همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و بسیج برای ارتقاء 20 هزار مسجد کشور

وی ادامه داد: ما به عنوان بنیاد هدایت، راهبری نرم شبکه‌ای را برعهده داریم و در تقسیم بندی مساجد گفته‌ایم مدیریت نرم‌افزار با ما است. باید سه کار را مستمراً انجام دهیم، تولید دانش، ترویج دانش و ارتقاء کنشگران؛ ما برای جنس راهبری ولایی تمرین می‌کنیم.

این نشست در نوبت عصر نیز با گعده‌های تخصصی ادامه پیدا کرد و در ادامه راهیاران با حضور در نمایشگاه مسجد جامعه‌پرداز در گعده‌های مشترک با مسئولان بسیج محلات شرکت کردند.


سیدناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت

همکاری سازمان تبلیغات و بسیج برای ارتقاء ۲۰ هزار مسجد کشور

حجت‌الاسلام محمددوست مسئول آموزش بنیاد هدایت در ادامه این نشست به فرآیند دوره تربیت استاد اشاره کرد و ضمن تکمیل سخنان مدیرعامل بنیاد هدایت به سؤالات راهیاران محترم پاسخ گفت.

الگوی سوم زن چیست؟

این عضو دفتر بانوان بنیاد هدایت ادامه داد: برای توانمندسازی شبکه شریکة الامام همان مدل راهیاری را در پیش گرفتیم و گفتیم اگر قرار است کسی به راهیار کمک کند، بهترین فرد همان همسر اوست و برای توانمندسازی این همسران بیش از یک‌سال است، تلاش می‌کنیم. ما به استفاده از ظرفیت‌های شبکه بانور و شبکه شریکة الامام و نشست امامان آرمان هم تأکید داریم.

باید تلاش کنیم همه ظرفیت‌ها را پای کار بیاوریم

وی ضمن تشکر از راهیاران گفت: شبکه راهیاری بانوان با همکاری و همراهی خوب راهیاران بنیاد هدایت شکل گرفت و اگر این همکاری‌ها نبود، به نتیجه نمی‌رسید.

وی به تجربیات خوب این مهرواره هم اشاره کرد و افزود: راه اندازی رادیو بانور، قالب تِد و بیان تجربیات با روایت ۱۰ داستان از بانوان فعال مهرواره و قالب مصاحبه خانوادگی از نکات موفقی بود که در مهرواره بانور رقم خورد.

بخوان:  ایسنا - روستای «روئین» پایتخت نساجی سنتی ایران

حجت‌الاسلام سیدناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت، در این نشست، ضمن تبیین طرح مشترک با سپاه، اظهار داشت: باید قدر جایگاه خود را بدانیم و از ظرفیت‌هایی که در اختیار ما قرار گرفته بتوانیم بهره ببریم.

وی ارتقاء شبکه امامت را هدف اصلی برنامه‌های بنیاد هدایت عنوان کرد و افزود: در این زمینه ایده‌ای که ارائه شده از سوی سازمان تبلیغات، بسیج و… پذیرفته شد و کمک کار ما شده‌اند. باید ببینیم جنس مواجهه ما با این مسئله چگونه است. باید تلاش کنیم همه ظرفیت‌ها را پای کار بیاوریم و از هر ظرفیتی که می‌توانیم در راستای اهداف بهره‌مند شویم.

تجلیل از ۱۲۰ برگزیده مهرواره بانور در مشهد مقدس



این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020325000134/%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%BA%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%AC-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%A1-20-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B3%D8%AC%D8%AF-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1

دبیرمهرواره بانور ادامه داد: الگوی سوم زن که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است، باید جهانی شود و جذابیت‌های ذو ابعاد آن به گوش همه برسد. براساس الگوی سوم، زن مسلمان هم برای خود تلاش می‌کند و هم برای خانواده و هم به رسالت و وظیفه اجتماعی حساس است. ما می‌خواستیم فقط به بُعد سوم تمرکز نکنیم با این هدف با ۱۰ خانواده از برگزیدگان مهرواره مصاحبه کردیم و از همسران و فرزندان نیز مصاحبه داشتیم. هدف این بود که بگوییم در الگوی سوم، زنان مسلمان نه تنها در وظایف اجتماعی بلکه در دو بُعد فردی و خانوادگی هم موفق و تأثیرگذار هستند.

تعالی شبکه امامت مساوی با تعالی مساجد است

پایان پیام/


بخوان:  در عربستان زائر بازداشتی به‌خاطر مواد مخدر نداشتیم

به گزارش خبرگزاری فارس، شست هم‌اندیشی شبکه راهیاری بنیاد هدایت و مسئولان بسیج استانی با عنوان شهید حجت‌الاسلام مصطفی ردانی‌پور با هدف هماهنگی و تلاش برای ارتقاء مساجد استانی و شبکه امامت در دفتر بنیاد هدایت در قم برگزار شد.


مریم زادقاسمی دبیر مهرواره بانور

وی در توضیح طرح مشترک با بسیج ادامه داد: گام اول ما این است که بیش از ۷۰۰ نفر قرار است، ثبت نام شوند. ۳۶۰ نفر پس از گزینش اولیه، ۳ دوره ۱۲۰ نفره در قم شرکت خواهند کرد و ۲۰۰ نفر انتخاب می‌شوند که بعد از شرکت در یک دوره مجازی، ۱۵۰ نفر منتخب می‌شوند و در دوره تکمیلی شرکت خواهند کرد. در نهایت ۱۲۰ نفر به عنوان اساتید طرح از سرتاسر کشور در آموزش و ارتقاء ۴۰ هزار امام و فرمانده پایگاه شرکت خواهند کرد. در گام دوم اساتید هر استان با مسئول بسیج محلات به برگزاری دوره‌های توانمندسازی در شهرهای خود می‌پردازند.

زادقاسمی به برگزاری موفق مهرواره بانور اشاره داشت و گفت: اختتامیه مهرواره بانور در پایان سال گذشته برگزار شد و ۱۲۰ نفر از برگزیدگان بخش‌های حل مسئله و روایت در اردیبهشت امسال به همراه خانواده در مشهد تجلیل شدند. 

مدیرعامل بنیاد هدایت به همکاری مشترک با بسیج در حوزه ارتقاء مساجد اشاره داشت و گفت: با بسیج تعاملات خوبی داشته‌ایم؛ در سال گذشته چندین نشست ویژه برگزار کردیم و امسال نیز قرار است در زمینه آموزش و ارتقاء ۲۰ هزار مسجد کشور همکاری داشته باشیم.

مریم زادقاسمی عضو دفتر بانوان بنیاد هدایت نیز به منظور پاسخگویی به راهیاران در موضوع شبکه شریکة الامام، در این جلسه حاضر شد و به بیان فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه شریکة الامام و مهرواره بانور پرداخت.

بخوان:  استقرار ۶۶۰ اتوبوس شهری در مرزها برای جابجایی زائران اربعین در خاک عراق+کرایه

وی اشاره‌ای هم به شبکه شریکة الامام و روند شکل‌گیری این شبکه داشت و گفت: در مارجای شریکة الامام به نتیجه رسیدیم که همسر امام در تعالی شبکه امامت دخیل و تأثیرگذار است. در حوزه محتوا و نظر نیاز داریم که محتوا را غنی کنیم، برهمین اساس جلسات مکرری با استاد ترابی داریم.

میرمحمدیان با ابراز اینکه سازمان تبلیغات اسلامی به دنبال تعالی مسجد است، افزود: سازمان، ایده و تعالی شبکه امامت را مساوی با تعالی مساجد می‌داند؛ چیزی که در سند ملی مسجد هم به آن اشاره شده این است که مسجد سه کار دارد؛ بُعد نرم افزاری، بُعد سخت افزاری و بُعد راهبری که منظور از راهبری کارهای اداری و حکم زدن برای امام و هیأت امناء و… است.