واکنش مدیران فرهنگی کشور به حادثه تروریستی شیراز

نشود زمزمه خون شهیدان خاموش
سوز عرفانی این نغمه ز سازی دگر است

داعشی‌ها پشت سر معترضین قرار گرفته‌اند

همچنین پیام دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی نیز به قرار زیر است:

نشود زمزمه خون شهیدان خاموش

یَسْتَبْشِرُونَ بِنِعْمَةٍ مِنَ اللَّهِ وَفَضْلٍ وَأَنَّ اللَّهَ لَا یُضِیعُ أَجْرَ الْمُؤْمِنِینَ (آل عمران، ۱۷۱)

بکشید ما را، ملت ما بیدارتر می‌شود

اینجانب شهادت مظلومانه تعدادی از زائران و نمازگزاران عاشق آل الله در حرم شاهچراغ را به محضر حضرت ولیعصر اروحنا له الفدا، رهبر معظم انقلاب، مردم شریف کشورمان و همچنین خانواده ‌های داغدار این حادثه تروریستی تبریک و تسلیت عرض نموده و از خدای متعال برای بازماندگان صبر جزیل و برای روح بلند شهدای حرم شاهچراغ، همنشینی با سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را مسألت می‌نمایم.

حمله تروریستی به حرم حضرت احمد بن موسی (علیهما السلام) در شیراز قلب همه شیعیان، ایرانیان و جان‌های بیدار را به درد آورد. حمله به پناهگاه معنوی مردم و نشانه رفتن زائران سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام) در ایران و ریختن خون پاک کودکان، زنان و مردان بی‌گناه، نشان از تأثیرگذاری این بقاع متبرکه و عمق آن در جان ایرانیان است.

این دست اقدامات توسط دشمنان ایران و اسلام عزیز توسط دشمنان این خاک در فضای غبارآلود فتنه‌ در این روزها، علاوه بر سنگین‌تر کردن وظیفه همه کنشگران فرهنگی، عزم نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ترویج سنت نبوی و فرهنگ اهل بیت (علیهم السلام)، اقداماتی چون برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و هر آنچه را که انسجام ملی و تعلقات دینی را عمق ببخشد، راسخ‌تر می‌کند.

بخوان:  ثبت دومین اثر تاریخی لرستان در فهرست جهانی یونسکو

پیر شیراز وضو ساخته از چشمه عشق
غرق در خلسه خونین نمازی دگر است

جریان تکفیر و دروغ شب گذشته، صحن و سرای شاهچراغ، این مأمن و مأوای دل مردم شیراز و ایران را به خون پاک زن و مرد و کودک مظلوم رنگین کرد. این جنایت کوردلانه از سوی کژفهمان دین و دشمنان این مرز و بوم نشان از  عدم شناخت سیره و سلوک مردمان این سرزمین دارد، آن زمان که به خیال خام خود، خاک بر چهره خورشید می‌پاشند، بی‌آنکه بدانند در قاموس مردمان این سرزمین  شهادت افتخاری است بس عظیم.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14010805000576/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%AD%D8%A7%D8%AF%D8%AB%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2

اینجانب ضمن تبریک و تسلیت این ضایعه به ملت سرافراز ایران و خانواده‌های داغدار، از خداوند مهربان علو درجات شهدا و شفای عاجل مجروحان و صبر و اجر بازماندگان را خواستارم.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی و محمد نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح پس از حادثه تروریستی شامگاه گذشته در حرم مطهر احمد بن موسی (ع) که منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از عاشقان اهل بیت در حرم شاهچراغ شد، پیام‌های تسلیتی را صادر کردند.

پایان پیام/


محمد نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح نیز در توئیتی نوشت که داعشی‌ها به میدان آمده‌اند و پشت سر معترضین قرار گرفته‌اند تا آنان را سپر انسانی خود کنند. معترضین کنار روند تا حافظان انقلاب، سیلی محکمی به یاد حاج قاسم نثارشان کنند.

بخوان:  آثاری از انتشارات امیرکبیر در مردادماه تجدید چاپ شدند

متن پیام محمد مهدی اسماعیلی وزیرارشاد اسلامی به شرح زیر است:

«فَلَا تَحْسَبَنَّ اللَّهَ مُخْلِفَ وَعْدِهِ رُسُلَهُ ۗ إِنَّ اللَّهَ عَزِیزٌ ذُو انْتِقَامٍ

سوره ابراهیم آیه ۴۷

بازهم صدای مظلومیت عاشقان آل الله این بار در صحن و سرای حرم مطهر حضرت احمد بن موسی علیه‌السلام پیچید تا در گذرگاه دیگری از مسیر متعالی انقلاب خمینی کبیر، گواهی بر گفته آن پیر فرزانه باشد که بکشید ما را، ملت ما بیدارتر می‌شود.