پرداخت هزینه‌های درمانی ایثارگران به‌روز شد

عابد در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر تمامی مراجع درمانی و همچنین داروخانه‌ها تا اول خرداد ۱۴۰۲، تعهدات معوق خود را دریافت کرده‌اند و تا ۱۰ روز آینده معوقات تا اول تیرماه نیز به ایشان پرداخت خواهد شد. شرکت بیمه دی در سال حدود ۲۲ میلیون مراجعه فقط از قرارداد درمان ایثارگران به مراکز درمانی دارد که بهبود و پایش فرآیندهای درمانی و بیمه‌ای این حوزه بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجتبی عابد مدیر بیمه‌های درمان شرکت بیمه دی، با اشاره به پرداختی‌های مراجع درمانی بیان کرد: با وجود تأمین‌های مالی صورت گرفته از طرف بنیاد و سازمان برنامه و بودجه کشور، پرداخت‌ها به مراجع درمانی سرعت گرفته و در حال حاضر نسبت به میانگین صنعت در سرعت پرداخت‌ها در جایگاه خوبی قرار داریم.

وی افزود: در ادامه نیز طرح دارورسان که هم اکنون به صورت آزمایشی برای جانبازان معزز ۷۰ درصد اجرا شده است، برای کلیه بیمه‌شدگان قرارداد بنیاد شهید اجرایی خواهد شد.

وی افزود: با وجود بدهی هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی بنیاد شهید و امور ایثارگران به بیمه دی بابت حق بیمه‌های این قرارداد و شرایط اقتصادی موجود در کشور که همه ارکان اقتصادی را تحت تأثیر خود قرارداده است، تیم مدیریتی شرکت بیمه دی با رایزنی‌های متعدد توانسته است با استناد به قانون مبنی به التزام دولت در تأمین بودجه مورد نظر این قرارداد، در خصوص تأمین اعتبار با سازمان برنامه بودجه و بنیاد شهید و امور ایثارگران توافقاتی را برای تداوم پرداخت‌ها منعقد کند.

مدیر بیمه‌های درمان شرکت بیمه دی با اشاره به بهبود فرآیندهای بیمه‌گری اظهار کرد: بخشی از نارضایتی‌های جامعه ایثارگری مربوط عدم اطلاع‌رسانی تعهدات قرارداد و نحوه کسورات درمانی و همچنین تأخیر در پرداخت‌ها است که خوشبختانه مدت زمان رسیدگی به اسناد پزشکی بیمه‌شدگان و پرداخت هزینه‌ها، کاهش قابل توجهی داشته است. به طوری که با پیگیری‌ها تا کنون به مرحله‌ای رسیده‌ایم که اسناد طی مدت زمان ۱۵ تا۲۰ روز پرداخت می‌شود.

بخوان:  رهبر انقلاب از نویسنده کتاب «اینجا سوریه است» تقدیر کردند

مدیر بیمه‌های درمان بیمه دی در پایان افزود: امیدواریم با پرداخت‌های منظم بنیاد شهید و امور ایثارگران و تأمین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه این نظم دچار تزلزل نشود. چرا که پرداخت حق بیمه این قرارداد نقش مهم و مستقیمی در به روز رسانی پرداخت‌های بیمه دی به ذی‌نفعان خواهد داشت.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020629000823/%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AB%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87%E2%80%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%B4%D8%AF

عابد همچنین در خصوص تسهیلات این شرکت در اجرای قرارداد تکمیل درمان ایثارگران عنوان کرد: در راستای رفاه حال بیمه‌شدگان معظم این قرارداد، نزدیک به هزار واحد جمع‌آوری خسارت مستقیم و ۹ هزار و ۴۰۰ مرکز درمانی طرف قرارداد با بیمه دی در کل کشور به کار گرفته شده‌اند؛ به نحوی که از فروردین‌‌ماه سال جاری تاکنون، حدود ۹۰۰ هزار نفر از این جامعه‌ هدف، از خدمات مراکز طرف قرارداد بهره‌مند شده و روزانه نزدیک به ۵۷ هزار خدمت از طریق این مراکز درمانی، به آنان ارائه می‌شود.