قاضی‌زاده: آمار شهدای اغتشاشات اخیر هنوز مشخص نیست/ وضع خدمات درمانی ایثارگران رو به بهبود است

قاضی‌زاده هاشمی در خصوص بهبود وضعیت خدمات درمانی و مشکلاتی که در موضوع بودجه به وجود آمده بود، بیان داشت: بودجه بنیاد شهید نسبت به سال‌های قبل افزایش خوبی داشته که از این بابت تشکر می‌کنیم از مسئولان مربوطه اما کشور با مشکلاتی در این خصوص مواجه است که واقعاً امکان واریز همه بودجه تخصیص یافته سازمان‌ها وجود ندارد ما هم چنین توقعی نداریم اما ان‌شاالله در بحث خدمات درمانی اوضاع رو به بهبود است و پرداخت‌ها تا پایان تیرماه سال جاری انجام شده است.

وی درباره نحوه احراز شهدای اغتشاشات اخیر و تعداد آنها گفت: به طور اولیه بستگی دارد واقعه شهادت کجا رخ داده؟ اگر از اهالی آن شهر و رهگذری باشد که مورد حمله قرار گرفته شورای تأمین و وزارت اطلاعات  آن شهر مسئولیت پیگیری مستندات را دارد و اگر فردی مأموریتی رفته به محل، نهاد مربوطه‌اش وظیفه احراز شهادت را دارد. بنابراین احراز با بنیاد نیست و چون روند انجام پرونده‌ها همچنان در حال انجام است نمی‌توانیم آمار دقیق شهدا را بدهیم.

در حال تکمیل…


به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، نشست خبری امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با اصحاب رسانه صبح امروز برگزار شد.

وی درخصوص درمان جانبازانی که مشکلات حاد دارند، گفت: ما تصمیم گرفتیم به جای اعزام‌ جانبازان به خارج از کشور از پزشکان خارجی حاذق دعوت کنیم به ایران بیایند که در همین موضوع هم بحث درمان به خوبی انجام شده و صرفه‌جویی ارزی بسیاری ایجاد شده است.

بخوان:  مرزهای عراق بسته شد/ سفرهای اتوبوسی به عراق لغو شدند/ زائران در مسیر، برنامه‌شان را تغییر دهند

قاضی‌زاده ادامه داد: ۱۲۰ هزار خاطره‌نگاری از والدین شهدا آغاز شده است و کتب فراوانی توسط نشر شاهد در دست انتشار هست و تعدادی نیز منتشر شده است.

رئیس بنیاد شهید با اشاره به اینکه یک میلیون و ۶۷۰ نفر تحت پوشش بنیاد هستند افزود: اکنون ۸۰ هزار پرداخت مستمری به والدین شهدا انجام می‌شود که امسال ۶۹ درصد رشد نیز داشته است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص حق پرستاری گفت: این مبلغ به افرادی داده شده که از کار افتاده باشند که این موضوع ثابت نیست. البته یکسری جانباز بالای ۵۰ درصد داریم که به آنها حق پرستاری می‌دهیم اما در خصوص بقیه، کمیسیون‌های ما بررسی می‌کنند.

قاضی‌زاده در این نشست گزارشی از عملکرد یک ساله خود را در این بنیاد ارائه کرد و گفت: یکی از مشکلات بنیاد موضوع افرادی است که در مأموریت دچار فوت می‌شوند و نهاد مربوطه آنها را شهید محسوب می‌کند در حالی که برخی اتفاقاً این‌گونه با قوانین بنیاد در تعارض است.

وی اظهار داشت: هر استانی از شهدای استان خود فیلم‌نامه خوبی داشته باشد با یک کارگردان ردیف الف صحبت می‌کنیم و در بحث بودجه نیز برای ساخت فیلم یاری خواهیم کرد که ۱۲ قرارداد در این خصوص انجام شده.

وی در خصوص تخصیص اتومبیل به جانبازان گفت: اسامی ۲۵۰ هزار نفر را که شامل می‌شوند به وزارت سمت داده‌ایم که به 10 هزار نفر به صورت قرعه‌کشی اختصاص داده می‌شود که به صورت قسطی ماشین خریداری کنند.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
بخوان:  برگزیده جایزه جلال: نوشتن از حاج قاسم برایم فیض الهی بود/ با هدف جایزه دست به قلم نشدم


منبع: https://farsnews.ir/news/14010815000333/%D9%82%D8%A7%D8%B6%DB%8C%E2%80%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%BA%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D9%87%D9%86%D9%88%D8%B2-%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88%D8%B6%D8%B9-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C