واکنش قائم‌مقام ضرغامی به حواشی حافظیه

قانون تکلیف هر دو گروه (ماموران و هنجار شکنان) را مشخص کرده است. اما حیرت و افسوس نوع موضع‌گیری و سخنان و رفتار استاندار فارس و از آن بدتر اقدام دادستانی شیراز در جلب و بازداشت مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و مدیر مجموعه تاریخی حافظیه است.

واکنش استاندار فارس

به‌راستی به کجا چنین شتابان؟! با این رفتارها و احکام قضایی به دنبال اثبات چه چیزی هستیم؟!

قائم مقام عزت‌الله ضرغامی، وزیر گردشگری و میراث فرهنگی نسبت به حواشی مجموعه تاریخی فرهنگی حافظیه واکنش نشان داد.

…»

واکنش قائم‌مقام ضرغامی به خواستگاری در حافظیه و دستگیری مدیر آن
تقدیر ضرغامی از مدیر حافظیه در روز جهانی موزه‌ها
تکلیف این همه ماموران دولتی از ترس این‌که با آن‌ها نیز چنین برخورد ناحقی صورت گیرد، چیست؟ مگر رهبری نفرمودند همه با مهربانی در کنارهم باشید؟ مگر کشور تفکیک قوا ندارد و مرزهای قانونی برای همه تعریف نشده است؟

به گزارش ایسنا، علی دارابی ـ قائم مقام وزارت میراث فرهنگی، ‌ گردشگری و صنایع دستی و معاون میراث فرهنگی کشور ‌ـ‌ با انتشار متنی با عنوان «دولت در دولت» به همراه تصویری از مدیر آرامگاه حافظ که چندی پیش عزت‌الله ضرغامی به مناسبت روز جهانی موزه‌ها از او تقدیر کرده بود، در صفحه شخصی خود در اینستاگرام درباره آنچه در آرامگاه حافظ رخ داده است، نوشت: «در بنای تاریخی حافظیه در شیراز دختر و پسر جوانی در میان جمعی از هم خواستگاری کردند. وضعیت نامناسب لباس و حجاب خانم اصلا قابل دفاع نیست. این‌که چطور این برنامه از دید ماموران حافظیه مغفول مانده و آن‌ها با تأخیر فراوان وارد عمل شده‌اند، مستوجب نکوهش و تخلف از وظایف قانونی آن‌هاست.

بخوان:  کشف مومیایی یک نوجوان - ایسنا

کسانی که در مراسم قانون و مقررات ورود به مجموعه‌های تاریخی را که رعایت حجاب و عفاف از جمله آن‌هاست، زیر پا گذاشته‌اند نیز اقدامی ناشایست و هنجارشکنانه کرده‌اند.

این مواضع، رفتارها و اقدامات جز گسترش کینه و عداوت و دور شدن از همدیگر نتیجه‌ای خواهد داشت!

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402031006646/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D9%82%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%85-%D8%B6%D8%B1%D8%BA%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AD%D9%88%D8%A7%D8%B4%DB%8C-%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%DB%8C%D9%87

آیا با این کارها حجاب و عفاف که امری قانونی هست، حاکمیت می‌یابد؟

بنابر آنچه در برخی رسانه‌ها در دو روز گذشته منتشر شد، «مدیر مجموعه حافظیه شیراز با تصمیم مقام قضایی، به همراه دو نفری که در خواستگاری حضور داشتند دستگیر شده و اعلام شد که مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس نیز تا مشخص شدن پرونده، اجازه حضور در محیط اداری را ندارد.»