«مبارک» به خانه‌اش رفت – ایسنا

حالا چند روزی است که «مبارک»، یکی از شخصیت‌های نمایش‌های عامیانه مقابل این خانه موزه جانمایی شده؛ شخصیتی که با صراحت و طنز و شیطنتی ظریف، سال‌های سال محور اصلی تصادمات خنده‌آور در خیمه‌شب‌بازی بوده است.

بنا بر این گزارش، تندیس‌ها و نمادهای نصب‌شده در اماکن فرهنگی بیانگر بخشی از فرهنگ، نماد و یا ویژگی های آن منطقه است که در سال های اخیر مورد توجه سازمان زیباسازی قرار گرفته و استقرار تندیس در فضاهای مناسب، توانسته به عنوان عنصری در زیبایی شهر موفق عمل کند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402040401928/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B4-%D8%B1%D9%81%D8%AA

به گزارش ایسنا، روابط عمومی این موزه در خبری اعلام کرد: برای نخستین بار تندیس «مبارک» که مهم‌ترین عروسک خیمه‌شب‌بازی است، در اقدامی ارزشمند به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران مقابل خانه موزه خیمه‌شب‌بازی ایران جانمایی شد.
خانه موزه خیمه‌شب‌بازی ایران که توسط ستاره اسکندری و سیاوش ستاری بنیاد شده، با مدیریت فهیمه امن‌زاده بازگشایی شده است.

«سه‌شنبه‌های مبارک» عنوان برنامه‌ای است که از دور جدید فعالیت خانه موزه هر سه شنبه میزبان علاقه‌مندان می‌شود و هر هفته در خانه موزه اجرا می شود. سیاوش ستاری نویسنده و کارگردان این نمایش است.
شهرزاد مبرهن، صفرعلی محمدزاده و مریم نظر تواسونی هم عروسک گردانی این نمایش را به صورت چرخشی به عهده دارند.
علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این نمایش می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.

تندیس مبارک مقابل خانه موزه خیمه‌شب‌بازی ایران جانمایی شد.

«سه‌شنبه‌های مبارک»

بخوان:  اعزام زائران عتبات از ۹ ایستگاه پروازی/ بیش‌تر زائران، زمینی به عراق می‌روند