قاضی‌زاده: عملکرد مدیران در بنیاد شهید ارزیابی می‌شود

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هدف از وجود هیأت‌های تخلفات، مچ‌گیری و برخورد نیست؛ بلکه ایجاد تنبه است تا افراد مشکلات و ضعف‌های پیش آمده را تکرار نکنند.

وی با اشاره به ضرورت رسیدگی به تخلفات ادامه داد: بررسی ارزیابی عملکرد مدیران به هیأت تخلفات واگذار شده است. وقتی می‌گوییم ارزیابی عملکرد در اینجا عملکرد مبتنی بر مأموریت است که ببینیم آیا فرد وظایفش را به خوبی انجام می‌دهد یا خیر؟

وی افزود: در امور اجتماعی ضرر و زیان  قابل چشم‌پوشی نیست. همانطور که در مکتب ما و رویه حکومت داری امام علی(ع) و در نظامات اداری جهان نقص فرد، کارمند و نیروی انسانی باعث ایجاد ضرر عمومی می‌شود، در این زمینه گذشت معنی ندارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امام علی(ع) سختگیرترین فرد نسبت به مدیران و نیروهایشان بودند. ایشان در امر اداره و برخورد با جامعه نسبت به عامه مردم اعم از یتیمان، اقشار آسیب دیده و … رئوف بودند، ولی نسبت به مدیرانشان از کوچک‌ترین خلاف آن‌ها هم نمی‌گذشتند.

به گزارش خبرگزاری فارس، سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، در نشست هیأت رسیدگی به تخلفات اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان داشت: در مکتب ما و در همه مکاتب انسانی و بشریت، انسان باید رئوف، مهربان، اهل بخشش، گذشت و فرصت دادن باشد؛ همان طور که خداوند به بندگانش فرصت می‌دهد و می‌بخشد که البته این موارد مربوط به امور فردی است.

پایان پیام/


معاون رئیس جمهور با اشاره به اخلاق افراد در سازمان‌ها و نهادها بیان داشت: از آنجا که ساختارها و سیستم‌ها توسط افراد مدیریت و اداره می‌شوند، رفتار هر فردی هویت جمعی و وجهه کلی ایجاد کرده و نشان‌دهنده رویکرد سازمان است. ارباب رجوع ما را از دریچه چگونگی ارائه خدمات می‌شناسند و متعاقباً نظام را از دریچه سازمان ما خواهند شناخت. اگر حتی تعداد کمی از نیروها در برخورد با مراجعین کوتاهی کرده و برخورد مناسبی نداشته باشند آن سازمان را از دریچه بدرفتاری می‌شناسند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه، حتی خصوصیات خلقی و رفتاری افراد روی اقدامات سازمان اثرگذار است، گفت: جنس کار در بنیاد شهید مددکاری و ارتباط با جامعه هدف است. باید توجه کرد که جامعه هدف این بنیاد آسیب دیده، مقدس و قهرمان هستند و نباید به این افراد از زاویه ترحم نگاه شود؛ بلکه باید به این جامعه احترام گذاشت.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: رویکرد مدیران در بنیاد شهید شبه قضایی است و گزارش‌ها زمانی مورد بررسی قرار می‌گیرند که تخلف افراد محرز شده باشد. بنابراین نیاز است تا مسئولینی داشته باشیم که انگیزه پیگیری موضوع را داشته باشند.

وی ادامه داد: امام علی(ع) حتی نسبت به اینکه فردی از نیروهایش بر سر سفره متمولین می‌نشست نیز با آن‌ها برخورد می‌کرد. حتی اگر آن‌ها اختلاس و دزدی نکرده بودند. نمونه این موضوع را می‌توان در نامه حضرت به امیر بصره دید که به خاطر همنشینی او با متمولین و همراه نبودنش با فقرا عزل شد.

بخوان:  دستاوردهای دولت سیزدهم در زمینۀ میراث فرهنگی اصفهان

قاضی زاده هاشمی بیان داشت: اخیراً جمع‌بندی در معاونت توسعه، حراست و بازرسی بنیاد شهید و امورایثارگران در رابطه با مدیران کل صورت گرفته تا افراد به سه طبقه قابل قبول، متوسط و ضعیف دسته‌بندی شوند.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020510000992/%D9%82%D8%A7%D8%B6%DB%8C%E2%80%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B9%D9%85%D9%84%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF