کشف مقبره یک پیشگو – ایسنا

«پرگامون» در سال ۲۰۱۴ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

تحقیقات کارشناسان برای تعیین قدمت دقیق این مقبره و اشیاء داخل آن همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401061410984/%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D9%85%D9%82%D8%A8%D8%B1%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D9%88

مقبره «مارکوس» در قسمتی از گورستانی واقع در معبد «اسقلبیوس» ـ ایزد درمان در اساطیر یونان ـ کشف شده است.

 کشف مقبره یک پیشگو

 کشف مقبره یک پیشگو

باستان‌شناسان اشیاء مختلفی را در مقبره این پیشگو کشف کرده‌اندکه از جمله آن‌ها، به یک کوزه نادر و بسیار سالم، یک بطری عطر، ‌ یک بشقاب و یک شمع می‌توان اشاره کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از انشنت اوریجینز، کاوشگران تاکنون بقایای تاریخی متعددی را در شهر باستانی «پرگامون» ‌ واقع در ترکیه کشف کرده‌اند. جدیدترین کاوش باستان‌شناسان در این شهر به کشف بقایای مقبره کاهنی به نام «مارکوس» ‌ منجر شده است که با کمک پرندگان پیشگویی می‌کرد.

«مارکوس» ‌ با توجه به رفتار پرندگان، ‌ نوع پرواز و آواز آن‌ها، آینده را پیشگویی می‌کرد. البته پیشگویی با کمک پرندگان در «پرگامون» ‌ رایج بود.

باستان‌شناسان با توجه به کتیبه‌ای که در این گورستان وجود داشت، دریافتند این مقبره به «مارکوس»، ‌ کاهنی تعلق دارد که در حوالی قرن دوم میلادی زندگی می‌کرده است.

به گفته باستان‌شناسان، مقبره‌های بسیار زیادی در این مکان وجود دارد که هویت اجساد آن‌ها مشخص نیست.

باستان‌شناسان در جریان کاوش‌های اخیر در یکی از شهرهای باستانی ترکیه موفق شدند بقایای مقبره کاهنی را که به عنوان پیشگو شناخته می‌شد، کشف کنند.