نیاز باغ شاهزاده ماهان به انشعاب آب

او افزود: راه‌اندازی این خانه ها علاوه بر گرد آوردن هنرمندان به احیا و اجرای طرح های خلاقانه صنایع دستی کمک می‌کند.

فعالی گفت: کرمان به عنوان شهر ملی صنایع دستی انتخاب شده که برای جهانی شدن آن باید علاوه بر دارا بودن خانه خلاق صنایع دستی، موزه صنایع دستی هم داشته باشد که امیدواریم بتوانیم با همکاری برخی دستگاه‌ها این موزه را راه اندازی کنیم.

او بیان کرد: برای ساماندهی این دو قلعه به همکاری بیشتر استانداری کرمان نیاز داریم تا همچون حلقه‌های در هم تنیده برای توسعه گردشگری و مرمت بناهای تاریخی تلاش کنیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان ادامه داد: در حال حاضر اجرای ۱۰ خانه خلاق صنایع دستی را در دستور کار داریم که اولین خانه آن در شهرستان بم راه‌اندازی شد.

فریدون فعالی امروز ۱۱ تیرماه در جلسه کارگروه گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به اینکه بحث ساماندهی سرویس‌های بهداشتی بین راهی و داخل شهرها از برنامه‌های وزارت میراث‌فرهنگی است، افزود: در حال حاضر ۸۰ چشمه سرویس بهداشتی در سطح استان در حال ساخت است که به زودی ۲۰ سرویس بهداشتی باغ شاهزاده ماهان هم به این تعداد افزوده می‌شود.

او گفت: جیرفت، ریگان، عنبراباد، فهرج، سیرجان، بافت، راین و … از شهرستان‌هایی هستند که به زودی دارای خانه خلاق صنایع دستی می‌شوند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402041106787/%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%A7%D8%BA-%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%B9%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%D8%A8

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان اظهار کرد: در کنار ساخت سرویس های بهداشتی، فروشگاه‌های صنایع‌دستی و مراکزی برای ارائه خدمات به گردشگران و مسافران نیز اجرا می‌شود.

بخوان:  با امام جماعت پاره‌وقت، نمی‌شود مسجد را احیا کرد+عکس و صوت

مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان در ادامه به مرمت و ساماندهی قلعه دختر و اردشیر اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه در ماه‌های گذشته با همکاری شهرداری کرمان طرح‌های خوبی برای این موضوع در نظر گرفته شد بطوریکه تا کنون ۷.۵ میلیارد تومان توسط شهرداری و ۷.۵ میلیارد نیز توسط میراث فرهنگی برای طرح‌های مذکور اختصاص داده‌شده است.

ایسنا/کرمان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از مشکلات پیش روی باغ شاهزاده ماهان در خصوص تامین آب سخن به میان آورد و گفت: این باغ جهانی انشعاب آب ندارد و برای تامین آب آن باید از پمپ آب استفاده کرد که هر از چند گاهی دچار مشکلاتی می‌شود که باید هزینه زیادی صرف رفع مشکل کرد.

او ادامه داد: باید تیم های مشترکی متشکل از دستگاه‌های مرتبط ایجاد شود و دو بار در هفته از سرویس‌های بهداشتی بازدید کرد تا بتوانیم در ایام پیک سفر رفاه و راحتی مسافران را فراهم کنیم.

او ادامه داد: در سال‌های گذشته اجرای تعدادی از سرویس بهداشتی بین راهی بر عهده شرکت توسعه گردشگری گذاشته شد که تعدادی ناتمام و تعدادی هم به علت نامناسب بودن موقعیت مکانی بلا استفاده باقی ماند که باید با یک برنامه ریزی مناسب و با مشارکت راهداری، شرکت نفت و راه و شهرسازی این سرویس‌های بهداشتی را اجرا یا به بخش خصوصی واگذار کرد.

 او بیان کرد: از اداره آب و فاضلاب استان درخواست یک انشعاب آب و کنتور برای باغ شاهزاده داریم که بتوانیم نیاز مسافران را مرتفع کنیم.

فعالی بیان کرد: برای ساماندهی سرویس های بهداشتی داخل شهری نیز به همکاری شهرداری و اداره اوقاف نیازمندیم.

بخوان:  ساخت هتل‌های غول‌آسا در رقابت ابرقدرت‌ها