قابلیت تغییر مقاومت و ظرفیت قالب

دراین نوع عایقکاری، عایق حرارتی بین دو لایه بتنی اجرا میشود، عملکرد این نوع عایقکاری حرارتی از عایقکاری داخلی و خارجی ضعیفتر است، زیرا علاوه بر پلهای حرارتی در محل اتصال به كف و تیغههای داخلی، وجود بتن در محل اتصالات اثر این پلهها را دو چندان میکند. در قالببندی رامکاها، كف درگاهها نیز باید لحاظ شوند. این خصوصیت در بین اکثر سیستمهای قالببندی منحصر به فرد است. در واقع، با توجه به مهندسی شدن این نوع از قالبها، دقت کاری بسیار بالاتر میرود. 3- بتنریزی باید مستمر بوده و لایه جدید قبل از سخت شدن لایه قبلی ریخته شود تا پیوستگی بین لایهها تأمین شده و از بروز صفحات ضعیف یا درز سرد احتراز شود. از مزایای استفاده از این افزودنی ها می توان به باز کردن سریعتر قالب ها، تسریع ساخت و جبران تاثیر دیرگیری بتن در هوای سرد اشاره کرد.

محصولات “کومش فرم” به گونه ای طراحی و تولید می گردد که کیفیت کار بالا، سرعت زیاد کار، امینیت کاری و کاهش هزینه در پروژه ها حاصل گردد. حداکثر باربری جک های فوق ۱۵۰۰ کیلوگرم می باشد جک های سقفی عضوهای قائمی هستند که بصورت منفرد نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرند. نقشه نصب فانوسیها روی دیوارها، مونتاژ قالبها به ابعاد مختلف و استفاده از قطعات مختلف، قبلاً تهیه شده و در اختیار گروه اجرا قرار میگیرد. در صورتی که اگر از سیستمهای پیشساخته استفاده شود، هزینه حمل قطعات به دهها برابر افزایش خواهد یافت، در عین حال که در این سیستم اکثر قطعات مورد استفاده حجم و وزن زیادی ندارند. همچنین میتوان با به کار بردن تعداد بیشتر قطعات، سرعت عملیات را حتی به 2 یا 3 برابر افزایش داد.

نانو کامپوزیت: در حقیقت فرم پیشرفته تر و جدیدتر کامپوزیت بوده و از بتن فوق سبک تشکیل شده است و دارای مقاومت بسیار بیشتری در برابر خمش، فشار و ایجاد بار نقطه ای می باشد و عملکرد فوق العاده ای از خود نشان می دهد. زیرا چیدمان آن ها همانند بلوک های معمولی است و در حداقل زمان ممکن صورت می گیرد. برای استعلام قیمت لازم است به صورت روزانه پس از مشخص شدن کالای مورد نظرتان اقدام کنید و سپس با کارشناسان مربوطه ارتباط بگیرید. قطعا چنین کیفیت کاری ارزش خرید تا قیمت شیلنگ ویبراتور کره ای را ارتقا میبخشد. پس از نصب قالب اصلی، قطعات پرکننده کنار دیوارهای بتنی با خال جوش به هم متصل میشوند تا هنگام بتنریزی حرکت نکنند. در واقع تیرهای میلگرد در بالای دیوارها قرار گرفته و با بقیه سازه های تقویت کننده سقف دال بتنی به هم متصل می شوند.

کارگران تعلیم دیده، باید شلنگ باد کمپرسور را به ترتیب و به موقع به ویبرههای بادی متصل و جدا کنند، تا هر قسمت به موقع ويبره شود. به این ترتیب سطح خارجی قالبها آسیب نمیبینند. صرفهجویی در مصرف انرژی در دوران بهرهبرداری از بنا به دلیل استفاده از تختههای گچی در جداره داخلی دیوارها و استفاده از عایقهای حرارتی مناسب برای عایقبندی حرارتی بهینه در جداره خارجی ساختمان میباشد. در پروژههایی که با سیستم قاب بتنی پیوسته (قالب تونلی) اجرا میشوند، در مصرف انرژی در دو مرحله از پروژه صرفهجویی میشود. بهتر است این مونتاژ روی سطحی که قبلاً کاملاً تسطیح شده، انجام گیرد. همچنین این سیستم از لحاظ عمر مفید سازهای، در زمره سیستمهای پایدار قرار میگیرد که این امر در ارزیابی تأثیرات زیست محیطی این روش نكتهای مثبت تلقی میشود. علت این همه محبوبیت، به دلیل ایمنی بالایی است که این سازه بتنی برای انسان ایجاد میکند. همچنین در برابر آتش سوزی و سنگینی نیز مقاومت بالایی دارد. همزمان با این کار، قطعات موسوم به فانوسی و جک مربوطه، در محل سوراخ پیچهای ردیف بالایی قالبهای دیوار نصب میشوند.

بخوان:  سرنوشت ۲ داعشی که برای عملیات انتحاری به کربلا رفتند/ ملامحمدی: شخصیت‌های کتابم خیالی‌اند

بهتر است حتیالامکان لولهها و تجهیزات برقی در دیوارهای بتنی پیشبینی شوند. 8- برای عبور لولهها از دیوارها و سقف بتنی لازم است غلافگذاری با استفاده از لولههای فشار قوی پی وی سی با 2 نمره بزرگتر از قطر لوله انجام شود. به طور مثال قطعه اي از نوع فوم بتن با وزن فضايي ۷۰۰ الي ۸۰۰ كيلوگرم در متر مكعب كه حداقل ۸ سانتي متر ضخامت داشته باشد به راحتي تا ۱۲۷۰ درجه سانتيگراد دما را تحمل مي كند و اصولا در وزن هاي پايين غير قابل احتراق است. به عنوان یک تأثیر جانبی باید توجه داشت که هرقدر ضخامت لایه بتنی دیوار بیشتر شود، صدابندی نیز افزایش مییابد. 2- بتن در لایههای افقی با ضخامت مساوی ریخته شده و هر لایه باید به طور مطلوب متراکم شده و سپس لایه بعدی ریخته شود، ضخامت لایهها تابع اندازه و شکل قالب، روانی بتن، فاصله میلگردها و روش تراکم است. 6. مقاومت نهایی و مشخصات مکانیکی بتن ریخته شده توسط سیستم لغزنده پایینتر از بتن ریخته شده توسط روشهای معمولی قالب بندی است. عایقبندی در برابر صدای هوابرد در این سیستم، همانند سایر روشهای متداول ساختمانی انجام میشود.

اتصال قالبهای مدولار و تیرچهها، با بستهای مخصوص انجام شده و قطعات با این بستها به هم کارخانه تولید قالب بتن متصل میشوند. داربست مثلثی از فریمهای مثلثی تشکیل شدهاند، که بصورت نر و ماده به یکدیگر متصل میشوند. به همین دلیل ایمنی این نوع داربست ها اهمیت خیلی زیادی دارد. با توجه به اهمیت بسیار زیاد قالببندی در روش قاب بتنی پیوسته (قالب تونلی)، مراحل دقیق و ترتیب اجرای قالببندی در این روش در بخشهای بعدی به تفصیل بیان میشود. اما علاوه بر هزینه مصالح مصرفی، عملیات اجرایی نیز دارای اهمیت و تأثیر به سزایی در هزینههای این روش میباشد. ورق رویه قالب ها دارای ضخامت ۳ میلیمتر بوده و در قسمت هایی که لازم بوده به وسیله تسمه های سخت کننده تقویت میشوند این تسمه ها علاوه برایفای نقش تقویت کننده ورق رویه، اتصال قطعات قالب ها به یکدیگر و به پشت بندها را امکان پذیر می کنند.

ایجاد سطوح صاف و عاری از هرگونه عیب و نقص به دلیل صاف بودن سطح ورق فولادی. 4- نقشههای اجرایی بازشوهای مورد نیاز برای هر سقف و دیوار براساس نقشههای اجرایی موضوع ردیف 3 فوق تهیه و قبل از بتنریزی سقفها تقویت سازهای لازم برای ایجاد سوراخهای محل عبور تأسیسات مکانیکی اعمال شود. گرچه ممکن است در صورت نیاز به تعمیر تأسیسات به دلیل قرارگیری این بخشها در دیوارههای بتنی که نقش سازهای نیز دارند، مشکلاتی ایجاد شود. یکپارچگی مصالح یا اجزای ساختمان و جلوگیری از ایجاد ترکهای حرارتی که بر اثر تغییرات دما در مصالح ناهمگون به وجود میآید. به سقف قالب توسط جک های مورب قالب خیز منفی میدهیم.( خیز منفی برای کنترل شکم انداختن سقف بتنی تحت اثر وزن خود میباشد که نوعی پیش دستی به حساب میاید و اگر مقدار این خیز از قبل در روش اجرا مشخص نشده باشد آن را حدود ۱ سانتی متر در نظر میگیریم.

بخوان:  کشف کشتی ۱۲۰۰ ساله از دل خاک!

البته به این مقایسه، کاهش چشمگیر زمان اجرا و در نتیجه کاهش هزینههای بالاسری و امکان بهرهبرداری سریعتر از سرمایهگذاری انجام شده را باید افزود. برای کاهش این مشکل، یک لایه 5 سانتیمتری پروپیلن، پیش از ریختن بتن کف طبقات و در زیر لایه بتن اجرا میشود. 16- در محل نصب تابلوی برق واحدها یک عدد پلاستوفوم به ابعاد بزرگتر از تابلو پیشبینی و بر روی میلگردبندی دیوارها ثابت شود و سر لولهها پس از پوشش به وسیله چسب کاغذی به داخل پلاستوفوم هدایت شوند. همچنین به دلیل ضخامت اندک دیوارها باید بخشی از تأسیسات به صورت روکار یا در داخل داکتها اجرا شود.

از آنجاییکه در دیوار یکطرفه امکان استفاده از بلت وجود ندارد بنابراین به جای بلت باید از انکربلت استفاده شود. بوده و تمامی اندازهها باید از محلهایی که در زمان اجرای اسکلت قابل دسترسی باشند، مشخص گردد (مانند ابتدا یا انتهای دیوارهای بتنی). 19- محل ورود و خروج لولههای برق به قوطیها توسط دستگاه منگنه سوراخ شود سوراخهای ایجاد شده در روی قوطیها به گونهای انتخاب شود که برابر قطر خارجی لولههای برق باشد. قطر لولههای مورد استفاده باید حداقل 8 برابر قطر بزرگترین دانه در بتن باشد. قالب بندی در بتن ریزی نقش ویژهای دارد. تصمیم گیری راجب این موضوع که از سیستم قالب تونلی در پروژها استفاده شود یا خیر به عوامل مختلفی بستگی دارد به عنوان مثال استفاده از این سیستم برای ساخت پروژه ها کوچک از لحاظ اقتصادی توجیح پذیر نیست زیرا این سیستم نیازمند ماشین آلات و امکانات خاص خود میباشد که حمل و احداث این امکانات برای پروژه های کوچک هزینه های اضافی را تحمیل میکند. یکی از بزرگترین معایب دستگاه مودم اترنت، عدم پشتیبانی از دستگاههایی است که فاقد پورت LAN هستند. روغن قالب بتن دارای ویژگی هایی است که موجب افزایش طول عمر قالب مورد استفاده در بتن می شود. لازم به ذکر است که تمامی سیستمهای نوین قالب بندی بتن اعم از تونل فرم، قالب ستون کشویی، قالب سقف میز شکل (قالب میز پرنده) و همچنین تمامی تجهیزات قالب بندی در گروه صنعتی تسکو طراحی و تولید میشوند.

امکان کنترل دقیقتر طراحی و عملیات اجرایی، دقیقتر بودن محاسبات و عملیات نظارتی، کاهش میزان نخاله ساختمانی ایجاد شده در سیستم قابهای بتنی پیوسته سبب کاهش آلودگی محیطی ناشی از این روش اجرایی در مقایسه با روشهای متداول است. 1- قبل از تهیه هرگونه نقشه اجرایی باید کلیه نقشههای الکتریکی با نقشههای نهایی معماری، سازه و تأسیسات مکانیکی، هماهنگ و کنترل شود. میلگردبندی سقف طبق نقشههای اجرایی انجام میشود. نظارت بر کار میلگردبندی دیوارها و سقف و استقرار قالبها و بتنریزی باید توسط مهندسان کارگاه انجام شده و تمامی اطلاعات مربوط به میلگردبندی، قالببندی، بتنریزی و قالببرداری به صورت دقیق و مستمر کنترل و ثبت شوند. پس از اجرای رامکا و باز کردن قالبها باید میلگردبندی دیوارها در امتداد میلگردهای انتظار خارج شده از رامکا انجام شود. قالب لاینینگ تونل، همانطور که از نام آن هم پیداست، برای اجرای پروژههای ساخت تونل مورد استفاده قرار میگیرد و در انواع قالبهای لاینینگ نیم دایره، بیضی، نعل اسبی، دایرهای و … 13- در زمان اجرای لولهها و نصب قوطیها در دیوارها باید دقت شود که قوطیها و یا لولهها در مسیر عبور پیچهای نگهدارنده قالب قرار نگیرند.

بخوان:  نفس‌های آخر تالار تیموری اصفهان/ سرنوشت نامعلوم آثار موزه تاریخ طبیعی

10- بست قوطیها در سطح خارجی میلگردها و در ضخامت پوشش بتن جاگذاری و اجرا شود. برای تثبیت فاصله شبکه میلگرد با جداره قالبها و حفظ حداقل پوشش بتن، باید از فاصلهگذاریهای پلاستیکی به فواصل مشخص بر روی میلگردها استفاده شود. 14- لولههای برق در سقفها باید بر روی شبکه میلگرد پایین اجرا شده و به وسیله سیم میلگرد در فواصل مناسب ثابت شوند و در سقفها بازشو با ابعاد مناسب (و تعبیه نبشی نمره 3 در اطراف آن) برای داکتهای برق و شبکههای جریان ضعیف پیشبینی و اجرا شود. به طور کلی، نصب آرماتورهای عرضی توسط تنگ، دورگیر یا دورپیچ در اطراف آرماتورهای طولی الزامی است؛ مگر آنکه بر اساس آزمایشها و تحلیلها، مقاومت کافی ستون بدون این المانها تایید باشد. 23- بتنریزی دیوارها و سقف به طور همزمان (پیشبینی تخته روی سقف و دستگاه ویبره قبل از عملیات بتنریزی ضروری است). پس از گرفتن بتن، که بسته به وضعیت آب و هوا، حدود 10 الى 12 ساعت به طول میانجامد، پیچها باز شده و قالبهای شماره 2، به ترتیبی که در جداول پیشبینی شده است، باز و سپس به صورت ایستاده روی زمین قرار میگیرند. به دلیل یکپارچگی سیستم، مشکلات ناشی از ضعف مصالح به کار رفته، مانند ترکهای بتن پس از گرفتن و سخت شدن، ترکهای حرارتی و یا نشست پی کاهش مییابد.

2- فواصل تجهیزات بهداشتی از دیوارهای مقابل و جانبی در سرویسهای بهداشتی طبق جداول استاندارد رعایت شده و تمهیدات لازم برای عدم تداخل آنها با درهای ورودی سرویسها به عمل آید. اگر در انتخاب قالب برای بتن ریزی اشتباهی رخ دهد میزان ضرر و زیاد در پروژه بسیار بالا خواهد بود پس حتما توجه داشته باشید انتخاب قالب بتن یک اصل در صنعت ساخت و ساز به حساب می آید. مهمترین نکتهای که در این زمینه قابل ذکر است، امکان استفاده مجدد قالبها و قطعات در یک دوره زمانی 24 ساعته است. قالب ساخته شده از تخته خرده چوب به دلیل انعطاف پذیری برای ساخت سازههایی که پیچیدگی آنها زیاد است؛ گزینه مناسبی محسوب میشود. چون حداکثر مقدار بتن در زیر بنای پروژه های عمرانی مسطح مورد استفاده قرار میگیرد.قالب های چوبی یا فلزی به علت تمحل وزن زیاد برای قرارداد های عمرانی بزرگ یا اتوبانسازی مورد استفاده قرار میگیرند.