مداحی 6 سال قبل میثم مطیعی در جمع فاطمیون+فیلم

ای سخی دختر تو تنها نیست/ نزد او جان نثار می‌آییماین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14010614000523/%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%AD%DB%8C-6-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D9%85%DB%8C%D8%AB%D9%85-%D9%85%D8%B7%DB%8C%D8%B9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%85%D8%B9-%D9%81%D8%A7%D8%B7%D9%85%DB%8C%D9%88%D9%86-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85

آنچه در ادامه می‌بینید مداحی میثم مطیعی در جمع رزمندگان لشکر فاطمیون در منطقه حلب سوریه در محرم سال ۱۳۹۵ است که به مناسبت در پیش بودن اربعین حسینی برای نخستین‌بار منتشر می‌شود:

انتهای پیام/


صبحِ «غزنین» و «بامیان» با ماست
در دل شام تار می‌آییم

از «هرات» و «مزار» می‌آییم
از شکوه «تخار» می‌آییم 

در حلب یا هرات فرقی نیست
با دلی استوار می‌آییم

زمان سپری شد تا اینکه گروه‌های تکفیری در صدر آن‌ها، داعش با جنایت‌های خود در سرزمین‌های اسلامی فتنه‌های خطرناکی را ایجاد کردند که به تبع آن، حرم اهل بیت (ع) نیز می‌رفت مورد تعرض قرار گیرد. در این میان رزمندگان جبهه مقاومت از کشورهای ایران، لبنان، سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان،‌ آذربایجان و … با عنوان مدافعان حرم راهی دفاع از حرم حضرت زینب (س) شدند. در این میان، مداحان اولین افرادی بودند که خودشان را به خیل جمعیت مدافعان حرم رساندند تا این بار در عرصه دفاع از حرم روضه‌خوانی کنند.

پیش ما مرگِ سرخ چون شکر است
از سوی «قندهار» می‌آییم

یکی از مداحانی که از همان ابتدای فتنه داعش در سوریه حضور داشت، میثم مطیعی بود. او علاوه بر حضور در میان مستشاران ایرانی، در جمع رزمندگان دیگر کشورها نیز مرثیه‌سرایی کرد تا بگوید «حُبُّ الحُسَین یَجْمَعُنا» را می‌توان در عرصه مقاومت هم معنا کرد.

بخوان:  حاج‌منصور ارضی: بی‌حجاب‌ها جای خالی دسته‌های عزاداری را در خیابان‌ها پُر کرده‌اند

خبرگزاری فارس ـ گروه حماسه و مقاومت: حضور مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) در هشت سال جنگ تحمیلی کنار رزمندگان اسلام فضایی آکنده از معنویت و حماسه را رقم زد. مداحان نام‌آشنایی چون منصور ارضی، صادق آهنگران، نریمان پناهی، ماشاءالله عابدی، مهدی سماواتی، سعید حدادیان، حسین سازور و شهید یونس حبیبی با حضورشان تنور شور عشق و جهاد را با تأسی از حماسه عاشورا گرم نگه داشتند. البته در این میان مداحان نوجوان چون محمدرضا طاهری،‌ مهدی سلحشور و محمود کریمی با نفس گرم خود توانستند رشادت‌های ائمه (ع) را برای اهتزاز پرچم اسلام به رزمندگان انتقال دهند.

قبر زینب گل است و گِرد حرم
ما هزاره هزار می‌آییم

ای سخی دختر تو تنها نیست
نزد او جان نثار می‌آییم

 

ای سخی، ای که شاه مردانی
روی از این عاشقان نگردانی

کار و بار و عیال در غربت
در پی کارزار می‌آییم

به گزارش فارس،‌ مردم افغانستان امام علی (ع) را سخی صدا می‌‌زنند. «هزاره» در این شعر اشاره به یکی از اقوام شیعیان افغانستان است. همان قوم شریف و زحمتکشی که با چشم‌های بادامی در میان مردم ایران شناخته شده هستند.