وکیل پایه یک دادگستری وکیل ملکی طلاق خانواده شرکت

وکیل پایه یک دادگستری وکیل ملکی طلاق خانواده شرکت

یک وکیل خوب از سخنوری خوبی برخوردار بوده و راهکارهای دقیق حل پرونده های مختلف را از بر است. وکیل کیفری نیز مانند سایر انواع وکیل است که در مسائل کیفری اعم از سرقت و قتل و از این موارد تخصص دارد. در این نوع وکالت، وکیل برای پیگیری مسائل مربوط به موکل خود نیازی به اجازه از وی نداشته و در هر امری به صورت مطلق وکیل است. این قرارداد می‌تواند مطلق و تام‌الاختیار در تمام حیطه‌های زندگی موکل باشد یا مقید و تنها در خصوص یک پرونده خاص.

وکیل پایه یک دادگستری

زمانی که حدود اختیارات وکیل در قرارداد وکالت تعیین شده است، در این صورت وکیل فقط در حدود مکتوب شده مختار بوده و در صورت فراتر رفتن از آن وکیل پایه یک دادگستری مسئول نخواهد بود. ماده 663 قانون مدنی در این خصوص بیان داشته است که وکیل نمی تواند عملی را که خارج از حدود وکالت است انجام دهد. کسب بهترین آرا و نتایج ممکن در پرونده ها ، با بیش از 2 دهه فعالیت و تجربه در زمینه وکالت و امور حقوقی و کیفری.

یکی از راه های مورد اعتماد برای انتخاب وکیل خوب انتخاب از راه پرس و جو است. معمولا شهرت وکلا بی دلیل نخواهد بود و وکلایی که در پیروزی پرونده ها شهرت دارند حتما دارای مهارت و تجربه عالی هستند. برخی از وکلا در زمینه بخصوصی مشغول به فعالیت هستند و به وکلای موفقی در این حیطه تبدیل شده اند که به این موضوع شهرت پیدا کرده اند در نتیجه پرس و جو برای انتخاب وکیل راهی مناسب است. در ایران این امکان وجود ندارد تا وکلا به منظور خاص یا در حیطه مشخصی آموزش ببیند، و صرفا در آن حوزه وکالت نمایند. در کشورها زیادی امر وکالت کاملا تخصصی شده و وکلا در حیطه خاصی آموزش‌های لازم را اخذ می‌نمایند و در نهایت به عنوان وکیل خانواده متخصص در آن زمینه اقدام به فعالیت می‌کنند.

  • در این مطلب یک تعریف جامع از اینکه وکیل پایه یک دادگستری چه کسی است بیان می‌کنیم و بعد باقی موضوعات مربوطه را مطرح خواهیم کرد.
  • در هر دو حالت وکلا موفق به اخذ پروانه وکالت خواهند شد که وکیل پایه دو دادگستری تحت عنوان وکیل قوه قضاییه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
  • پیدا کردن وکیل خوب و بهترین وکیل در تهران و یا هر نقطه‌ای از کشور نیاز به صرف زمان بسیار و تحقیق فراوان دارد.
  • چنانچه فردی با همسرش متارکه کرده باشد با انتخاب همسر دوم و ثبت رسمی ازدواج و ثبت شدن نام او در شناسنامه‌اش می‌تواند به اداره ثبت احوال مراجعه و درخواست برای حذف نام همسر اول را ارائه دهد.
  • یکی از اصلی‌ترین مشخصه‌ی وکیل پروانه وکالت اوست و جز تعهدات اصلی وی در قبال موکل می‌باشد.

با حجم زیادی از پرونده های حقوقی در دادگاهها و افراد زیادی مواجه خواهیم شد . وکیل مهاجرتیقبل از مهاجرت بهتر است با وکیل مهاجرتی مشاوره داشته باشید تا بتوانید با آمادگی حقوقی مناسب قوانین آن کشور را تجزیه و تحلیل کنید و زندگی آینده خود را با قوانین کشور مقصد هماهنگ کنید . هرکشوری قوانین خاص خود را برای مهاجرت دارد که افراد می بایست به قوانین آن کشور احترام بگذارند .

سه شرط قراردادی بسیار مهم که باید در قراردادهای ملکی بگنجانید

با این حال معمولا برخی از وکلای پایه یک دادگستری در یک یا چند حوزه دارای تخصص هستند و در آن زمینه تجربه و مهارت کافی را در گذر زمان کسب نموده اند. مثلا یک وکیل در حیطه دعاوی خانواده دارای تخصص و مهارت است و دیگر در حوزه چک و اسناد تجاری و برخی نیز در حیطه قرارداد‌ها یا شرکت‌ها دارای بیشترین تجربه و فعالیت هستند. در مجموع هیچ محدودیتی برای قبول وکالت از طرف وکلای پایه یک دادگستری در هیچ پرونده‌ای وجود ندارد، ولی شما برای انتخاب بهترین وکیل باید به دنبال وکیل پایه یکی باشید که در حیطه‌ای مشخص، دارای مهارت و تجربه و دانش بالاست. بدهی است که حدود اختیارات وکیل کارآموز وکالت محدود تر از وکیل پایه یک دادگستری است.

پایه یک دادگستری می تواند از طریق راه های قانونی به موکل خود کمک کند و در دادگاه از او دفاع نماید، بعضی از موکل ها تصور می کنند که وکیل پایه یک دادگستری، از طریق آشنایی با قاضی پرونده و کادر قضایی می توانند مشکل آن ها را حل کنند. وکیل کارآموز؛ همانطور که گفته شد وکلایی که در آزمون کانون وکالت پذیرفته شده اند و مشغول گذراندن دوره کارآموزی هستند وکیل کارآموز گفته می شود که عرفا به عنوان وکیل شناخته می شود اما برخی از اختیارات وکیل پایه یک دادگستری را نخواهد داشت. منظور این است که افراد بایستی به طور کامل و دقیق نوع وکالت را مشخص نماید که آیا وکالت به طور مطلق یا به طور مقید است. چنانچه موکل به وکیل پایه یک دادگستری وکالت از نوع مطلق را دهد، موکل برای همه امور زندگی خود به وکیل وکالت خواهد داد تا همه امورات زندگی وی زیر نظر وکیل و یا به واسطه او انجام شود. فروش و خرید خانه یا پرداخت های هزینه خانواده و امور و مسائل قضایی و غیره همه و همه در زیر نظر وکیل متخصص صورت بگیرد یا وکیل به نیابت از موکل خود همه اموراتی که نیازمند تخصص وکیل است را انجام دهد که به آن وکالت مطلق می گویند. مدارک کارشناسی حقوق مدرک پایه است و سایر فارغ‌التحصیلانی که مدرک کارشناسی سایر رشته‌ها را دارند، حتی اگر مدرک کارشناسی یا دکترای آن‌ها حقوق باشد، نمی‌‎توانند در این آزمون شرکت کنند.

وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو کیست

معمولا خانم‌ها به خصوص در پرونده های خانواده ترجیح می‌دهند که وکالت خود را به وکیل خانم بسپارند، در حالی که در پرونده های کیفری با توجه به ماهیت خشن خود، مردم عمدتاً آقایان را برمی‌گزینند. وکیل فردی است که به موجب یک سند اعم از یک نامه اداری، وکالتنامه اسناد رسمی یا وکالتنامه دادگستری و یا حتی سخن شفاهی (به شرط اثبات) از طرف فردی دیگر واجد اختیارات و وظایفی می‌گردد و در حدود تعیین شده در سند ذکر شده می‌تواند به جای موکل خود عملی را انجام دهد. به طور مثال در وکالت فروش، نماینده حقوقی از طرف موکل اجازه می‌یابد که مال مشخص شده در وکالتنامه را بفروشد و در صورت وجود اختیار ثمن معامله یا همان مبلغ مال فروخته شده را دریافت نماید و یا در وکالت طلاق، زن از طرف شوهر خود وکیل می‌گردد تا خود را مطلقه نماید. محل کار معمولا در دفتر کار یا دادگاه است اما در برخی موارد نیاز دارید که برای تهیه ی مدارک و شواهد و یا ملاقات با موکل به مسافرت بروید. امروزه وکالت شغلی تخصصی است و هر وکیلی در یک زمینه ی خاص کار میکند و در آن موفق است.

وکلای طرفین نیز باید دارای شرایطی باشند که به موجب قانون راجع به وکالت در دادگاه ها برای آنان مقرر شده است. وكالتی است كه از طرف كانون وكلا در امور حقوقي، طبق قانون و با رعايت مقررات فصل دوم آيين‌نامه ‌ی قانون وكالت به وكلا ارجاع داده می ‌شود و همچنين تبصره‌ ی ماده‌ ی ۳۱ قانون وكالت در تعريف وكالت معاضدتی (انتخابی) تعريف مذكور را آورده است. مطابق ماده 24 این قانون ، کسانی که قدرت تأدیه هزینه های حق الوکاله را ندارند، می توانند از کانون وکلا تقاضای معاضدت و در نتیجه ی آن وکیل معاضدتی نمایند، مشروط به اینکه دعوا بر اساس و راجع به شخص تقاضاکننده باشد. در نهایت حدود اختیارات وکیل کارآموز وکالت محدود تر از وکیل پایه یک دادگستری است. حیطه وکالت و مشاور حقوقی دارای شباهت های زیادی هستند اما تفاوتی ‌که وکیل با مشاوره حقوقی دارد بسیار گسترده تر می‌باشد و نمی توانیم به سادگی بیان کنیم که وکالت با مشاور حقوقی در یک سطح هستند. مشورت کردن از مواردی است که افراد معمولا قبل از اقدام به هرگونه عمل حقوقی و قضایی و حل مشکلات حقوقی به آن بایستی توجه ویژه داشته باشند و سعی کنند تا با مشاوره ی حقوقی در خصوص مسئله خود آگاهی های لازم را بدست بیاورند.