معرفی 20 اثر پرتیراژ حوزه نشر تا به امروز براساس آماراین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14011017000117/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-20-%D8%A7%D8%AB%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%D8%AA%DB%8C%D8%B1%D8%A7%DA%98-%D8%AD%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%86%D8%B4%D8%B1-%D8%AA%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1

در لیست بالا از میان عناوینی که بیش‌ترین شمارگان چاپ را در شش ماهه اول داشتند؛ کتاب «سلامت باروری و تحکیم روابط همسران» با ۱۸۰ هزار نسخه توجه را جلب می‌کند این در صورتی است که در فروشگاه‌های مجازی کتاب این اثر پیدا نمی‌شود؛ بنا به گفته ناشر به خبرنگار خبرگزاری فارس این اثر به سفارش وزارت بهداشت چاپ شده است. البته ۲ عنوان دیگر که در حوزه آشپزی هستند نیز به دلیل شمارگان بسیاری که دارد، غیر واقعی به نظر می‌رسد اما ناشر این آثار می‌گوید این ۲ عنوان برحسب نیاز بازار بوده است و الان از این کتاب موجودی نداریم.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، براساس آمار خانه کتاب و ادبیات، در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۱، تعداد یک هزار ۳۴۴ عنوان کتاب بیش از یک‌بار به چاپ رسیده‌اند. اما از آنجا که شمارگان کتاب‌های مختلف در هر نوبت چاپ، متفاوت بوده است، جدول حاضر به‌ترتیب «بیشترین مجموع شمارگان» مرتب شده است تا میزان استقبال از کتاب واقع‌بینانه‌تر شود. تعداد دفعات چاپ شده کتاب‌ها که در جدول زیر آمده مربوط به دوره زمانی گزارش حاضر است.

۳۸ هزار نسخه

۹ نوبت چاپ ۱۵ وجود سوره مهر ۳۷ هزار و ۵۰۰ نسخه ۱۵ نوبت چاپ ۱۶ تکه‌هایی از یک کل منسجم بینش نو ۳۳ هزار نسخه ۳۳ نوبت چاپ ۱۷ کتابخانه نیمه شب کوله پشتی ۳۲ هزار نسخه ۳۲ نوبت چاپ ۱۸ بابا لنگ دراز انسان برتر ۳۰ هزار نسخه ۲ نوبت چاپ ۱۹ مهاجر سرزمین آفتاب سوره مهر ۲۵ هزار نسخه ۲۱ نوبت چاپ ۲۰ مقررات ملی ساختمان ایران مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ۲۵ هزار نسخه ۳ نوبت چاپ
بخوان:  یادمان‌‎های راهیان نور، میقات و میعادگاه الهام بخش عاشقان الی الله است

بنابراین ممکن است تعدادی از چاپ‌های یک کتاب قبل از دوره زمانی این گزارش منتشر شده باشد که در عدد این ستون محاسبه نشده است. به عنوان مثال یک کتاب ممکن است به چاپ چهلم رسیده باشد اما در دوره زمانی گزارش تنها بیست‌بار چاپ شده باشد، بنابراین عدد بیست لحاظ شده است.

ردیف عنوان کتاب ناشر شمارگان کل تعداد چاپ
۱ زمزمه‌های عارفانه در ماه مبارک رمضان انسان برتر ۳۰۰ هزار نسخه ۲ نوبت چاپ
۲ مناجات الصالحین(ارتباط با خدا) آیین دانش ۲۰۰هزار نسخه ۲ نوبت چاپ
۳ سلامت باروری و تحکیم روابط همسران اندیشه ماندگار ۱۸۰ هزار نسخه ۳ نوبت چاپ
۴ سلام بر ابراهیم ۲ شهید ابراهیم هادی ۱۵۸ هزار و۵۰۰ نسخه ۱۰ نوبت چاپ
۵ نور الصالحین: ارتباط با خدا آیین دانش ۱۰۰ هزار نسخه ۲ نوبت چاپ
۶ شنود: تجربه‌ای نزدیک به مرگ شهید ابراهیم هادی ۸۰ هزارنسخه ۵ نوبت چاپ
۷ از چیزی نمی‌ترسیدم مکتب حاج قاسم ۸۰ هزارنسخه ۴ نوبت چاپ
۸ ۱۰۰ نوع پتاژ، سوپ و کنسومه انسان برتر ۶۰ هزار نسخه ۲ نوبت چاپ
۹ ۱۰۰ نوع ماکارونی: آشپزی عروس ایرانی انسان برتر ۶۰ هزار نسخه ۲ نوبت چاپ
۱۰ سلام بر ابراهیم شهید ابراهیم هادی ۵۰ هزار نسخه ۴ نویت چاپ
۱۱ بیداری مون ۴۵ هزار نسخه ۹ نویت چاپ
۱۲ جهاد تبیین انقلاب اسلامی ۴۲ هزار و ۵۰۰ نسخه ۱۷ نوبت چاپ
۱۳ حاج قاسمی که من می‌شناسم خط مقدم ۴۱ هزار  نسخه ۴۱ نوبت چاپ
۱۴  چگونه یک نماز خوب بخوانیم؟ بیان معنوی

پایان پیام/