وضعیت طنز مکتوب ایران، سوژه مجله «شیرازه کتاب» شد

در بخش طعم کتاب نیز، علاوه بر نکاتی برای نوشتن که فاطمه سلیمانی ازندریانی آن را تنظیم کرده است، نگاهی به مجموعه کتاب «ماجرای دشت مرموز» و «جمعه دوم آوریل» شده است و گفت‌وگویی با نویسندگان این دو اثر در اختیار مخاطب قرار داده شده است. در پایان این بخش گفت‌وگویی با دو نویسنده ایرانی که جایزه جهانی فلسطین را دریافت کرده‌اند، یعنی مریم مقانی و حسینعلی جعفری شده است که درباره این جایزه جهانی و بین المللی صحبت کرده‌اند.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020426000408/%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%B7%D9%86%D8%B2-%D9%85%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%A8-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%85%D8%AC%D9%84%D9%87-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D9%87-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D8%AF

در کافه کتاب نیز یادداشت‌هایی از حکیمه‌سادات نظیری، فریبا رئیسی، سیدمحمدجواد کیش‌بافان، فائزه اکبری، فرزانه زینلی، کوثر علی‌پور، محمدامین میمندیان، محمدجواد قائدی، مرضیه‌سادات آل ایوب، نسیم اسدی‌نژاد و یگانه تقی‌زاده درباره موضوع طنز گردآوری شده است.

شیرازه کتاب در بخش «خانواده نشر» پس از گردآوری آخرین اخبار و تازه‌‌های حوزه کتاب، گزارشی از دور اول جایزه جهانی فلسطین و همچنین فراخوان دومین دوره این جایزه ارائه کرده است. خلاصه‌ای از برخی نشست‌های مجمع ناشران در سی و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز دیگر موضوعات این بخش است.

پایان پیام/


شیرازه کتاب در پرونده ویژه این شماره خود، ابتدا گفت‌وگویی با محمدرضا شهبازی نویسنده و طنزپرداز نام‌آشنای کشورمان داشته است و در ادامه نگاهی اجمالی به موضوع طنز داشته است و موضوعاتی همچون طنز در دفاع مقدس، اولین کتاب طنز به زبان فارسی، حال و روز کتب طنز در کتابخوان‌ها، لزوم توجه به موضوع طنز در فعالیت‌های بین‌المللی، نوشته‌های جدی درباره طنز، کتاب‌های طنز جلال آل‌احمد، طنز جریان‌ساز مشروطه، وضعیت کتب طنز بعد از انقلاب اسلامی، بررسی دو کتاب طنز در عصر قاجار، کتاب‌های طنز خسروشاهانی، وضعیت ممیزی طنز، معرفی مجلۀ سه نقطه و… به مخاطب ارائه شده است.

بخوان:  خلیل جبران: ایرانیان برعکس اعراب، گوهر علی (ع) را کشف کردند

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، مجمع ناشران انقلاب اسلامی در جدیدترین شماره «شیرازه کتاب» با عنوان «طنز عالی مستدام» این‌بار به سراغ موضوع «طنز» در حوزه کتاب رفته است.

مخاطبان برای تهیه نسخه الکترونیک مجله «شیرازه کتاب» از طریق نرم‌افزار طاقچه و برای خرید فیزیکی با پیام به شمارۀ ۰۹۰۵۳۵۹۷۴۹۵  اقدام کنند.