قالیباف: رژیم صهیونیستی به دنبال کسب قدرت از طریق شکستن وحدت مسلمانان است/ وحدت و همدلی؛ مهم‌ترین نیاز جوامع اسلامی

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه سی‌ونهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، ضمن تبریک عید مبعث گفت: بدون شک مبعث، آغاز تحول برای بشریت و زندگی فردی و اجتماعی بشریت است و خداوند هدایت همگان را در این مسیر قرار داده است.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14011129000437/%D9%82%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%81-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D9%86-%D9%88%D8%AD%D8%AF%D8%AA-%D9%85%D8%B3%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86

وی افزود: این ما هستیم که باید بتوانیم در بعثت رسول مکرم اسلام دعوت به توحید را جاری و ساری کنیم تا بر زندگی ما حاکم باشد و بدون شک هر کدام از ما، معنی دقیق توحید را درک و فهم کنیم، باید دست رد به ظالمین و سلطه‌گران و جباران و مستکبرین در دنیا بزنیم و از همه قدرت‌های شیطانی و طواغیت دوری بجوییم و در همه زندگی و شئونات فردی و جمعی خود در این مسیر و با این شاخص حرکت بکنیم. همانگونه که نبی مکرم اسلام همه انحصارها را شکست و همه ناممکن‌ها را ممکن و محقق کرد.

قالیباف ادامه داد:  اساساً دشمنی با انقلاب اسلامی، از همین‌جا شروع می‌شود. از آغاز بعثت با مفاهیم قرآنی و بنیان‌هایی که رسول مکرم اسلام گذاشته‌اند دیدیم که نیروهای تباهی چگونه تجمع کردند و جاهلیت در کنار مشرکین، یک جبهه شدند در مقابل اسلام. امروز مهندسی نظام انقلاب اسلامی بر مبنای حکومت برای استقلال، آزادی و مبارزه با ظلم است و طبیعی است که ظالمین همیشه در مقابل انقلاب اسلامی بایستند و نخواهند که ما استقلال و آزادی داشته باشیم.

قالیباف در ادامه اظهار کرد: در حقیقت، جامعه نبوی قفل بسیاری از این انحصارها را شکست و این سلطه طواغیت را، جهل و نادانی را و بت‌پرستی و انحصارطلبی اقتصادی و اشرافی گری را و بی توجهی به محرومان و مستضعفان را و بی‌توجهی به زنان جامعه را از بین برد.

بخوان:  از کاخ ناصرالدین شاه در شهرستانک چه خبر؟

پایان پیام/ ت 1000


به گزارش فارس، سی‌ونهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، عصر امروز با حضور محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی، آیت‌الله خاتمی خطیب موقت نماز جمعه، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت‌الاسلام حسنی رئیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی در سالن اجلاس سران آغاز شد.

وی افزود: ما نیز باید تلاش کنیم که مبتنی بر سنت‌های الهی و با توجه به مردمی که انقلاب بدون آن‌ها معنی و مفهومی ندارد، بتوانیم تولید قدرت و ثروت و معرفت و منزلت کنیم و در این راه که راه امام و شهداست و در مسیری که مقام معظم رهبری برای ما مشخص می‌فرمایند، پیش ببریم و بتوانیم درحقیقت حمایت از مستضعفین و محرومین را مورد توجه قرار بدهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما مطمئن هستیم که نصرت الهی شامل حال آن‌ها که در مسیر الهی مطمئن گام بردارند و پیش بروند خواهد شد. بدون شک ملت‌ها با فهم قرآن و با عمل به قرآن عزت و منزلت پیدا می‌کنند و بدون شک می‌توانند رفاه و آسایش پیدا کنند، می‌توانند تولید معرفت و علم کنند، می‌توانند پیشرفت کنند، اما آن چیزی که از همه مهم‌تر هست این است که ما در سایه قرآن و مکتب الهی، وحدت و همدلی را در جامعه مسلمانان توسعه بدهیم و این را به‌عنوان یک اصل بدانیم.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا گفت: امروز باید یاد کنیم از امام راحل که جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت و شهدای گرانقدری که در همین مسیر و مبتنی بر فرهنگ قرآنی و سنت الهی و با تکیه بر فرهنگ اهل‌بیت تلاش کردند و فرهنگ قرآن و اسلام و مسلمین را احیای مجدد کردند و عزت و منزلت مسلمین را دومرتبه احیا کردند و ما امروز مدیون شهدا و امام شهدا هستیم که  انقلاب اسلامی را با منطق قرآن پایه‌گذاری کردند و مبتنی بر سنت‌های الهی پیش بردند و  ثابت کردند که دین برای زندگی است و دین یک امر فردی و شخصی نیست، بلکه جامعیت دارد.

بخوان:  تمام دستگاه ها برای تسهیل سفر زائران اربعین حسینی پای کار آمدند/ تلاش‌های دولت نتیجه داد

گفتنی است، این مسابقات از ۲۹ بهمن‌ماه، همزمان با مبعث حضرت رسول اکرم (ص) رسما آغاز شده و تا سوم اسفند ماه ادامه خواهد داشت و شرکت کنندگان در دو بخش برادران و خواهران به رقابت خواهند پرداخت.

وی افزود: امروز وحدت و همدلی مسلمین امر مهمی است و مهم‌تر از هر کدام از مزیت‌های دیگر است. زیرا شاهدیم که در میان کشورهای اسلامی و در منطقه‌ جنوب غربی آسیا، رژیم صهیونیستی چگونه تلاش می‌کند تا وحدت مسلمین را به‌هم بزند و بین امت اسلامی اختلاف ایجاد کند تا هزینه ارتباط با رژیم صهیونیستی را کاهش دهد و قدرت و عزت را از طریق شکستن وحدت مسلمین به دست بیاورد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز وظیفه همه ما علاوه‌بر حفظ، ترتیل و قرائت قرآن که بسیار ارزشمند و ستودنی است، این است که بتوانیم به پیام‌های آسمانی قرآن، جامه‌ عمل بپوشانیم و چنین مجالس قرآنی باید بتواند پیام صلح و دوستی و مودت را به جهانیان منعکس کند و باید آزادی، استقلال، رشد و تعالی، وحدت و همدلی، حامی مظلوم بودن و خصم ظالم بودن را به دنیا منعکس کند و ما باید به‌دنبال توسعه چنین فرهنگی در جامعه مسلمانان و آزادگان جهان باشیم.

وی افزود: در حقیقت هر کسی که بتواند این غل‌وزنجیر از خود جدا کند، می‌تواند جز خدا به چیز دیگری نیندیشد. بهترین راه برای رستگاری، موفقیت، زندگی و عاقبت به خیری، تکیه بر قرآن است. پیامبر عظیم‌الشأن اسلام مبعوث شدند تا بتوانند پیام الهی را از طریق معجزه قرآن به بشریت منتقل کنند و این منتی است که خداوند تبارک و تعالی به همه بندگان و به‌ویژه به ما مسلمانان و ما پیروان مکتب قرآن و محبین اهل‌بیت عنایت کرده است.

بخوان:  اجتماع امام رضایی‌ها با نوای مداحان سرشناس در تهران برگزار می‌شود