر شهرستان‌ها به فعالیت مشغول هستند.