پایان روزهای سخت گردشگری قطر

بر اساس گزارش واحد اطلاعات اقتصادی، اقتصاد قطر در سال ۲۰۲۲ به میزان ۵.۵ درصد رشد خواهد کرد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401090704405/%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D9%82%D8%B7%D8%B1

بیش از ۱۵۰ هتل جدید برای جام‌جهانی فوتبال ساخته شده است و همه اینها انتظار دارند تا سال ‌های آینده پذیرای گردشگران باشند.

ایسنا/خراسان رضوی قطر برای بیش از یک میلیون بازدیدکننده جام جهانی فوتبال فرش قرمز پهن کرده است و قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ سالانه ۶ میلیون گردشگر را جذب کند.

به نقل از یورونیوز، دوحه، شهری با یکی از سریع‌ترین بازارها در هتلداری و مهمان‌نوازی در جهان است. ۲۲۰ میلیارد دلاری که از زمان رقابت موفقیت‌آمیز جام‌جهانی ۲۰۱۰ برای زیرساخت‌ها هزینه شده به رونق صنعت این منطقه کمک کرده همچنین موقعیت جغرافیایی این کشور نیز ناجی هتل‌های آن بوده است.

بخش گردشگری قطر با بیش از ۷۲۹ هزار بازدیدکننده بین‌المللی در نیمه اول سال ۲۰۲۲ همچنان شاهد بهبودی قوی است که نشان‌ دهنده افزایش ۱۹ درصدی نسبت به سال کامل ۲۰۲۱ است.

بر اساس آخرین آمارهای دولتی، ۸۰ درصد از جمعیت جهان در فاصله ۶ ساعته پرواز از قطر هستند.

یک روزنامه آلمانی به مناسبت سفر شولتس صدراعظم آلمان به دوحه نوشت: «هرکس قطر را نادیده بگیرد بازنده خواهد بود».

هدف قطر، افزایش گردشگری به ۱۲ درصد از تولید ناخالص داخلی تا سال ۲۰۳۰ است بنابراین، پس از روزهای سخت، بار دیگر خوش‌بینی به بخش هتلداری بازگشته و در مسیر رشد قرار دارد.

صنعت مهمان‌نوازی در این کشور، شاهد بازگشت شدید تقاضا به سطح قبل از همه‌گیری است؛ همه‌گیری کووید-۱۹ بیش از ۱۳۰ میلیارد دلار از درآمد بخش مهمان‌نوازی جهانی را ربوده است.

بخوان:  تشدید حفاظت از میراث طبیعی و درختان کهنسال البرز