کشف غیرمنتظره یک شمشیر و تبر

بقایای یک شمشیر و تبر متعلق به «عصر برنز»‌ در بریتانیا کشف شد. مقامات موزه‌ای که این آثار را تحویل گرفته‌اند، این شمشیر و تبر را با اهمیت و فوق‌العاده توصیف کرده‌اند که می‌تواند بینش جدیدی از مردم عصر برنز ارائه دهد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1403031912067/%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%B1%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%B4%D9%85%D8%B4%DB%8C%D8%B1-%D9%88-%D8%AA%D8%A8%D8%B1

مدیر «موزه دورست» از این گنجینه به عنوان اشیائی با «اهمیت ملی» یاد کرده است که فوق‌العاده خاص هستند.

با ادامه حفاری، یک دستبند مخصوص بازو و یک تیغه تبر فلزی که از رایج‌ترین ابزارهای «عصر برنز» محسوب می‌شود نیز کشف شد.

در نهایت مشخص شد که این شیء مرموز در واقعیت یک شمشیر ۶۱ سانتی‌متری است که احتمالا عامدانه به سه تکه تقسیم شده است. این شمشیر یکی از سه مورد شمشیر مشابهی است که تاکنون در بریتانیا کشف شده است.

به گفته کارشناسان این مجموعه آثار بینش جدیدی از مردمی ارائه می‌دهند که در «عصر برنز» (۲۳۰۰ تا ۸۰۰ پیش از میلاد) زندگی می‌کردند.

این کاوشگر گنجینه را به «موزه دورست» تحویل داده است.

به گزارش ایسنا، فردی که اخیرا در بریتانیا با استفاده از دستگاه فلزیاب مشغول کاوش بود، مجموعه‌ای از اشیاء‌ «عصر برنز» از جمله یک شمشیر، تیغه یک تبر و زیورآلات را کشف کرد. 

«لایوساینس»‌ درباره این یافته جدید نوشت، این کاوشگر زمانی به این اکتشاف دست پیدا کرد که از گروهی از افرادی که با استفاده از دستگاه فلزیاب در «دورست» واقع در انگلستان مشغول کاوش بودند، جدا شده بود. زمانی که او برای پیدا کردن اعضاء گروهش به ارتفاعات رفته بود، صدای بوق دستگاه فلزیاب را شنید. او پس از اینکه حدودا ۲۰ سانتی‌متر را حفر کرد با شیء عجیبی مواجه شد که با گِل پوشانده شده بود.

بخوان:  ۲۵۰ سکه ساسانی مستندسازی شد