پای درس آقا| دنیای دچار فساد به معرفت امام حسین(ع) نیاز دارداین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020426000670/%D9%BE%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D8%A2%D9%82%D8%A7%7C-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%86%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%B3%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86-%D8%B9-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF

اسلام، زنده‌ به عاشورا و به حسین‌بن‌علی (علیه‌السّلام) است

اگر امام حسین به دنیا معرّفی بشود، اسلام معرّفی شده است

به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری فارس، در طلیعه ماه محرم و ایام عزاداری سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) هستیم. در این بین، معرفت حسینی در کنار شور حسینی بی‌شک از ضرورت‌هایی است که عزاداران باید بدان توجه کنند. در این راستا در ادامه سخنان معرفت‌افزای حکیمِ انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای را می‌خوانید.

امام حسین را فقط به جنگِ روز عاشورا نباید شناخت؛ آن یک بخش از جهاد امام حسین است. به تبیین او، امر به معروف او، نهی از منکر او، توضیح مسائل گوناگون در همان منی و عرفات، خطاب به علما، خطاب به نخبگان، بعد هم در راه به سمت کربلا، هم در خود عرصه‌ کربلا و میدان کربلا، باید شناخت. در خود عرصه‌ کربلا حضرت اهل تبیین بودند، می‌رفتند، صحبت می‌کردند. حالا میدان جنگ است، منتظرند خون هم بریزند، اما از هر فرصتی این بزرگوار استفاده می‌کردند که بروند با آنها صحبت بکنند، بلکه بتوانند آن‌ها را بیدار کنند. (۱۳۸۸/۰۵/۰۵)

امام حسین مکلّف به انجام تکلیف بود 

هیچ وقت نباید امت اسلامی و جامعه‌ اسلامی ماجرای عاشورا را به عنوان یک درس، به عنوان یک عبرت، به عنوان یک پرچم هدایت از نظر دور بدارد. قطعاً اسلام، زنده‌ به عاشورا و به حسین‌بن‌علی (علیه‌السّلام) است. همان طور که فرمود: «و انا من حسین»؛ بنا بر این معنا، یعنی دین من، ادامه‌ راه من، به وسیله‌ی حسین (علیه‌السّلام) است. اگر حادثه‌ عاشورا نبود، اگر این فداکاری عظیم در تاریخ اسلام پیش نمی‌آمد، این تجربه، این درس عملی، به امت اسلامی داده نمی‌شد و یقیناً اسلام دچار انحرافی می‌شد از قبیل آنچه که ادیان قبل از اسلام دچار آن شدند و چیزی از حقیقت اسلام، از نورانیت اسلام باقی نمی‌ماند. عظمت عاشورا به این است. (۱۳۹۱/۰۹/۰۱)

بخوان:  هزینه حج چقدر است؟ - ایسنا

پایان پیام/ 


بعضی می‌گویند امام حسین (علیه ‌السّلام) حرکت کرد که قدرت را بگیرد، از مردمان مؤمن هم این حرف را می‌زنند، اشتباه می‌کنند؛ بعضی هم می‌گویند حرکت کرد تا شهید بشود. من می‌گویم حرکت کرد تا وظیفه‌ را انجام بدهد؛ منتها در راه انجام وظیفه، یک احتمال این است که آدم به قدرت برسد، چه عیب دارد؟ یک احتمال این است که انسان شهید بشود، چه عیب دارد؟ مقصود این است که ما بتوانیم این عمل را انجام بدهیم، این وظیفه را انجام بدهیم؛ مسأله این است. (۱۳۹۸/۰۷/۲۱)

ما امروز احتیاج داریم که حسین‌بن‌علی را به دنیا بشناسانیم؛ دنیای دچار ظلم و فساد و دنائت و لئامت، محتاج معرفت آزادگی حسینی و حرّیت حسینی است. امروز مردم دنیا، جوان‌های دنیا، ملّت‌های بی‌غرض، برای یک چنین حقیقتی دل‌هایشان می‌تپد؛ اگر امام حسین (علیه‌السّلام) به دنیا معرّفی بشود، اسلام معرّفی شده است، قرآن معرّفی شده است. امروز با صدها وسیله علیه اسلام و علیه معارف اسلامی تبلیغ می‌شود؛ در مقابل این حرکت خصمانه‌ جبهه‌ کفر و استکبار، حرکت معرفت حسینی می‌تواند یک‌تنه سینه سپر کند، بِایستد و حقیقت اسلام را، حقیقت قرآن را به دنیا معرّفی کند. منطق حسین‌بن‌علی‌ (علیهما ‌السّلام)، منطق دفاع از حق است، منطق ایستادگی در مقابل ظلم و طغیان و گمراهی و استکبار است. این منطقِ امام حسین است؛ امروز دنیا به این منطق نیازمند است؛ امروز دنیا شاهد حاکمیّت کفر و استکبار و حاکمیّت فساد است، دنیا شاهد حاکمیّت ظلم است؛ این پیام امام حسین، پیام نجات دنیا است. (۱۳۹۸/۰۶/۲۷)

بخوان:  ثبت‌نام ۶۶ هزار نفر در کاروان‌های حج ۱۴۰۲/ فعلاً آقایان پیشتازند