پل تاریخی “چهر” کرمانشاه مرمت شد 

کرمی با تاکید براینکه اجرای کامل عملیات مرمت پل تاریخی چهر هرسین حدود ۱۰ میلیارد ریال اعتبار لازم دارد، افزود: اگر این اعتبار تخصیص پیدا کند، می‌توانیم سایر دهانه‌های پل را که به مرور زمان دچار آسیب شده‌اند، مرمت کنیم. 

به گفته این مسئول در استان کرمانشاه، هشت پل تاریخی شامل پل قوزیوند، کهنه، کوچه، چهر، ماهیدشت، میان راهان، بیستون و خسرو وجود دارد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402041911837/%D9%BE%D9%84-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C-%DA%86%D9%87%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87-%D9%85%D8%B1%D9%85%D8%AA-%D8%B4%D8%AF

کارشناس ناظر پروژه مرمت پل تاریخی چهر  تصریح کرد: سرانجام با پیگیری‌های انجام شده، سال گذشته حدود پنج میلیارد ریال اعتبار برای مرمت دهانه تخریب شده این پل تخصیص یافت و امسال کار مرمت آن انجام گرفت. 

وی ادامه داد: پل تاریخی چهر جمعا دارای پنج دهانه است که در آن بارش ها، یکی از دهانه ها تخریب شد، اما باتوجه به کمبود اعتبار،  بودجه ای برای مرمت آن اختصاص پیدا نکرده بود. 

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر مرمت این بخش از پل، اجرای پشت بند و موج شکن از دیگر اقدامات حفاظتی بود که در این مرحله از مرمت روی پل تاریخی چهر صورت گرفت. 

پل تاریخی چهر، بنایی ارزشمند متعلق به دوره پهلوی اول است.   

مسلم کرمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آسیب دیدگی بخش‌هایی از پل تاریخی چهر هرسین در بارش‌های سیل آسای اوایل سال ۱۳۹۸، اظهار کرد: پس از این حادثه، طی یک مرحله اعتباراتی برای مقاوم سازی این بنای تاریخی اختصاص یافت و این عملیات اجرایی شد. 

ایسنا/کرمانشاه کارشناس میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از مرمت بخش‌هایی از پل تاریخی چهر شهرستان هرسین خبر داد. 

بخوان:  خاطره گویی مهدی سلحشور از یک شهید بی‌سر+فیلم