پاسارگاد سرزمین فرصت‌های گردشگری و صنایع‌دستی است

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402050704177/%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%B5%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

او افزود: در بحث آب آشامیدنی نیز طی چند ما گذشته مشکلات بسیاری از روستاها و مناطق پاسارگاد حل شده و امیدواریم مشکل سایر مناطق نیز تا پایان امسال حل شود و تابستان سال آینده هیچ روستایی در این شهرستان دچار بحران آبی نباشد.

استاندار فارس در خصوص انتقال آب تنگ حنا هم گفت: در سفر امروز مقرر شد که جلسه‌ای با حضور مدیران آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی، فرماندار شهرستان و نماینده مجلس تشکیل و در آن در زمینه روش انتقال این آب به نحوی که مورد استفاده کشاورزان قرار گیرد تصمیم گیری شود. 

ایمانیه در خصوص روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در پاسارگاد نیز گفت: طی سه چهار ماه گذشته اقدامات خوبی در این زمینه در شهرستان انجام شده و امروز نیز مقرر شد که راه و شهرسازی و بنیاد مسکن روند کار را شتاب بخشند.

وی گفت: پروژه‌های ورزشی شهرستان نیز به دلیل کمبود اعتبارات بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی نداشته‌اند که در سفر امروز تصمیماتی برای سرعت بخشیدن به این پروژه از جمله فضاهای ورزشی سعادت شهر و استخر آن و همچنین زمین چمن روستاها اتخاذ شد و اداره کل ورزش و جوانان این قول را داد که تا هفته دولت سال آینده این استخر به بهره برداری برسد.

استاندار فارس همچنین خاطرنشان کرد که حدود ۱۶۰۰ نفر در شهرستان پاسارگاد متقاضی تایید نهایی شده نهضت ملی مسکن هستند که تا پایان آبانماه امسال باید فونداسیون حداقل ۵۰ درصد واحدهای مرتبط با آنها انجام شده باشد.

استاندار فارس افزود: طی حدود یک سال گذشته اتفاقات خوبی در پاسارگاد انجام شده اما سرعت کار رضایت‌بخش نیست و امیدواریم تا پایان شاهد سرعت گرفتن روند اجرای پروژه‌ها و پیشرفت کارها و برنام‌ ها در این شهرستان باشیم.

بخوان:  حجت‌الاسلام سیدجعفر ماهرخسار مداح حرم رضوی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد

او ادامه داد: با توجه به ویژگی‌های پاسارگاد، این شهرستان می‌تواند هم در بخش گردشگری و صنایع دستی و هم در بخش صنایع تبدیلی با توجه به ظرفیت‌هایی که در زمینه کشاورزی دارد اشتغال بسیار خوبی ایجاد کند و مدیریت ارشد استان هم از این فعالیت‌ها حمایت خواهد کرد.

استاندار فارس همچنین با اشاره به سفر سال گذشته خود به پاسارگاد، اظهار کرد: با توجه به اهمیتی که این شهرستان به ویژه در حوزه گردشگری دارد، انجام سفر دوم نیز برنامه ریزی و در دستور کار قرار گرفت.

ایمانیه گفت: پاسارگاد یکی از شهرستان‌های قطب استان در حوزه گردشگری است و فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه فارس می‌تواند به تنهایی با گردشگری اداره شود، فصل الخطاب تصمیم گیری های استان در این زمینه است.

دکتر محمدهادی ایمانیه امروز شنبه هفتم مرداد در حاشیه سفر به شهرستان پاسارگاد بیان کرد: با توجه به مشکلات خشکسالی و کم آبی باید تصمیم گیری‌ها در خصوص ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی را به سمت اشتغال در بخش خدمات، گردشگری، صنایع دستی و صنایع تبدیلی سوق دهیم.

ایسنا/فارس استاندار فارس ضمن بیان اینکه، تغییر جهت در تصمیم‌گیری‌های مربوط به اشتغال به سمت خدمات و گردشگری باید مدنظر قرار گیرد، گفت: شهرستان پاسارگاد سرزمین فرصت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی است.

ایمانیه گفت: در خصوص کمربندی سعادت شهر نیز تصمیماتی گرفته شد که امیدواریم با به زمین خوردن گلنگ آن در هفته دولت امسال خواسته دیرینه مردم محقق شود.