کشف گور یک جنگجو با سلاح‌هایش+عکس

به نظر می‌رسد، جنگجویی که در این گور دفن شده است در زمان مرگ بین ۳۰ تا ۴۰ ساله بوده و احتمالا در قرن هفتم میلادی دفن شده باشد.

باستان‌شناسان این گور را در ماه ژوئن ۲۰۲۳ در جریان کاوشی کشف کردند که از ماه مارس در یک گورستان قرون وسطایی آغاز کرده بودند. این محوطه باستان‌شناسی در شهر «اینگلهایم آم راین» واقع شده است.

بسیاری از گورهای اطراف گور این جنگجو هدف غارتگران قرار گرفته بودند، اما به نظر می‌رسد این گور از چشم سارقان پنهان مانده است.

از جمله سلاح‌هایی که به همراه این جنگجو دفن شده بود، به نوعی شمشیر بلند ویژۀ سواره‌نظامان امپراتوری روم می‌توان اشاره کرد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402062918167/%DA%A9%D8%B4%D9%81-%DA%AF%D9%88%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D9%87%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

به همراه این مرد همچنین یک شمشیر کوتاه مخصوص نبرد کشف شد که تیغه آن از جنس آهن و قبضه آن از جنس برنز بود. یک چاقوی آهنین سنگین، یک نیزه که نوک آهنین آن باقی مانده است، سپری که بخش اعظمی از آن با چوب ساخته شده و تنها قسمت آهنین مرکزی آن باقی مانده نیز در گور این جنگجو کشف شده است.

کارشناسان معتقدند قدمت این گور به دودمان «مروونژی‌ها»، یعنی فاصله بین ۵۰۰ تا ۷۵۰ میلادی تعلق دارد.

باستان‌شناسان گور یک جنگجوی قرون وسطایی را در آلمان کشف کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، باستان‌شناسان با کاوش در آلمان گور یک جنگجوی فرانکی را که به همراه سلاح‌ها و سپر خود در بیش از ۱۳۰۰ سال قبل دفن شده بود کشف کردند.

همچنین حالت خمیده این اسکلت در قسمت شانه‌ها نشان می‌دهد این جنگجو در ابتدا داخل یک تابوت چوبی دفن شده که اکنون هیچ اثری از آن باقی نمانده است.

بخوان:  ارجونی: مداحان در فتنه اخیر هم سربلند شدند/ تربیت ۱۰ هزار مداح جوان توسط بسیج

به گفته کارشناسان، این گورستان در فاصله قرن پنجم تا هشتم میلادی توسط ساکنان و کشاورزان اطراف این شهر آلمان مورد استفاده قرار می‌گرفت.

کشف گور یک جنگجو با سلاح‌هایش + عکس

با این‌که این جنگجو از ساکنان ثروتمند این منطقه بود و سلاح‌های باکیفیتی داشت، اما هیچ اثری از اشیاء وارداتی ویژه خاکسپاری که فقط افراد مرفه جامعه توان خرید آن‌ها را داشتند، در گور او پیدا نشد.