هیأت قرآنی ارشاد با دعوت رسمی به مالزی رفت/ حضور حافظ قرآن ایرانی در مسابقات مالزی

قائم مقام معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد با بیان اینکه در سی سال گذشته هیچ مقام مسئولی در حوزه قرآن مذاکراتی با مسئولان مالزی نداشته است، گفت: با توجه به اینکه کشور مالزی، کشوری مسلمان و حاکمیت آن هم بر اساس اسلام است، درباره حکمرانی قرآن در جامعه صحبت‌هایی داشتیم تا بتوانیم در این خصوص با آنها تبادل تجربه کنیم.

در سی سال گذشته هیچ مسئولی در حوزه قرآن با مالزی گفت‌و‌گو نکرده استاین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14010811000236/%D9%87%DB%8C%D8%A3%D8%AA-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%B9%D9%88%D8%AA-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%84%D8%B2%DB%8C-%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1

وی درباره مذاکرات با طرف مالایی با موضوع مسابقات قرآن گفت: در مذاکراتی که با طرف مالایی داشتیم درخواستی مبنی بر دعوت از نماینده کشورمان در رشته حفظ کل قرآن پیشنهاد دادیم که این پیشنهاد با استقبال نماینده جاکیم مواجه و قرار شد از سال آینده در رشته حفظ کل قرآن هم از کشورمان دعوت به عمل بیاید. البته پیشنهاد دیگر حضور داوران کشورمان در تیم قضاوت مسابقات بود که گفتند: باید این موضوع بررسی شود.

در این دوره از مسابقات هیأتی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متشکل از معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد، قائم مقام و مسئول دفتر معاون قرآن و عترت حضور داشتند که این حضور اعتراضاتی را از سوی برخی اهالی قرآن درپی داشت. درباره چرایی این سفر و دستاورد‌های آن دقایقی با محمدمهدی عزیززاده قائم مقام معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد گفت‌وگو کردیم که در ادامه تقدیم می‌شود.

عزیززاده درباره این سفر هیأت ایرانی به مالزی گفت: این سفر با دعوت رسمی وزارت توسعه اسلامی مالزی (جاکیم) صورت گرفت و در این سفر مذاکراتی درباره برپایی نمایشگاه، مسابقات قرآن، چاپ و نشر قرآن، اعزام مبلغ قرآنی و برخی مسائل دیگر با طرف مالایی صورت گرفت.

بخوان:  تماشای پایان خونین «ژولیوس سزار» + عکس

حضور نماینده ایران در رشته حفظ قرآن مالزی

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس شصت‌ودومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی هفته گذشته برگزار شد و مسعود نوری نماینده کشورمان در این رقابت‌ها موفق به کسب رتبه نشد.

قائم مقام معاونت قرآن و عترت ارشاد ادامه داد: مسابقات قرآن مالزی قدیمی‌ترین مسابقات جهان اسلام است، جای دارد روابط کشورمان با مالزی در حوزه فعالیت‌های قرآنی گسترش پیدا کند، خوشبختانه در این سفر این اتفاق رخ داد و نمایندگان دو کشور درباره گسترش برنامه‌های قرآنی با هم به گفت‌وگو پرداختند.

پایان پیام/


عزیززاده از گفت‌وگو درباره نمایشگاه‌های قرآن ایران مالزی خبر داد و گفت: در این برنامه مسئولان مالزی از کشورمان برای حضور در نمایشگاه قرآن مالزی دعوت کردند و متقابلاً مقرر شد تا مالزی هم آخرین دستاورد‌های قرآنی خود را در نمایشگاه بین‌المللی قرآن در معرض دید علاقه‌مندان قرار دهد. نمایشگاه قرآن کشور مالزی که ظرف ماه‌های آینده برگزار می‌شود متمرکز بر آثار هنری است و قرار شد تا آثار فاخر هنرمندان کشورمان در حوزه قرآن کریم در مالزی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گیرد.

وی از بازدید از مؤسسه رستو خبر داد و گفت: این مؤسسه در زمینه چاپ و نشر قرآن فعالیت‌ دارد و با آنها توافقاتی درباره اجرای پروژه‌های مشترک توافقت داشتیم. همچنین قرار شد در صورت فراهم شدن شرایط مصحف مشترک ایران و مالزی توسط کاتبان دو کشور کتابت و منتشر شود.

بخوان:  موزه‌ها امروز تعطیل اما پنجشنبه رایگان‌اند

سفر هیأت وزارت ارشاد با دعوت رسمی وزارت توسعه اسلامی مالزی صورت گرفت

توافق برای کتابت مصحف مشترک ایران و مالزی

همکاری ایران و مالزی در موضوع نمایشگاه قرآن