هویتی جدید برای خانه پدری «جلال آل‌احمد»

او ادامه داد: در واقع حفظ و مرمت و احیای این خانه، علاوه‌بر حفظ تاریخ و فرهنگ ایران، به توسعه گردشگری هنری نیز کمک می‌کند و باعث می‌شود علاقه‌مندان به هنر و فرهنگ ایران، بتوانند در این پاتوق تاریخی، تجربه متفاوتی داشته باشند؛ چرا که در کنار این فعالیت‌ها قرار است بخشی از زندگی صاحبان خانه از جمله جلال و پدرش نیز به همراه آثارشان به نمایش گذاشته شود، چون این افراد هم از نظر فرهنگی، ادبی و تاریخی شخصیت‌های معروف و بزرگی بوده‌اند.

هویتی جدید برای خانه پدری «جلال آل احمد»

توسعه‌گر فرهنگی خانه پدری جلال آل احمد بیان کرد: این خانه ۹۰ ساله پس از مرمت، به عنوان یک گالری هنری، آثار هنرمندان معاصر و سنتی را به نمایش خواهد گذاشت تا فرصتی را برای تعامل با هنرمندان و بازدید از آثارشان فراهم کند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402070805430/%D9%87%D9%88%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%BE%D8%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%D9%84%D8%A7%D9%84-%D8%A2%D9%84-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF

به گزارش ایسنا، محبوبه کاظمی دولابی ـ طراح و کارآفرین گردشگری هنری خانه تاریخی پدری جلال آل احمد ـ گفت: این خانه در محله قدیمی سنگلج تهران به عنوان یک مکان مهم برای گردشگران و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی قرار گرفته و قرار است علاوه بر کاربری فرهنگی، هنری، آئینی و گردشگری که دارد به عنوان محلی برای نمایش آثار هنری و فرهنگی شناخته شود.

به گفته این سرمایه‌گذار فرهنگی، قرار است به‌زودی خانه پدری جلال آل احمد با پیشینه تاریخی، نوع معماری و طراحی منحصر به فرد و کاربری فرهنگی هنری که به خود می‌گیرد، به عنوان مقصد گردشگری هنری و نمادی از فرهنگ و هنر ایران شناخته شود. بنابراین به‌زودی میزبان گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود که اکنون هم به دیدن جاذبه‌های تاریخی محله سنگلج در تهران قدیم می‌روند.

بخوان:  جای خالی قوانین بازدارنده تخریب خانه‌های تاریخی

طراح و کارآفرین گردشگری هنری خانه پدری جلال آل‌احمد از تبدیل محل زندگی جلال و پدرش آیت‌الله سیداحمد طالقانی به مقصدی برای گردشگران فرهنگی و هنری خبر داد.

کاظمی دولابی بیان کرد: احیا و مرمت این خانه تاریخی و تبدیل تمام بخش‌های آن به مرکزی برای برگزاری برنامه‌های هنری، انگیزه را برای گردشگران هنری ایجاد خواهد کرد تا یک پاتوق برای علاقه‌مندی‌های خود داشته باشند.