نماد اصفهان به امیریه منتقل شد

او افزود: اتفاقاً من هم روی نمادها و المان‌ها حساس هستم و در این خصوص نگران بودم، اما تأکید داشتم که به‌جای قرار دادن نماد اصفهان در انبار حتماً باید در جای دیگری نصب شود، چراکه در صورت جمع شدن این نماد و قرار گرفتن آن در انبار به یک سازه ضایعاتی تبدیل می‌شد و از سویی دیگر هزینه‌ای که برای ساخت آن انجام‌شده نیز نابود می‌شود؛ به همین خاطر اعتقاد من این بود که این سازه جمع شده و به‌جای دیگری منتقل شود.

ایسنا/اصفهان مدیر منطقه ۱۳ شهرداری اصفهان گفت: به دلیل احداث کندروی شهید میثمی در این منطقه، نماد برج قوس از پل شهید مفتح برداشته و بلافاصله در ورودی شهرک امیریه این شهر نصب شد.

جواد کشانی، مدیر منطقه ۱۳ شهرداری اصفهان دراین‌باره به ایسنا توضیح داد: آنجا یک مسیر کندروی جنوب به شمال است و در این محدوده، عملیات ترافیکی در حال انجام و کندروی شهید میثمی در حال احداث است که به سمت کندروی شهید حبیب الهی بازگشایی می‌شود. با توجه به اقدامات عمرانی که به همین منظور در آن محدوده در حال انجام است، مجبور شدیم نماد اصفهان را جابجا کنیم، ولی این نماد از منطقه ۱۳ حذف نشده و به سمت ورودی محله امیریه انتقال داده شد که چنانچه از سمت اتوبان ذوب‌آهن به محله امیریه وارد شوید نماد اصفهان در ورودی این محله دیده می‌شود.

مدیر منطقه ۱۳ شهرداری اصفهان با اشاره به اهمیت نمادها و المان‌های شهری ادامه داد: چنین نمادی قدمت و سابقه تاریخی شهر را نشان می‌دهد و حتی در کتاب «مکتب اصفهان در شهرسازی» چنان به این موضوع تأکیدشده و شرحی از میدان نقش‌جهان ارائه‌شده که گویا در هیچ کجای دنیا چنین اثری مانند این میدان وجود ندارد؛ ازاین‌رو ما نیز معتقدیم که نمادها و المان‌های اصفهان دربرگیرنده تمام مفاهیم اصفهان است.

بخوان:  کدام خانوارها بیشتر برای سفر هزینه می‌کنند؟

کشانی با بیان اینکه انتقال نماد کاشیکاری‌شده‌ی اصفهان از پل مفتح به انبار و یا آسیب‌دیدنِ آن در حین جابه‌جایی صحت ندارد، گفت: ما حدود دو هفته قبل این نماد را به دلیل اقدامات حفاری و تخریب برای احداث کندروی شهید میثمی جابه‌جا کردیم و همان موقع بلافاصله در مکان جدید یعنی ورودی شهرک امیریه نصب شد؛ حتی این‌طور نبود که ابتدا آن را به یک انبار انتقال داده و سپس نصب کنیم، بلکه بلافاصله بعد از جابجایی، در مکان جدید نصب شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401092113835/%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%AA%D9%82%D9%84-%D8%B4%D8%AF

او اشاره کرد: نمادهایی که از طرف شهرداری اصفهان در شهر نصب می‌شود، ابتدا در کمیته‌های تخصصی سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان بررسی می‌شود و این سازمان سپس به جمع‌بندی درباره نصب نماد می‌رسد، یعنی این‌طور نیست که مثلاً فردی مانند نظر بدهد که این المان نصب و یا این المان حذف شود. پشت سر هر نماد و المانی یک سابقه فنی وجود دارد و مصوبه خاص خود را دارد که درنهایت به نصب در سطح شهر منتهی شده‌اند.

نماد اصفهان به امیریه منتقل شد