«موزه ملی برزیل» از خاکستر برخاست

موزه ملی برزیل که وابسته به دانشگاه فدرال ریودوژانیرو است دارای چندین بخش مختلف، از جمله مردم‌شناسی، باستان‌شناسی و دیرینه‌شناسی است و از لحاظ اهمیت با موزه بریتانیا مقایسه می‌شود این درحالی است که موزه بریتانیا محل نگهداری هشت میلیون اثر تاریخی است و موزه ملی برزیل میزبان ۲۰ میلیون اثر بوده است.  

به گزارش ایسنا به نقل از آرت‌نیوز پیپر، موزه ملی ۲۰۰ ساله برزیل که مهم‌ترین و قدیمی‌ترین موزه تاریخی و علمی در سراسر این کشور محسوب می‌شود، سال ۲۰۱۸ طعمه حریق گسترده‌ای شده بود.

چهار سال پس از آتش‌سوزی مهیب «موزه ملی برزیل»، از نخستین مرحله بازسازی این مؤسسه فرهنگی رونمایی شده است.

«موزه ملی برزیل» از خاکستر برخاست

این هفته، مسؤولان «موزه ملی برزیل» پس از گذشت چهار سال از آتش‌سوزی که این مؤسسه تاریخی را ویران و بخش اعظمی از مجموعه آثار آن را نابود کرد، از نتیجه نخستین مرحله بازسازی این موزه رونمایی کردند.

تمام بخش‌های ساختمان «موزه ملی برزیل» در سال ۲۰۲۷ بازگشایی خواهد شد.

مسؤولان این موزه امیدوار بودند، یکی از جناح‌های موزه را تا هفتم سپتامبر ۲۰۲۲ بازگشایی کنند، اما با مشکلات گوناگون مالی و محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا مواجه شدند. با این حال، متخصصان مرمت، نمای موزه را به پایان رسانده‌اند.

چندین نمایشگاه از جمله مجموعه‌ای از آثار نیز در طبقه نخست این موزه به نمایش گذاشته شده است تا از بیرون قابل مشاهده باشند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401061512143/%D9%85%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D8%B3%D8%AA

از مهم‌ترین آثار نگهداری شده در این موزه می‌توان به آثار تاریخی مربوط به مصر، روم و یونان باستان، اولین فسیل‌های یافت‌شده در برزیل شامل فسیل یک دایناسور، اسکلت انسانی با قدمت ۱۲ هزار سال و یک شهاب سنگ قدیمی اشاره کرد.

بخوان:  گشایش نمایشگاه کتیبه‌ها و سنگ‌های تاریخی در کاخ‌موزه چهلستون برای اولین بار