کاخ سعدآباد فردا تعطیل است

هزینه ورود به محوطه سعدآباد برای بازدیدکننده ایرانی پنج‌هزار تومان و برای خارجی‌ها ۱۰۰ هزار تومان است. هزینه بلیت بازدیدِ هر یک از کاخ‌های این مجموعه جداگانه محاسبه می‌شود که مبلغ آن برای بازدیدکننده ایرانی از چهار هزار تا پنج‌هزار تومان و برای بازدیدکننده خارجی از ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان است.

مجموعه تاریخی کاخ‌های سعدآباد سه‌شنبه، اول آذرماه تعطیل است.

مجموعه سعدآباد در محدوده تجریش، منطقه زعفرانیه واقع شده و دسترسی به آن از درِ میدان دربند و همچنین خیابان خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان شهید کمال طاهری، امکان‌پذیر است.

بنا بر اظهارات قبلی مسؤولان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تعطیلات هر از گاهِ این مجموعه تاریخی از این جهت است که تولیت دو کاخ در مجموعه سعدآباد، یعنی کاخ فریده دیبا (مادر فرح دیبا) و کاخ ملکه‌ مادر به عهده نهاد ریاست‌جمهوری است و این نهاد برای پذیرایی مهمانان خارجی خود از کاخ ملکه‌ مادر (معروف به ساختمان جمهور) استفاده می‌کند.

ساعات کار مجموعه کاخ‌های سعدآباد در نیمه دوم سال از ساعت ۸ صبح تا ۱۷ عصر است و فروش بلیت تا ساعت ۱۵:۳۰ انجام می‌شود.

کاخ سعدآباد از روز چهارشنبه، دوم آذرماه پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401083020850/%DA%A9%D8%A7%D8%AE-%D8%B3%D8%B9%D8%AF%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D8%AF%D8%A7-%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام روابط عمومی سعدآباد این مجموعه تاریخی و فرهنگی سه‌شنبه، اول آذرماه به مدت یک روز تعطیل است.