قیمت تضمینی♨️ + پرواز چارتری✈️

زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری، پیشرفت در کارزار واکسیناسیون و در نتیجه آن ایجاد امکان “شروع مجدد و ایمن” برای صنعت گردشگری را برای مشاغل این حوزه حیاتی سایت kermanshahtour میداند. مشکلات متعددی در حوزه حقوق و درآمد راهنمایان تور وجود دارد. آمریکا – درآمد سالانه این شغل در سال 2013، 30.800 دلار بوده است. در شرایط فعلی که به دلایل مختلف خیلی توجه ویژه به صنعت گردشگری در کشور نمی شود، بازارکار مناسبی پیش روی علاقه مندان این شغل نیست و تعداد زیادی از راهنمایان تور بیکار هستند. دو سازمان بینالمللی در این گزارش پیشبینی میکنند، بخش گردشگری از سال ۲۰۲۳ به شرایط پیش از شروع کرونا بازگردد. راهنمای گردشگری همراه گروه سفر می كند و در شرایط مختلف مسافران را راهنمایی و اطلاعات مورد نیاز آنها در سفر را در اختیارشان می گذارد. در این مرحله فرد می تواند برای کارت راهنمایی تور اقدام کند. البته باید توجه داشت که بسیاری از موارد لازم در این شغل، در این دوره ها به افراد آموزش داده نمی شود و در حین کار و با کسب تجربه می توان آنها را یاد گرفت. در خصوص وضعیت بازارکار و استخدام راهنمای گردشگری اطلاعات دقیقی در دسترس نمی باشد.

آمار دقیقی از میزان حقوق و درآمد راهنمای تور در دسترس نیست. استرالیا – متوسط درآمد سالانه این شغل41.500 دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد. انگلستان – متوسط درآمد سالانه این شغل برای افراد تازه کار حدود23.000 دلار و برای افراد با تجربه30.500 دلار می باشد. زیان وارده به درآمد این صنعت پنج برابر بحران مالی و اقتصادی سال ۲۰۰۹ محسوب میشود. اسرائيل از آخر ماه مه به گردشگرانی که در برابر ویروس کرونا واکسینه شدهاند اجازه ورود داده است. اتریش از ۱۹ مه ورود مسافران از آلمان را بدون الزام قرنطینه مجاز کرد. ورود به این کشور پس از شروع پاندمی کرونا عملا مجاز نبود. یونان برای نجات صنعت توریسم در این کشور از ۱۴ ماه مه ورود شهروندان اتحادیه اروپا و کشورهایی مانند بریتانیا و صربستان را ممکن کرد. آمریکا به دلیل پاندمی کرونا مقررات مسافرت به برخی از کشورها را تشدید کرده و از جمله به شهروندان خود برای سفر به کشورهای اتحادیه اروپا و آلمان هشدار داده است. نقاط مراقب نظیر Baboon Cliff و Lion Hills مناظر پرندگان ، دریاچه و پستانداران از جمله گاو کوهان و بابون را ارائه می دهند. او معمولا با یک آژانس مسافرتی یا برگزارکننده تور کار می کند. راهنمایان توری که در آژانس های مسافرتی مشغول به کار هستند، استخدام رسمی نبوده و حقوق کمی دیافت می کنند.

پس از موفقیت در این آزمون که نقش آزمون معرفی را دارد ، داوطلب در آزمون جامع که شامل دروس اصلی دوره می باشد شرکت می کند. از سوم ماه مه پس از پایان موج سوم کرونا در ایتالیا موزههای واتیکان دوباره درهای خود را گشودند. تنها تعدادی از راهنمایان تور هستند که به صورت تمام وقت کار کرده و از این راه تمام هزینه های زندگی خود را تامین می کنند. اما در بسیاری موارد چون مدیر تور وظایف مربوط به راهنمای گردشگری را نیز انجام می دهد (که البته از نظر استانداردهای بین المللی مانعی ندارد)، تفکیک آنها از یکدیگر سخت می شود. گذشته از اینکه رشت مرکز استان و بزرگترین و پرجمعیتترین شهر در بین استانهای شمالی کشور است؛ جاذبههای گردشگری و طبیعی بسیار زیادی هم برای جذب گردشگر داخلی و خارجی دارد که بهنوبه خود بینظیر و کمیاب هستند. بر پایه گزارش سازمان جهانی گردشگری، شمار گردشگران بینالمللی در مقایسه با سال پیش از آن تا یک میلیارد نفر کاهش داشته است؛ افتی ۷۳ درصدی. راهنمای گردشگری در سفر باید همیشه در دسترس باشد، بنابراین گاهی از صبح زود تا آخر شب مشغول کار است. پس از این مراحل کارت راهنمای تور صادر می شود که مدت اعتبار آن یک سال می باشد و هر سال باید تمدید گردد.

تعداد اندکی هستند که تنها از راه شغل راهنمای گردشگری، هزینه های زندگی خود را تامین می کنند. پرتغال از سختگیریهای خود برای مسافران ورودی از اغلب کشورهای اتحادیه اروپا کاسته است. راهنماي تور، زندگي خود را عمدتا دركنار مسافران و توريست ها و اغلب در نواحي توريستي سپري مي كند و اغلب در چند منطقه يا كشور داراي مهارت و تجربه هاي مناسب است. مقامهای پرو این منطقه را طی مراسمی اینکایی بازگشایی کردند. معروفترین بنای توریستی هند بعد از شش ماه تعطیلی از ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۰ تحت شروطی سختگیرانه بازگشایی شد. از چهارشنبه ۱۹ مه اماکن مربوط به “امور غیر ضروری” مانند موزهها، سینماها و تئاترها بازگشایی شدهاند. البته ارائه تست منفی ضروری است. البته درآمدها در شرکت های مختلف، متفاوت می باشد. نواحی اطرافش به نام پارک ملی دریاچه ناکورو (Lake Nakuru) شناخته می شود. در دره بزرگ آفریقا که در احاطه جنگل ها و چمزارهاست دریاچه ای زیبا به اسم ناکورو قرار دارد .

در شمال غربی نایروبی ، در دره بزرگ ریفت قرار دارد. این تصویر باورپذیر نبود، چرا که دولت ایتالیا گفته بود، به دلیل تدابیر احتیاطی و نگرانیهای زیستمحیطی مانع تردد کشتیهای بزرگ تفریحی در این مسیر میشود. منع تردد شبانه نیز در سراسر فرانسه دو ساعت دیرتر از قبل یعنی از ساعت ۲۱ به وقت محلی شروع میشود. بعد از شش ماه و نیم کافهها و رستورانهای فرانسه مجاز به پذیرایی در فضای باز شدند. به علاوه آنهایی که تست منفی پیسیآر یا آنتیژن ارائه دهند یا ثابت کنند که در شش ماه گذشته به کووید۱۹ دچار شده و درمان شدهاند میتوانند از مرزهای این کشور عبور کنند. با تماس و یا مراجعه به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهر محل سکونت می توان از مکان ،کیفیت آموزش و هزینه دوره های این موسسات آگاهی یافت. پس از اتمام دوره آموزشی داوطلب در هر درس مورد ارزیابی قرار می گیرد. رشته راهنمای گردشگری در شاخه کاردانش وجود دارد که افراد می توانند پس از گذراندن سال اول دبیرستان وارد این رشته شوند. طبقات اول و دوم هر یک دارای دو اتاق هستند و در طبقه فوقانی آن اتاق هشت گوش بزرگی وجود دارد که در هر سمتش پنجره هایی تعبیه شده است.

بارش برف در مناطق کوهستانی آلمان باعث شد که علاقهمندان به ورزشهای زمستانی با وجود هشدارها از مناطق مختلف این کشور راهی مناطق برفگیر شوند. در اطراف این دریاچه حیات وحش متنوع و چشم اندازهای بکر و طبیعی جادویی ای وجود دارد که آن را تبدیل به یکی از محبوب ترین پارک های ملی این کشور کرده است. در تمام کشور از مردم خواسته شد برای جلوگیری از شیوع شدیدتر کرونا از سفرهای خود چشم بپوشند، وگرنه ممکن است با “تعطیلیهای گسترده” روبرو شوند. اگر شما توانایی خوبی در برقراری ارتباط با عموم مردم داشته و به تاریخ و هنر علاقه زیادی دارید، این شغل مناسب شماست. هجوم مردم به مناطقی مانند اینجا در “وینتربرگ” آلمان باعث شد که بسیاری از شهرداریها تصمیم به مسدود کردن پیستهای اسکی بگیرند. او باید توان مدیریت و سازماندهی خوبی داشته و در موارد لزوم تصمیم گیری های درستی برای گروه انجام دهد. برای آشنایی بیشتر با شغل راهنمای گردشگری در ادامه اطلاعات خوبی در مورد مسئولیت ها و وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، بازارکار و فرصت شغلی، میزان درآمد راهنمای تور و برخی از راهنمایان تور معروف ایرانی ارائه می شود.

راهنمای تور مسافرتی باید حافظه خوبی در به یاد سپاری اطلاعات تاریخی، رویدادها، حقایق، اعداد و ارقام داشته باشد. علاقه مندان راهنمايی تور اغلب دوره هاي آموزش رسمي يا غير رسمي (به صورت كار با حقوق كم براي كارآموزي نزد افراد باسابقه و كهنه كاران مجرب دراين حوزه) مي گذراند. در صورت قبولی در آزمون جامع، فارغ التحصیل دانشنامه پایان دوره را دریافت می کند. با کسب تجربه بیشتر می توانید به سمت های مدیریتی برسد. بنا بر گزارش مشترک کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل و سازمان جهانی گردشگری، طبق برآوردها، خسارات اقتصادی ناشی از همهگیری کرونا برای صنعت گردشگری در سراسر جهان میتواند به بیش از چهار هزار میلیارد دلار هم برسد. به دلیل اینکه در بسیاری موارد مدیر تور (لیدر) و راهنمای تور یک نفر هستند، وظایف آنها در برخی موارد با هم تداخل دارد. وظایف و حوزه کاری راهنمای گردشگری با مدیر تور (لیدر تور) متفاوت است. مدیر تور مسئولیت تور و همه مسافران آن را بر عهده دارد. معمولا دوره های آموزشی برای راهنمایان تور در قالب 2 برنامه آموزشی راهنمایان ایرانگردی – جهانگردی و راهنمایان طبیعت گردی برگزار می شود. نواحی اطراف دریاچه محلی عالی برای تماشای پرندگان رنگارنگ، کوهنوردی، طبیعت گردی و پیکنیک است.

در سوم ژوئن ۲۰۲۱ سحرخیزان ونیزی شاهد یک کشتی کروز بودند که برای نخستین بار بعد از بروز پاندمی کرونا از کانال جودکا میگذشت. در این صورت بیشترین آسیب اقتصادی متوجه کشورهای کمدرآمد است درحالی که کشورهای ثروتمند با نرخ واکسیناسیون بالا مانند فرانسه، آلمان، سوییس، بریتانیا و آمریکا سریعتر بر پیامدهای پاندمی غلبه میکنند. بنا بر اعلام سازمان جهانی گردشگری در مادرید، پاندمی کرونا از ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۰ به صنعت گردشگری ۴۶۰ میلیارد دلار (۳۸۸ میلیارد یورو) خسارت زده است. چیزی که آن را تا این حد معروف کرده میلیون ها فلامینگویی است که بر روی سطح آب دیده می شوند. برای اقامت در شهر رشت میتوانید روی اجاره هتل، مهمانپذیرهای سطح شهر، خانههای روستایی و اجاره ویلا شمال از طریق سایتهای رزرو آنلاین حساب کنید. ماچو پیچو، شهر باستانی اینکاها در پرو بعد از هشت ماه تعطیلی کرونایی باز هم به روی گردشگران باز شد. در حالی که برخی کشورها تاکنون بیش از ۶۰ درصد از جمعیت خود را واکسینه کردهاند، در برخی کشورها در قاره آفریقا شمار واکسینهشدهها به یک درصد هم نمیرسد. انتظار میرود که امسال هم آمار گردشگران ۶۳ تا ۷۵ درصد کمتر از دوران پیش از آغاز بحران همهگیری کرونا باشد. تا به حال هشدار سطح سه اعلام شده بود به این معنا: در مورد سفرتان بیشتر فکر کنید.

پیشبینی میشود که کاهش شمار توریست در سال جاری میتواند منجر به خسارتی ۱/۷ تا ۲/۴ هزار میلیارد دلاری شود به ویژه اگر واکسیناسیون در کشورهای کم درآمد به سرعت پیش نرود. روزانه تنها پنج هزار بلیط آنلاین فروخته میشود. به گفته رئیس موزههای واتیکان تنها در روز اول حدود هزار نفر از موزهها بازدید کردند. از اول آوریل خارجیها به شرط ارائه گواهی واکسن اجازه ورود به کرواسی را یافتند. توریستها باید در بدو ورود تست منفی کرونای خود را نشان دهند و این تست باید هر سه روز یک بار تجدید شود. افراد علاقه مند برای ورود به این شغل می توانند از راه های مختلف اقدام کنند. همچنین می تواند به صورت مستقل با تورهای شرکت های مختلف همکاری کند. در این مرحله فرد می تواند با مراجعه حضوری به آژانس های گردشگری خود را برای همکاری به عنوان راهنمای تور معرفی کند. راهنمای گردشگری می تواند در آژانس های مسافرتی و گردشگری ، موسسات گردشگری، هتل ها و متل ها استخدام شود. با داشتن تجربه و سرمایه لازم می تواند خود آژانس مسافرتی و گردشگری تاسیس کند. این بنا که از بیرون ۳ طبقه به نظر می رسد در حیقیت بنایی 4 طبقه است. از اين نظر يك راهنماي گردشگری شخصي است كه غالبا آگاهي و آشنايي ويژه اي با خصوصيات فرهنگي و اقليمي و اجتماعي منطقه و نيز درك خاصي از مسائل، مقتضيات، آداب و رسوم و مقررات مرتبط با اين مكان ها دارد كه در راهنمايي گردشگران مورد استفاده قرار مي گيرد.

راهنماي گردشگری یا راهنمای تور مسافرتی كسي است كه داراي تسلط و اطلاعات كامل درباره ميراث طبيعي و فرهنگي هر منطقه است و از اين رو قادر است اين اطلاعات را به زبان قابل درك براي گردشگران توضيح دهد و يا ترجمه كند. قابل ذکر است که برای داشتن این شغل لزوما نیازی به مدرک دانشگاهی مرتبط نیست. چشمانداز توریسم در سال ۲۰۲۱ هم با توجه به محدودیتهای جاری چندان رضایتبخش نیست. بزرگترین جشن مردمی دنیا امسال هم به دلیل بحران کرونا برگزار نمیشود. در هر شهر معمولا موسسات مختلفی دوره های آموزشی راهنمای تور را برگزار می کنند . در برخی از موسسات ، دوره های آموزشی حرفه ای در این زمینه برگزار شده و به افراد گواهینامه داده می شود. دریاچه این شهر یک دریاچه پر از جلبک است که هزاران فلامینگو را به خود جلب می کند. بنا بر این گزارش، روند کند واکسیناسیون در بسیاری از کشورها، دمیدن جانی تازه به صنعت گردشگری را ناممکن کرده است. در بسیاری از موارد راهنمای تور شغلی پاره وقت برای افراد است و در کنار آن شغل دیگری نیز دارند.

اکثر راهنمایان گردشگری به صورت پاره وقت و در زمان های اوج سفر به این کار مشغول بوده و برای امرار معاش خود شغل دیگری نیز دارند. گذشته از این چند موردی که در بالا معرفی کردیم، موزه گنجینه رشت، کاروانسرای لات، امامزاده هاشم، چشمه آب شور لاکان، بوستان مفاخر و منطقه ساحلی حاجی بکنده تعداد دیگری از جاذبههای گردشگری رشت هستند که در فاصله بسیار کمی از مرکز این شهر قرارگرفتهاند. عمارت کلاه فرنگی یک عمارت تاریخی به جا مانده از حکومت قاجار است که دیدن آن در سفر رشت خالی از لطف نیست. عمارت چند ضلعی کلاه فرنگی حالا یکی از زیباترین بخش های باغ محتشم رشت است. تالاب عینک، پارک بینالمللی بوجاق، مرداب سراوان و دریاچه سقالکسار نمونهای از جاهای دیدنی در سفر به رشت هستند که همگی با فاصله بسیار کمی از مرکز شهر قرارگرفتهاند. پیش از این در یک مقاله برخی جاذبه های دیدنی رشت را به شما معرفی کردیم. اگر انتخاب شما یک اقامت بینظیر با همهی امکانات باشد باید به سراغ تنها هتل پنج ستارهی رشت یعنی هتل کادوس بروید که در ازای پرداخت هزینهی بالا امکانات فوقالعادهای برای اقامت در اختیارتان میگذارد.

خانه ابریشمی از دوران قاجار و سال ۱۳۱۸ هجری قمری به جا مانده است و صاحب اصلی آن حاج اسماعیل حاکمی از اهالی روستای پیربازار و کلانتر رشت بوده است. یک خبر ناگوار برای اصناف و اهالی مونیخ، گردشگران و دوستداران آبجو: مارکوس زودر، نخستوزیر ایالت بایرن آلمان و دیتر رایتر، شهردار مونیخ در نشستی مطبوعاتی از لغو جشن اکتبر در سال ۲۰۲۱ خبر دادند. صدها میلیون چینی با لغو برنامههای مسافرتی خود در سال نوی چینی در ۱۲ فوریه مواجه شدند. طبق این بررسی، در سال ۲۰۲۰ گردشگری در سراسر جهان ۷۴ درصد کاهش یافته و صدها میلیون شغل مربوط به آن از دست رفته است. شمار گردشگران در نیمه اول سال ۲۰۲۰ در سراسر جهان ۶۵ درصد کاهش یافته است. اکبر خان بیگلربیگی که یکی از افراد ثروتمند و طراز اول ایران در دوران ناصرالدین شاه بود این باغ را برای خانواده خود به عنوان باغ تابستانی بیگربیگی احداث کرد. درختان تنومندی که حالا در این باغ میبینید همان نهال های کوچک و نحیفی هستند که در آن زمان به دستور اکبر بیگلربیگی کاشته شدند.

اما اوضاع در مورد باغ محتشم کمی متفاوت است. در سال گذشته اکثر مسافران تمایل به سفرهای درونکشوری، طبیعتگردی و سازگار با محیط زیست داشتهاند. استرالیا – در بازه زمانی5 سال گذشته میزان استخدام این شغل رشد31.7 درصدی داشته و رشد کم در آینده برای آن پیش بینی شده است. این تعداد کمتر از یکسوم ظرفیت مجاز برای بازدید از این شهر است. عکس سلفی مجاز اما عکاسی گروهی ممنوع است. از ۲۸ مه حضور گردشگران خارجی در خانهها و کشتیهای کرایهای و کمپینگهای این منطقه مجاز شده است. رعایت پروتکلهای بهداشتی و مقررات دورباشی در کشتی الزامی بود و مسافران تنها باید در سواحل گشتوگذار میکردند. به منظور رعایت فاصله فیزیکی، روزانه به حداکثر ۶۷۵ توریست اجازه بازدید داده شد. او به اکنون بها می دهد و می خواهد با دیگران سروکار داشته باشد. ناکورو شهری زیبا در کنیا محسوب می شود. در صورت علاقه مندی می توانند در رشته مدیریت گردشگری در دانشگاه علمی و کاربردی و یا رشته مدیریت جهانگردی، تاریخ و باستان شناسی در سایر دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند. با ما در ادامه همراه باشید.

برای آشنایی بیشتر با این شهر با هرمس همراه شوید. ایالت مکلنبورگ ـ فورپومرن آلمان از چهارم ژوئن هتلهای خود را برای پذیرش گردشگران آلمانی گشود. با این تصمیم، گردشگران توانستند بدون الزام قرنطینه وارد این کشور شده و تعطیلات خود را در آنجا بگذارنند، اما به این شرط که یا واکسینه شده باشند یا تست کرونا بدهند. نخستوزیر ایالت بایرن تاکید کرد که حفظ فاصله در چادرها یا نوشخواری با ماسک عملی نیست. اغلب تلویزیون قدیمی کافه روشن و در حال پخش اخبار یا فوتبال است. در نزدیکی آن پارک ملی دریاچه ناکورو قرار دارد که محل زندگی کرگدن ها ، زرافه ها ، شیرها و پلنگ ها است. شهرناکورو مرکز شهر ناکورو کنیا است. تاج محل به میراث جهانی یونسکو تعلق دارد و هر سال میزبان هشت میلیون بازدیدکننده است. حجم کار او در زمان هایی از سال به خصوص تعطیلات بسیار بیشتر است. نرخ حقوق آنها در مقایسه با راهنمای تور در کشورهای دیگر، بسیار کمتر است. در صورتی که این صنعت رونق پیدا کند، بازارکار این شغل نیز بسیار بهتر خواهد شد. فرانسینا آرمنگول، رئیس دولت منطقهای بالئاری که مایورکا نیز بخشی از آن است جشنهای تابستانی در این جزیره را موقتا ممنوع کرده است. از ۱۱ ژوئن تورهای یکروزه نیز در شمال شرقی آلمان آزاد اعلام شدهاند.

دو سازمان جهانی گردشگری و کنفرانس تجارت و توسعه هشدار میدهند که “توزیع نابرابر واکسن بر ضررهای اقتصادی حوزه گردشگری در کشورهای در حال توسعه میافزاید”. این که کرونا چه بلایی بر سر گردشگری آورده را میتوان از نتیجه تحقیقات سازمان گردشگری UNWTO دریافت. قدم زدن در ساغریسازان رشت، شما را به حال و هوای فیلم معروف «در دنیای تو ساعت چند است» خواهد برد. گزینهی بعدی اجاره خانههای روستایی است که با قیمت مناسب در فاصلهی کمی از شهر قرار دارند و تجربهی فراموشنشدنی را در این سفر برایتان رقم خواهند زد. وزارت خارجه این کشور سطح این هشدار را قرمز اعلام کرده که مربوط به بالاترین سطح هشدار (چهار) است و به این معناست: سفر نکنید. این دریاچه در شرق قاره آفریقا در کشور کنیا قرار دارد . در واقع تعداد راهنمای تور موجود با تعداد تورهای مسافرتی تناسب نداشته و از آن خیلی بیشتر است. بازارکار راهنمای تور ارتباط مستقیمی با صنعت گردشگری دارد. همچنین داشتن روابط عمومی خوب و ایجاد ارتباط نزدیک و توام با احترام با مسافران، داشتن ظاهری آراسته و مسئولیت پذیری بالا، از دیگر خصوصیات اصلی راهنمای تور است. او بر انجام درست کارها و برنامه های تور نظارت داشته و مسئولیت مدیریت هزینه ها و مخارج تور برعهده اوست.