گرانی هتل‌های کربلا در آستانه روز عرفه

با وجود گرانی اسکان در کربلا، سازمان حج و زیارت و دفاتر زیارتی که مجری اعزام‌ها هستند، هتل‌ها را در بازه زمانی مشخصی گارانتی می‌کنند. بر همین اساس، دیگر در ایام مناسبتی و شلوغ، هزینه هتل‌ها افزایش پیدا نمی‌کند و قیمت اسکان برای زائران کاروان‌های رسمی نیز بدون نوسان خواهد بود.

گرانی هتل‌های کربلا در عرفه شامل کاروان‌های رسمی نمی‌شود

در آستانه عرفه، مدیران هتل در کربلا هم هزینه رزرو اتاق را در عرفه افزایش داده‌اند. یکی از مدیران کاروان‌های غیرمجاز با بیان اینکه هزینه اسکان هم‌زمان با ایام عرفه در کربلا شده گران است، می‌گوید: مدیران هتل‌ها، اجاره اتاق‌ها را نسبت به ایام عادی ۲ برابر کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، بیشتر زائران عتبات در ایام عرفه سفرهای سه تا پنج روزه را انتخاب می‌کنند که چنین سفرهایی از سوی سازمان حج و زیارت اجرایی نشده است. سفر با کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت یک هفته‌ای برنامه‌ریزی شده‌اند.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020329000732/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%AA%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%A8%D9%84%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87

با بررسی خبرنگار فارس، برخی از هتل‌ها با درجه ب در کربلا، رزرو اتاق یک تخته بدون غذا را هم‌زمان با ایام عرفه از شبی ۱۲ دلار (۶۰۰ هزار تومان) به ۲۶ دلار (یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان) افزایش داده‌اند. هزینه اسکان در برخی از هتل‌های کربلا برای هر نفر به شبی ۵۰ دلار (۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان) هم رسیده است. این اقدام عراقی‌ها، با افزایش تعداد زائران خارجی به ویژه زائرانی از کشورهای حاشیه خلیج فارس هم‌زمان با عرفه صورت گرفته است.

بخوان:  نوسروده احمد واعظی، حجت‌الاسلام جواد محمدزمانی و محمود تاری برای فلسطین

در روزهای اخیر، در کنار زائران ایرانی و پاکستانی، زائرانی از کشورهای قطر، امارت و کویت نیز به کربلا مشرف شده و در بسیاری از هتل‌های اطراف حرم‌های کربلا اسکان یافته‌اند. برخی از زائران حاشیه خلیج فارس، حدود ۱۰ روز در کربلا یا نجف می‌مانند.

پایان پیام/


البته برخی هم که به صورت انفرادی در ایام مناسبتی به ویژه هم‌زمان با عرفه به عتبات سفر می‌کنند، برای رزرو اتاق در کربلا با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

هم‌اکنون سفر به عتبات به صورت زمینی و هوایی بدون نیاز به اخذ ویزا در حال انجام است. سازمان حج و زیارت در دور جدید اعزام‌ها، ثبت‌نام سفر عتبات را تا ۲۴ تیرماه بازگشایی کرده است.

افزایش ۲ برابری هزینه اسکان زائران در کربلا