چه زمانی به ارمنستان سفر کنیم؟

این زیورآلات در رنگها و قیمتهای متنوع از جنسهای مختلف در بازار یافت میشوند و شما بنا به سلیقه خود خواهید توانست جنس مورد نظر خود را بیابید. در ارمنستان نیز از دیربار ارمنیها در هنر ساخت زیورآلات شهرت داشتند. به هر کدام از اینها که سری بزنید در گوشهای از آن نمونهای از سوغاتیهای ارمنستان را هم میبینید. ارمنستان به عنوان شمالیترین کشور هممرز ایران، در تابستان آبوهوای مطبوعی دارد. این برنامه سرگرمی شامل شترسواری، دوچرخهسواری و همچنین رصد آسمان شب در کویر است. برنامه سفر بیشتر طبیعت گردان، نیوزیلند است. گردشگری حتی در تلاشهای طبیعت گردی نیز به ناچار منجر به توسعه میشود. مقصد طبیعت گردی کلاسیک! به این ترتیب میتوانید با اتوبوس یا قطار سفر کنید و از مسافت طولانی مقصد اصلی خسته نشوید. غذاها و نوشیدنیهای ارمنی را امتحان کنید. واحد پول این کشور درام است و مردم به زبان ارمنی با یکدیگر صحبت میکنند. زبان رسمی این مردم نیز ارمنی و واحد پولی که در داد و ستد از آن بهره میبرند درام است.

لطفا سعی کنید استفاده از پلاستیک یکبار مصرف را به حداقل برسانید. بنابراین طبق آن برنامهریزی کنید. این بدان معنی است که فعالیتهای زیادی نیز در طبیعت وجود دارد که بر اکوسیستمهای محلی تاثیر نمیگذارد، بنابراین تفریح هرگز در کاستاریکا پایان نمییابد. در تورهای طبیعت گردی بازدیدکنندگان میتوانند ضمن ارتقا سطح حفاظت از محیطهای در معرض خطر، تجربه کسب کنند و از سفر لذت ببرند. فرودگاه زیبای زوارتنوتس سه ترمینال دارد و در آن میتوانید انواع فروشگاه، کافه و رستوران را بیابید. اگر بخواهیم از زیبایی های طبیعی ارمنستان بگوییم باید حتما از دریاچه زیبای سوان حرف به میان آورد. است و برای تماسهای اورژانسی نیز یا باید از ۱۱۲ یا ۹۱۱ استفاده کنید. آنچه باید از ارمنستان بدانیم؟ آب و هوا در ارمنستان کاملا بر مبنای فصلها متغیر است. میانگین دما حدود ۱۰ تا ۲۸ درجه سانتیگراد به همراه بارندگی بوده و هرچه به تابستان نزدیکتر شویم، هوا گرمتر خواهد شد. این جشنوارهها همراه با آتشبازی و موسیقی است. یا حتی مناطقی که چشم انداز خوبی از کوه زیبای آرارات را برایتان به همراه بیاورند. اما پاییز و زمستان نیز با اینکه ممکن است شما را وادار به پوشدن لباسهای گرم کند، اما جلوههایی به طبیعت بینهایت زیبای این کشور خواهد داد، که ارزش سفر به آن را بالا خواهد برد.

همچنین خیابان ورنیساژ محلی برای خرید محصولات صنایع دستی است که برای گشت و گذار در آن باید حداقل حدود ۲ الی ۳ ساعت زمان بگذارید. بهترین زمان سفر به این کشور به صورت معمول در فصول بهار و تابستان است، با این حال زیباییهای طبیعی پاییز و زمستان آن نیز چیزی نیست که به همین راحتی بتوان از کنارش عبور کرد. با این کار به طبیعت کمک خواهید کرد. از دیگر غذاهای معروف این کشور میتوان به کباب خورواتس، کباب ماهی، قاپاما ، هاریسا و البته دلمههایی اشاره کرد که در دنیا شهرت دارند. بسیاری با برآورد هزینه تور ارمنستان آن را در ردهی ارزانترین شهرهای توریستی دنیا مییابند و در نتیجه سفر به آن را برای خود برنامهریزی میکنند. در اینجا لیستی از مواردی که ممکن است برای سفر به آنها نیاز داشته باشید آورده شده است. برای رفتن به ارمنستان در این فصل بهتر است لباس گرم بردارید و یا از بهترین مراکز خرید ارمنستان لباسهای جدید پاییزی و گرم بخرید. از طرفی برای مسافرتهای طولانی، هواپیما بهترین گزینه است، اما باید سعی کنید پرواز مستقیم داشته باشید.

یکی دیگر از پدیدههای منحصر به فرد جزیره قشم، جنگل حرا، بزرگترین جنگل در خاورمیانه است. یکی از بزرگترین لذتهای سفر، تجربه زیبایی بینظیر محیطهای طبیعی در سراسر جهان است. یکی از کشورهای هممرز شمال ایران، ارمنستان است که در پاییز به نسبت آبوهوای خنکی دارد. هنگامی که صحبت از سفر سبز به آفریقا میشود، کنیا رقیب سرسخت دیگر کشورهای این قاره است. کنیا یکی دیگر از کشورهای فوقالعاده متنوع است که کوهها و مناظر زیبایی برای بازدید دارد. وقتی به مقصد رسیدید، گزینههای کم هزینه برای تردد بهتر است. وقتی مناطق طبیعی در صنعت مسافرت محبوب میشوند، معمولا به هتلها، کاوشها و سایر فعالیتهای صنعت توریست تبدیل میشوند. متاسفانه وقتی ترافیک گردشگران در مناطق شکننده و حساس زیاد شود، میتواند بر اکوسیستم تاثیر منفی بگذارد. اگر در هنگام سفر، هوس کله پاچه کردید، کافی است سراغ خش را بگیرید. برای همین غذاهای مشهور ارمنستان اشتهای هر مسافری را باز میکند استفاده از گوشت زیاد و وجود سبزیجات رنگارنگ در هنگام سرو از جمله ویژگیهای اصلی پخت و پز مردم ارمنستان محسوب میشود. بنای فرهنگی مردم این خطه به هزاران سال پیش بر میگردد و پیشینه بسیاری از غذاهای محلی آنان نیز، آنقدر به گذشته مربوط است که دیگر کسی نمیداند دقیقا این مردم از کی شروع به پخت فلان غذا کردهاند.

بخوان:  مقالات مرتبط با موزه بازخوانی شدند

حملونقل عمومی محلی مانند تراموا، مترو و قطارها مطمئنا تاثیر آلودگی کمی دارند؛ اما همیشه قادر به پوشش کل منطقه موردعلاقه بازدید کنندگان نیستند. این فعالیتها گاهی اوقات گروههای بومی و مردم محلی را از وطن خود آواره میکند. همچنین، این سکونتگاهها، زندگی و سنتهای مردم را ارائه میدهد تا گردشگران با آداب و رسوم محلی آن منطقه آشنا شود. تورهای سافاری در کنیا به مسافران ارائه میشوند که میتوانند با رزرو آن از طبیعت گردی در کنیا لذت ببرند. استان مازندران در ساحل جنوبی دریای خزر، جایگاه ویژهای در طبیعت گردی ایران دارد. Zvartnots International Airport: فرودگاه اصلی این کشور در پایتخت آن بنا شده و سالانه میزبان تعداد کثیری از گردشگران است. وسایل نقلیه عمومی، کلید حرکت گردشگران هستند. گردشگران طبیعت گردی هنگام بازگشت به خانه، این پیام را به خانوادهها، دوستان و همکاران خود میرسانند. همچنین با مفهوم اکوتوریسم و تفاوت آن با طبیعت گردی آشنا شدیم. در تابستان جشنوارههای مختلفی برگزار میشود که با شرکت در هر کدام میتوانید خنده را بر لبان خود و همسفرانتان بیاورید. هنگام گشت و گذار در شهر ایروان حتما از مراکز خرید مختلفی چون بازار ورنیساج، مرکز خرید دالما گاردن ، مرکز خرید ریو، مرکز خرید تاشیر، بازار سرپوشیده ایروان و بازار گومی شوکا بازدید کنید و هر آنچه میخواهید برای خود و عزیزانتان به یادگار بخرید.

در بهار فستیوالها و جشنهای باشکوهی در ارمنستان برگزار میشود مانند جشن زنان و تولد خدای باستانی و جشن شاتوت که شرکت در کدام از این فستیوالها روزهایی خاطرهانگیز از سفر در ذهنتان حک خواهد کرد. سفر با تور ارمنستان، سفر به سرزمینی است که با گسترهی وسیع از دیدنیهای طبیعی، آثار باستانی، سازههای قدیمی و مراکز تفریحی، روزهایی متنوع و جذاب برای شما خواهد ساخت و شما را با پیشینه و فرهنگ مردمی با اصالت آشنا خواهد کرد. برای همین به تازگی طبیعت گردی در دل صومعه های ارمنستان مورد توجه قرار گرفته است. این سازمانها میدانند که محبوبیت اکوتوریسم در حال افزایش است، پس تورهایی تحت عنوان طبیعت گردی ارائه میدهند، اما در واقع اقدامات دوستدار محیطزیست را نادیده میگیرند. شگفتی و زیبایی نیوزیلند برای مسافران مخفی نیست، اما تعداد فرصتهای اکوتوریسم، ممکن است شما را شگفتزده کند. در پاییز به دلیل اینکه پروازها قیمت مناسبتری دارند و رزرو هتلها راحتتر انجام میشود، زمان خوبی برای گشت و گذار در ارمنستان است. بهترین زمان سفر به ارمنستان از نظر آب و هوا فصل بهار است. در واقع اگر بخواهید هوا اینقدر گرم نباشد و بتوانید در خیابانهای زیبا و خلوت ایروان قدم بزنید و با ارزانترین قیمتهای تور ارمنستان به این سفر دلچسب بروید، باید آبان ماه را انتخاب کنید و یا بعد از آن در آذر ماه قدم به این کشور بگذارید.

شما در سفر با تور ارمنستان پاییز ۹۹، میتوانید طعم غذاهای معروف ارمنستان را بچشید و از اماکن گردشگری و جاذبههای طبیعی این کشور دیدن کنید. شما در سفر با تور ارمنستان تابستان ۹۹، میتوانید طعم سبزیجات و میوههای تازه مانند انواع توت و آلو را بچشید. خش دقیقا همان کله پاچه خودمان است که به همان صورت نیز در بعضی رستورانها سرو میشود. همچنین شایعاتی مبنی بر نیاز به اقامت ۱۰ روزه در ارمنستان به منظور تزریق واکسن مطرح شده است که هنوز به صورت رسمی از طرف مقامات این کشور اعلام نشده و چنین سیاستی برای مسافران فعلی اعمال نشده است و مانند گذشته مسافران با حضور در این کشور امکان تزریق واکسن کرونا در ارمنستان را خواهند داشت. فاصله آن نیز تا شهر حدود ۱۲ کیلومتر است و تاکسی و همچنین اتوبوس شهری به صورت منظم از آن به سمت شهر حرکت میکند. شهری و مدرن و امروزی که ویژگیهای منحصر به فرد خود را از روزگار دیرین به ارث برده و آن را با ساختمانها و مراکز امروزی ترکیب کرده است. ترکیب رطوبت و دما در فصل بهار، منجر به آب و هوایی معتدل در کشور ارمنستان شده است. در این فصل زیبا اگر با تور ارمنستان بهار ۹۹ سفر کنید، میتوانید انواع گلهای بهاری را در گلفروشیها و یا دشتها ببینید.

در تراسها دو نوع مختلف آب چشمه وجود دارد. آبهای معدنی و گرم با ترکیبات شیمیایی مختلف در چندین شهر ایران وجود دارند. خانههای روستایی باغ مخصوص خود را دارند که در آن میوه و سبزیجات پرورش میدهند. در روستاهای بوم گردی ترکمن، سبزیجات، گیاهان و میوههای ارگانیک پرورش میدهد که برای پذیرایی از مهمانان است. جشن وردوار نیز در تابستان برای خدایان باستان ارمنی برگزار میشود و دیدنی است. همانطور که گفتیم، تور ارمنستان پاییز 99 از بسیاری جهات بهترین زمان سفر برای تماشای جاذبه های گردشگری ارمنستان به حساب میآید. به طوری که تقریبا از اواسط شهریور ماه تا اوایل آبان ماه زمان مناسبی برای سفر به این کشور محسوب میشود. برای مثال کلیساهای موجود در شهر کوچک اچمیادزین، خود بخشی از جاذبهی ارمنستان به شمار میروند. بهار مطبوع، تابستانهای گرم که در مرداد ماه گاهی دما به ۴۰ درجه نیز میرسد و پاییز و زمستان سرد. با پایین رفتن آب، برای مدت کوتاهی، خشکی باریکی این جزایر را به جزیره قشم وصل میکند.

بخوان:  دسته سفیدپوش بنی‌ عامر به کربلا رسید/ اتحاد پیام اربعین ۱۴۰۱ +فیلم و تصاویر

برخی از آنها نیز برای کشاورزان است و میتوانید عسل و بقیه خوراکیها را مزه کرده و از صنایع دستی روستاییان خرید کنید. میتوانید با کشتی سفر کنید تا کوههای یخ را ببینید. علاوهبر بازدید و تحقیق از پارک ملی، پیشنهاد میشود تا فرآیند پخت نان سنتی در اجاق گلی و یا صنعت فرشبافی را نیز ببینید. بیش از 150 گونه پرنده در این جنگل زندگی میکنند. این لیست فقط برای کمک حافظه شما است. ارمنستان در کنار زیباییهای طبیعیاش به بناهای باستانی و کلیساهایی شهرت دارد که هر کدام با معماری و ویژگیهای خاص، جلوهای متفاوت از دیگری داشته و دلیلی برای سفر گردشگران به این آن محسوب میشود. با بازدید از مناطق با زیبایی طبیعی خیرهکننده، دیدن حیوانات در زیستگاههای بومی خود و ملاقات با اعضای جوامع محلی، مسافران میتوانند آگاهی خود را درباره اهمیت صرفهجویی در منابع و جلوگیری از هدر آن افزایش دهند. باداب سورت یک معجزه طبیعی است که با زیبایی خود میدرخشد. کل مجموعه طبیعی از نظر زیبایی چشمگیر است.

اکوتوریسم به کاستاریکا کمک کرده تا به منطقه گردشگری سبز تبدیل شود و مزایای زیست محیطی و مالی زیادی به سایت kermanshahtour همراه داشته باشد. این امر نه تنها به سلامت آن جوامع محلی آسیب میزند، بلکه اعضای آن را نیز از بهرمندی مزایای اقتصادی صنعت در حال رشد جهانگردی باز میدارد. در ابتدای همهگیری بیماری کرونا، کشور ارمنستان نیز ورود مسافران را محدود کرد و این امر برای مسافران ایرانی نیز صدق میکرد اما با گذشت زمان کمی سیاستهای این کشور در زمینهی جذب مسافران تغییر کرد و مسافران تور ارمنستان با ارائه تست منفی PCR امکان سفر به این کشور را خواهند داشت. اما واقعیت امر این است که این کشور، یکی از زیباترین کشورهای دنیاست که مملو از زیباترین نقاط طبیعی در کنار جاذبههای توریستی است. علاوه بر این در ارمنستان امکان تزریق واکسن به مسافران توریستی نیز فراهم شده است که همین سبب شده تا علاوه بر جاذبههای این کشور، مورد استقبال گردشگران به خصوص ایرانیان قرار گیرد.

یک هتل بسیار زیبا با امکانات عالی و نزدیک به مراکز دیدنی شهر که امکان ترانسفر رایگان از فرودگاه را نیز برای مسافرانش تدارک دیه است. پایتخت ارمنستان هتلهای گرانقیمت و هتلها و هاستلهایی با قیمتهای پایین و امکانات بسیار خوب زیادی دارد، تنها باید از قبل تحقیق درستی در موردشان کرده، و آن هتلی را انتخاب کنید که بیشتر با سلایق شما جور در میآید. Republica Hotel Yerevan: دیگر هتل برتر گرانقیمت شهر که در مرکز شهر قرار دارد و جدا از امکانات بسیار عالی، برنامههای فرهنگی از جمله موسیقی زنده هر شبه برای مسافرینش در نظر میگیرد. بسیاری از سازمانهای مسافرتی، برنامههای طبیعت گردی معرفی میکنند که در واقع سازگار با محیط زیست نیستند. بسیاری از تورها نیز بر مسئولیتپذیری بر اصل طبیعت گردی استوارند و بر سفر با دوچرخه یا حتی پیادهروی تمرکز دارند. نیوزلند از کایاکسواری و پیادهروی در رودخانهها و پارکهای ملی گرفته تا تماشای نهنگ و دریا، عجایب بیشماری برای کشف دارد. از دیگر سوغاتهای مشهور ارمنستان میتوان به سنگ ابسیدین، ساز ملی ارمنیها به نام دودوک، خاچکار، تخته نرد، تخته شطرنج، فرش ایجوان، دلیجان و قرهباغ و همچنین میوههای خشک اشاره کرد. ساعت رسمی این کشور نیم ساعت از ایران جلوتر است، پس خیلی تفاوتی برایتان ایجاد نخواهد کرد.

شکارچیان غیرمجاز، بسیاری از حیوانات را از بین بردهاند، اما صنعت اکوتوریسم در کنیا به محافظت از حیاتوحش کمک میکند. علاوه بر تأثیرات بالقوه اکوتوریسم بر مردم محلی، این صنعت میتواند به حیوانات اطراف نیز خسارت وارد کند. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد و از این به بعد برای سفر به دل طبیعت، اکوتوریسم و بوم گردی را انتخاب کنید تا این طبیعت زیبا را همیشه حفظ کنیم. به منظور جلب بیشتر گردشگران به ایران، دولت روستاهای بوم گردی را با همه شرایط برای کمک به گردشگران در طبیعت، توسعه داده است. در مدت کوتاهی بخشی مهم از گردشگری اکوتوریسم شد و اکنون مهمانان خود را به گذراندن تعطیلات دلپذیر در مزرعه بومی و ارتباط نزدیک با طبیعت، دعوت میکند. به همین دلیل، مهم است که تور طبیعت گردی خود را از کدام سازمان رزرو کنید. توجه به این نکته مهم است که در جهان فقط چند تراس پلکانی وجود دارد و یکی از آنها در خاک ایران واقع شده است. قشم، بزرگترین جزیره ایران در خلیج فارس است که میتوان آن را بینظیر دانست.

بخوان:  میررکنی: بحران‌هایی که انقلاب اسلامی داشته در دنیا بی‌سابقه است/ جمهوری اسلامی چگونه پایش را محکم کرد؟

چه ایروان پایتخت صورتی و زیبای این کشور و چه سواحل زیبای دریاچه سوان و چه ارتفاعات بینهایت زیبای ارمنستان، همه نوید روزهایی جذاب و متنوع را خواهد داد و از این خواهد گفت که تنها در یک بار سفر به این کشور و دانستن ۱۰ حقیقت شگفت انگیز در مورد ارمنستان ، امکان ندارد بتوانید حتی بخش کوچکی از زیباییهای آن را ببینید و از آن دل بکنید.بدون شک، حتما برای دیدن باقیاش به سفری دوباره احتیاج پیدا میکنید. ایران جاهای دیدنی طبیعی متنوعی دارد که در این بخش به آنها اشاره میکنیم. بخش زیادی از سفر به این کشور در پایتخت زیبایش یعنی ایروان جریان دارد که از زیباترین شهرهای منطقه است و در هر فصلی از سال زیبایی خاص و چشمگیری خواهد داشت. صومعههای تاریخی ارمنستان و کلیساهای معروف بسیاری وجود دارد که هر کدامشان جلوهای خاص دارند. در نهایت اما غذاهای این کشور، لذیذ و خاص این منطقهاند. شلوغترین ماههای گردشگری در این کشور، فروردین، اردیبهشت و خرداد است. مساحت این جزایر در حدود سه هکتار است و توسط دیوارههای صخرهای به ارتفاع ۵ تا ۱۰ متر احاطه شده است. باداب سورت یک تراس پلکانی است که طی هزاران سال شکل گرفته و در ارتفاع 1840 متر از سطح دریا واقع شده است.

چه غذاهایی در ارمنستان بخوریم؟ چه زمانی به ارمنستان سفر کنیم؟ چرا به ارمنستان سفر کنیم؟ به واسطهی همین سیاست علیرغم افزایش تعداد پروازهای این مسیر همچنان میزان تقاضا برای سفر به ارمنستان بسیار بالا بوده و قیمت تور ارمنستان مانند گذشته ارزان نیست و مسافران میبایست چند هفته در انتظار باشند تا تور مورد نظر خود را خریداری کنند. به یاد داشته باشید که رسیدن به قطب جنوب فقط در تابستان امکانپذیر است. با تعامل با مردم محلی، شما درباره نحوه زندگی آنها اطلاعات کسب میکنید و آنها نیز درباره شما یاد میگیرند، خواه سلیقه موسیقی باشد یا ترجیحات غذایی، شباهتها و تفاوتهای ساده روزمره و… صنایع دستی هر شهر و کشوری یکی از به یاد ماندنیترین چیزهایی است که میتوانید به یادگار ببرید. که برای مسافرین حدود ۸۰ تا ۱۰۰ دلار حداقل برای هر شب قیمت خواهد داشت. حضور در این هتل نیز حداقل ۸۰ دلار آمریکا برای هر شب برایتان هزینه در بر خواهد داشت.

به عنوان مثال، شما میتوانید یک شب را زیر ستارهها سپری کنید در حالی که در رختخواب در یک استراحتگاه شیشهای اقامت دارید. به لطف محبوبیت آن، درحالحاضر تعدادی گزینه اقامت سازگار با محیط زیست در دسترس گردشگران هستند. Multi Grand Pharaon Hotel: در میان هتلهای گرانقیمت، بدون شک این هتل در صدر همه قرار خواهد گرفت. Yerevan Deluxe Hotel: از نگاه رای دهندگان سایت تریپ ادوایزر، به نسب قیمت ۴۰ دلاریاش برای هر شب و امکاناتی که در اختیار مسافران قرار میدهد، بهترین هتل شهر در نظر گرفته شده است. همچنین افزایش ترافیک تردد انسانها میتواند کیفیت خاک و زندگی گیاهان را به طور کلی تحتتاثیر قرار دهد و به اکوسیستم کلی منطقه آسیب برساند. متروهای زیرزمینی که از محدوده مراکز تاریخی عبور میکنند، باعث ارتعاشاتی میشوند که میتواند به آثار تاریخی آسیب برساند. علاوه بر گردش در جاذبههای طبیعی، بازدید از مراکز خرید ارمنستان یکی از جذابترین بخشهای سفر است. نمیتوان در این مقاله کوتاه یک به یک از تمام جاذبههای این کشور گفت. از اماکن تاریخی و دیگر جاذبههای دیدنی این کشور دیدن کنید. گشت و گذار در این کشور در دوران کرونا دارای محدودیت خاصی نیست و جاذبههای گردشگری ارمنستان و دیگر نقاط دیدنی آن بر روی مسافران گشوده است.