لزوم رسیدگی به جاده‌ها در خراسان رضوی برای ارائه خدمت شایسته به زائران 

سیدمحمد مادرشاهیان، مدیر کانون تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری خراسان رضوی، عنوان کرد: در دهه آخر صفر فعالان گردشگری تلاش کردند که از زائران به شایستگی میزبانی کنند.

جواد واحدی در مراسم تقدیر از خادمان زائران دهه آخر صفر اظهار کرد: با همکاری تمام دستگاه‌ها و مردم اقدامات بزرگی جهت خدمت به زائران انجام شد. امسال با توجه به اینکه ایام کرونا را پشت سر گذاشته بودیم و مشتاقان زیارت حضرت رضا(ع) از سراسر کشور به سوی مشهد شتافتند، با حجم انبوهی از مسافر و زائر مواجه بودیم.

وی با بیان اینکه استفاده از تمام ظرفیت‌های گردشگری و اقامتی برنامه‌ریزی شد، افزود: ۳۹۰۰ واحد اقامتی در مرکز استان از ۲۴ شهریور تا هفت مهر ماه به زائران خدمات‌رسانی کردند تا زائران در کمال راحتی به زیارت بپردازند.

مدیر کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی با بیان اینکه در این مدت ۴۶ هزار گردشگر خارجی وارد استان شده‌اند، گفت: در دهه آخر صفر بیش از چهار میلیون نفر در واحدهای اقامتی اسکان داده شدند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/00062091989/%D9%84%D8%B2%D9%88%D9%85-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%B6%D9%88%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87

واحدی گفت: استان‌های در مسیر خراسان رضوی مانند مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی خدماتی ارائه و کمک کردند تا زائران به راحتی به استان ما سفر کنند و با عنایت امام رضا(ع) به خوبی خدمات‌رسانی به زائران انجام شد.

تلاش می‌کنیم آبروی مشهد در نوروز ۱۴۰۲ حفظ شود

سیدجواد موسوی، مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی نیز اظهار کرد: به همت و تدبیر استاندار خراسان رضوی قرارگاه خدمات‌رسانی به زائران در دهه آخر صفر برنامه‌ریزی و اجرا شد.

بخوان:  قائم مقام وزیر ارشاد: در تبادلات فرهنگی ضعف ایده داریم

اسکان بیش از ۴ میلیون زائر در دهه پایانی صفر

وی افزود: براساس پیش‌بینی‌ها، ستادی در دولت به ریاست دکتر مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور، تشکیل شد که وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی دبیر این ستاد بود. در وزارتخانه نیز ستادی تشکیل شد و برنامه‌ریزی خوبی برای سفر زائران به خراسان رضوی صورت گرفت.

موسوی ادامه داد: حدود ۸۰ درصد زائران به صورت زمینی با وسایل نقلیه شخصی، پنج درصد با وسایل حمل‌ و نقل عمومی، حدود هفت درصد در قالب کاروان‌های پیاده، پنج درصد از طریق حمل‌ و نقل ریلی و سه درصد از طریق سیستم حمل‌ونقل هوایی به مشهد سفر کرده‌اند.

وی به ضرورت کمک به استان خراسان رضوی برای خدمت‌رسانی به زائران اشاره و تصریح کرد: تقاضا می‌کنیم ستاد خدمات‌رسانی به زائران دهه آخر صفر به صورت دائمی فعال و مانند ستاد خدمات سفر دارای ساختمان و چارت تشکیلاتی مستقل باشد. همچنین رسیدگی به وضعیت جاده‌های خراسان رضوی ضروری است.

ایسنا/خراسان رضوی معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: برای ساماندهی جاده‌های خراسان رضوی که به مشهد منتهی می‌شود، اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده و برای تقویت مجتمع‌های بین‌راهی استان نیز نهضتی ایجاد شده تا خدمتی شایسته و بایسته به زائران ارائه شود.

بر اساس گزارش روابط‌ عمومی اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی، وی افزود: همان‌گونه که در دهه آخر صفر با جان و دل تلاش کردیم، در عید نوروز ۱۴۰۲ نیز تلاش خواهیم کرد قیمت‌ها کنترل شده، به زائران اجحاف نشود و آبروی شهر مشهد حفظ شود.

بخوان:  حرم امام علی (ع) در آستانه میلاد پیامبر مهربانی‌ها آذین‌بندی شد+عکس