قطعنامه حج ۱۴۰۳ – ایسنا

در این قطعنامه که در مراسم برائت از مشرکین خوانده شد، با گرامی داشت یاد شهدای راه انقلاب و خدمت و تاکید بر اینکه برائت امسال باید فراتر از موسم و میقات حج در کشورها و شهرهای مسلمان‌نشین در همه جای جهان ادامه یابد و فراتر از حج‌گزاران به آحاد مردم تسری یابد، آمده است:

۱. ما حجاج بیت‌الله الحرام نسبت به رویکرد تهاجم فرهنگی نظام سلطه جهانی که در صدد از بین بردن ارزش‌های اخلاقی و سست کردن بنیان‌های اعتقادات الهی به‌خصوص در بین جوانان و خانوادههاست اعلام خطر کرده و با شناخت بصیرت کامل بر ضرورت پایبندی به معارف عقلانی و معنوی قرآن کریم و اهل بیت (ع) تاکید می‌کنیم.

 زائران ایرانی در قطعنامه مراسم «برائت از مشرکین» که همانند سالهای گذشته در صحرای عرفات برگزار شد، با توجه به نسل‌کشی و جنایات رژیم صهیونیستی، مخصوصا در سرزمین خونین غزه و رفح، قطع هر گونه رابطه کشورها با این رژیم سفاک و اخراج آنها را از تمام سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی خواستار شدند.

«شکر و سپاس خداوند متعال را که توفیق حضور در سرزمین وحی را به ما عنایت فرمود و از میان خیل مشتاقان، امسال ما را برای برگزاری حج ابراهیمی و ورود به سرزمین مقدس عرفات برگزید.

۴- ما حج‌گذاران، همگام با ملت غیور و سرافراز ایران اسلامی، با شرکت در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و با توجه به توصیه‌های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب برای انتخاب رئیس جمهوری با معیارهای فرد اصلح، با عزمی راسخ و قدم‌هایی استوار، به وظیفه شرعی و ملی خود برای فتح قله‌های دانش پیشرفت و تعالی کشور پیروان حضرت ولی عصر (عج) عمل خواهیم کرد.»

بخوان:  دولت با تثبیت نرخ ارز سفر عتبات موافقت کرد

۲-  ما حجاج شرکت‌کننده در مراسم برائت از مشرکین ضمن اعتقاد و اهتمام بر وحدت جهان اسلام حول آموزه‌های هدایتگر قرآن کریم از سیاست‌های استکباری آمریکا و رژیم منحوس و کودک‌کش صهیونیستی مبنی بر ایجاد تفرقه میان مسلمانان و تضعیف امت اسلامی برائت و انزجار خود را اعلام می‌داریم.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1403032617282/%D9%82%D8%B7%D8%B9%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AD%D8%AC-%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B3

گزارش ایسنا، زائران ایرانی بیت‌الله الحرام شنبه برابر با ۲۶ خرداد ماه ۱۴۰۳ و نهم ذی‌الحجه ۱۴۴۵ (به افق عربستان) با شرکت در مراسم برائت از مشرکین، با قطعنامه حج امسال هم‌پیمان شدند.

۳- ما حجاج بیت‌الله الحرام مسئله فلسطین را مسئله اصلی و محوری جهان اسلام می‌دانیم و معتقدیم تنها راه آزادی قدس شریف و تشکیل حکومت فلسطین از بحر تا نهر مقاومت مردم شریف، مظلوم و قهرمان فلسطین و حمایت همه جانبه تمام امت اسلامی از آنهاست. با توجه به نسل‌کشی و جنایات ددمنشانه رژیم پلید صهیونیستی، مخصوصا در سرزمین خونین غزه و رفح، قطع هر گونه رابطه کشورها با این رژیم سفاک و اخراج آنها از کلیه سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را خواهانیم.

با تاسی و پیروی از سیره ابراهیم خلیل الرحمن و رسول اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) در صحرای عرفات، ضمن اعتقاد و ایمان راسخ نسبت به اسلام ناب محمدی و تجدید پیمان با اندیشه‌های والای بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی امام (ره) و مقام معظم رهبری، مواضع اصولی خود را اعلام می‌داریم: