کشف اسکلت یک زن خون‌آشام

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل،‌ باستان‌شناسان در حالی اسکلت این زن را از گورستانی باستانی در لهستان کشف کرده‌اند که به عنوان یک خون‌آشام دفن شده بود. به پای این زن یک قفل کوچک وصل بود و داسی روی گلوی او گذاشته شده بود تا از بازگشت او به زندگی جلوگیری کند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401061411253/%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%84%D8%AA-%DB%8C%DA%A9-%D8%B2%D9%86-%D8%AE%D9%88%D9%86-%D8%A2%D8%B4%D8%A7%D9%85به گفته سرپرست تیم باستان‌شناسی که این اسکلت را کشف کرده‌اند، شکل این گور غیرمعمول است. این باستان‌شناس بیان کرد: «داس به صورت صاف در قبر قرار داده نشده است، بلکه به نحوی روی گردن جسد قرار گرفته که اگر متوفی بخواهد از جایش بلند شود، سرش قطع یا زخمی می‌شود.»

کشف اسکلت یک زن خون‌آشام

تحقیقات باستان‌شناسان درباره اکتشاف جسد دهکده «پین»‌ همچنان ادامه دارد.

در بخشی از نقاط این قاره، به ویژه در بین مردم «اسلاو»،‌ اعتقاد به وجود خون‌آشام‌ها به حدی گسترش پیدا کرده بود که وحشت شدیدی را در بین مردم رواج داده بود، حتی برخی از کسانی که مضون به خون‌آشام بودند در آن دوره اعدام شدند.

باستان‌شناسان همچنین دریافتند یکی از دندان‌های این زن دچار بیرون‌زدگی بوده است.

باستان‌شناسان همچنین معتقدند وجود قفل بزرگی روی پای چپ این اسکلت به نحوی نمادین از غیرممکن بودنِ بازگشت به زندگی حکایت دارد.

در این منطقه، کشف اجسادی که جمجمه ‌آن‌ها با میله آهنین یا تکه چوبی شکسته شده باشد،‌ غیرعادی نیست. مردم در آن دوره فکر می‌کردند این کار می‌تواند یکی از راه‌های مرگ همیشگی اجساد باشد.

افسانه‌هایی که درباره بازگشت مردگان از مرگ در اروپای شرقی روایت شده است، به قرن یازدهم میلادی برمی‌گردد؛ برخی از مردم نگران بودند که اجساد در قالب هیولاهای خون‌آشام از گور بلند شوند و زندگی افراد عادی را به خطر بیندازد.

بخوان:  از بازدید رایگان آتش‌نشان‌ها از موزه‌های تهران تا ساماندهی نقش شاپور

کشف اسکلت یک زن خون‌آشام

این اسکلت در جریان کاوش گروهی از باستان‌شناسان در یک گورستان قرن هفدهمی واقع در دهکده «پین» (Pien) کشف شد. بقایای این زن درحالی پیدا شد که روی سر آن اثراتی از یک کلاه ابریشمی وجود داشت؛. بر این اساس نتیجه گرفته شده او به طبقه ثروتمند جامعه تعلق داشته است.

باستان‌شناسان بقایای زنی را در لهستان کشف کردند که به عنوان یک خون‌آشام دفن شده بود.

کشف اسکلت یک زن خون‌آشام