کشف بقایای یک کشتی الیزابتی

پس از مشخص شدن میزان اهمیت این اکتشاف، «شورای شهرستان کنت» متخصصان باستان شناسی را با حمایت مالی موسسه «هیستوریک اینگلند» مأمور کاوش و بررسی کرد.

به گزارش ایسنا، کارگرانی که برای لایروبی سنگدانه‌های معدنی در «کنت» ‌ واقع در انگلستان مشغول فعالیت بودند، الوارهای یک کشتی تاریخی را کشف کردند.

«آندریا همل» یک باستاشناس دریایی می‌گوید: «پیدا کردن یک کشتی متعلق به اواخر قرن شانزدهم که در رسوبات یک معدن قرار داشت، یک کشف غیرمنتظره، اما بسیار خوشایند بود. این کشتی می‌تواند در مورد دوره‌ای از تاریخ جزئیات ارائه دهد که اطلاعات کمی از کشتی‌سازی آن دوره در دست داریم.»

این کشتی با استفاده از بلوط انگلیسی ساخته شده است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401101106257/%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D8%A8%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%A8%D8%AA%DB%8C

در آن زمان، انگلستان در دوره مهم ساخت کشتی قرار داشت، زمانی که کشتی‌ها از ساختار کلینکر سنتی (مشابه کشتی‌های وایکینگ) به کشتی‌های طرح‌محور تبدیل شدند؛ روشی که در ساخت کشتی نظامی معروف «مری رز» (۱۵۱۱ میلادی) و کشتی‌هایی مختص اکتشاف و استعمار «دنیای جدید» استفاده شد.

بقایای به جای مانده از یک کشتی تاریخی متعلق به عصر الیزابت در انگلستان کشف شد.

آنچه که باستان‌شناسان تاکنون کشف کردند، یک کشتی نادر الیزابتی است. تجزیه و تحلیل درخت‌گاه‌شماری نشان می‌دهد که الوارها بین سال‌های ۱۵۵۸ تا ۱۵۸۰ میلادی و در زمان سلطنت ملکه الیزابت اول قطع شده‌اند.

کشف بقایای یک کشتی الیزابتی
بقایای کشتی کشف شده

بخوان:  لاریجانی: کریم مجتهدی تحفه‌ای ارزشمند برای فلسفه ایران است