موضع‌ وزیر ارشاد و رئیس صدا و سیما درباره چهره‌ها و حاشیه‌ها

همچنین شهاب حسینی، بازیگر سینما که جدیدترین ساخته‌اش در مقام کارگردان با نام «مقیمان ناکجا» روی پرده است، به تازگی پروانه نمایش یک فیلم داستانی را با نام «دوربرگردان» در مقام تهیه‌کننده گرفته است.

به گزارش ایسنا، با اکران «دست‌انداز» پس از پنج سال، کمال تبریزی سازنده این فیلم، مهمان ایسنا شد و ضمن پاسخ به سوال‌هایی درباره این فیلم، با صراحت نکاتی را درباره وضعیت امروز سینما و پیش‌بینی‌اش از آینده مطرح کرد.  

رئیس صداوسیما: مدیریت باج بگیر و باج بده به تاریخ می‌پیوندد

۴ چهره تاثیرگذار از موزه آکادمی اسکار جایزه می‌گیرند

در نهایت این‌که، گروهی از افراد با استفاده از دستگاه فلزیاب، گنجینه‌ای از سکه‌های دوهزارساله را در «ولز» کشف کردند و به باستان‌شناسان تحویل دادند.

و این‌که مدیر اداره‌کل حفظ و احیاء بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی از بررسی کارشناسان برای تعیین اصالتِ خط‌نوشته‌ای منسوب به امام رضا (ع) در مسجد جامع ساوه خبر داد.

از سوی دیگر سیدجمال ساداتیان، تهیه‌کننده، سینمادار و پخش‌کننده با اشاره به اینکه طرح «تسهیم» در سینماها به طور آزمایشی در سینما «فرهنگ» در حال اجراست، از بعضی برخوردها و اتفاق‌ها برای فیلم‌های سینمایی ابراز نگرانی کرد.

رضا رشیدپور: در موقعیت مناسب‌تر به تلویزیون برمی‌گردم

افتتاح ۴ نمایشگاه جدید در خانه هنرمندان

همچنین مدیر مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد از تدوین سند راهبردی آسیب‌شناسی این مجموعه خبر داد که در همکاری با پژوهشگاه میراث فرهنگی اجرا خواهد شد.

افزون بر این‌ها، سازمان حج و زیارت با نظر وزارت بهداشت و مصوبه ستاد مرکزی اربعین، بعضی بیماران را از سفر اربعین منع کرده است. ثبت نام اربعین ۱۴۰۲ به طور رسمی از چهارم مردادماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد. برای انجام این سفر به متقاضیان توصیه شده گذرنامه با اعتبار شش ماه همراه داشته باشند.

بخوان:  سفر با تورهای داخلی ۹۰ درصد کاهش یافت

رضا رشیدپور نیز در جدیدترین اظهارات خود صراحتا اعلام کرد که حضورش در تلویزیون را به زمانی دیگر موکول می‌کند.

دعواهای حیدری – نعمتی، راه‌های نرفته و بازگشت سلبریتی‌ها

اظهارات ساداتیان درباره نگرانی‌هایش

جبلی: صداوسیما ثابت کرد به چهره‌های هنجارشکن نیاز ندارد

نمی‌توانیم به قاضی بگوییم چه حکمی برای هنرمندان صادر کند

چه کسانی از سفر اربعین منع شده‌اند؟

در خبری هم اعلام شد که به مناسبت نخستین سال درگذشت هوشنگ ابتهاج (ه.ا. سایه) نشست «شبِ سایه» در زادگاه این شاعر  (پنجشنبه، ۲۶ مردادماه) از ساعت ۱۹ عصر برگزار می‌شود.

پاسخ یک مدیر سینمایی به اظهارات کمال تبریزی 

اظهارنظر وزیر ارشاد درباره انتشار فیلم «تفریق»

«باربی»، از ممنوعیت تا اکران در عربستان

رقابت فیلم‌های برگزیده کن در جوایز فیلم اروپا

افزون بر این‌ها، آکادمی فیلم اروپا فهرست نخست از فیلم‌های حاضر در جوایز سالانه فیلم اروپا را با حضور برگزیدگان جشنواره‌های معتبر سینمایی اعلام کرد.

کشف سکه‌های ۲هزارساله با فلزیاب

معاون هنری در خانه تئاتر: برای بازی‌های سیاسی مطلقا گوش شنوا ندارم

یادِ «سایه» در زادگاهش

گفت‌وگو با کمال تبریزی، صدور پروانه نمایش فیلم جدید شهاب حسینی، اظهارات وزیر ارشاد درباره وضعیت هنرمندان و احکام صادرشده برای آن‌ها، انصراف رضا رشیدپور از بازگشت به تلویزیون، اظهارات جبلی به حضور برخی چهره‌ها در صدا و سیما ، تشییع پیکر محمد اسماعیلی، ثبت دزفول و کاشان در شورای جهانی صنایع دستی و مرمت کاخ سعدآباد از اخبار فرهنگی هنری ۲۵ مردادماه بود.

در ادامه، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد که دزفول به عنوان شهر جهانی کپوبافی و کاشان به عنوان شهر جهانی منسوجات سنتی در شورای جهانی صنایع دستی ثبت شدند.

بخوان:  سفرهای ماه رمضان کم شد

در این روز همچنین محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه با جمعی از معاونان و مدیرانش در وزارتخانه در نشستی با خبرنگاران، عکاسان و فعالان رسانه شرکت کرد و به پرسش‌ها و مطالبات آن‌ها درباره حمایت از خبرنگاران، شفاف‌سازی در فضای فرهنگ و هنر و همچنین موضوعات مرتبط با سینما، تئاتر، موسیقی و تجسمی و همچنین وضعیت هنرمندان و احکام صادرشده برای آن‌ها پاسخ گفت.

پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما نیز در حاشیه نشست روز چهارشنبه هیات دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به حضور برخی چهره‌ها در صدا و سیما، اظهار کرد:  صدا و سیما در برنامه‌هایی که در طول یک سال گذشته برگزار کرد، اثبات کرد به چهره‌های هنجارشکن، عنود و لجباز نیاز ندارد.

قرار بود دوست قدیمی‌اش را ببیند اما مرگ امانش نداد!

جولان تک‌آهنگ‌های پاپ!

در خبر دیگر هم اعلام شد که چهار نمایشگاه تجسمی در گالری‌های خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شوند. یک نمایشگاه عکس و سه نمایشگاه نقاشی روز جمعه ـ ۲۷ مردادماه ـ ساعت ۱۷ در گالری‌های این مجموعه افتتاح می‌شوند و تا ششم شهریورماه میزبان علاقه‌مندان خواهند بود.

همچنین پیکر محمد اسماعیلی از استادان مطرح تنبک‌نوازی صبح روز ۲۵ مردادماه روی دوش دوست‌داران و شاگردانش از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا بدرقه شد.

براساس گزارشی که دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر کرده است، در تیرماه امسال ۲۷۰ تک‌آهنگ موسیقی آن هم در حوزه پاپ مجوز انتشار گرفته‌اند؛ درحالی که تعداد مجوزهای صادرشده برای سایر ژانرها در مجموع به ۸۲ می‌رسد. البته که این امر اتفاق جدیدی نیست و در همین اردیبهشت‌ماه نیز ۳۰۹ اثر در ژانر موسیقی پاپ و ۷۱ اثر در سایر ژانرها مجوز انتشار گرفتند.

بخوان:  طلبه‌ای که با کفش پر از شن به جبهه رفت

شهاب حسینی برای فیلم جدیدش پروانه نمایش گرفت

ثبت دزفول و کاشان در شورای جهانی صنایع دستی

کلمه‌هایی که نباید با هم اشتباه بگیریم!

«دافی» چگونه فرهنگ موسیقی را فدای دستمال مرطوب کرد؟!

از دراکولای گمشده تا نبش قبر کریستف کلمب


منبع: https://www.isna.ir/news/1402052516383/%D9%85%D9%88%D8%B6%D8%B9-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%B5%D8%AF%D8%A7-%D9%88-%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AD%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%A7

کاخ سعدآباد آسیب‌شناسی و مرمت می‌شود

این در حالی است که روابط عمومی سازمان صدا و سیما در واکنش به نقدها و مطالبی که در روزهای اخیر درباره حضور برخی چهره‌های هنری و تلویزیونی در تلویزیون مطرح شده، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

وزیر ارشاد همچنین به پخش غیرقانونی فیلم سینمایی «تفریق» مانی حقیقی‌ واکنش نشان داد و گفت: «تلاشمان این است که به خاطر برخی از عوامل فیلم‌ها، کمترین مشکل به خود فیلم‌ها برگردد.»

در ادامه، گزارشی از نشست انجمن کارگردانان تئاتر با معاون هنری وزارت ارشاد داشتیم که با بحث‌های گوناگونی همراه بود و در این برنامه، محمود سالاری با اشاره به وضعیت مبهم بودجه تئاتر گفت: «خانه تئاتر در دوران کرونا به انگیزه کمک به درمان هنرمندانی که دچار کرونا شده بودند، ۷۰۰ میلیون بودجه گرفت ولی چرا این پول هنوز با سه میلیارد بودجه دیگر در حساب است؟!» البته این پرسش او بی‌پاسخ ماند.

موضع صداوسیما درباره حضور برخی چهره‌ها