گردشگران خارجی به ژاپن بازگشتند

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401082618400/%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%AA%D9%86%D8%AF

به گزارش ایسنا و به نقل از سی ان ان، در نخستین ماه پس از بازگشایی کامل مرزهای ژاپن به روی بازدیدکنندگان خارجی، شمار مسافران خارجی که در ماه اکتبر به این کشور سفر کردند به حدود ۵۰۰,۰۰۰ نفر رسید.

ژاپن بیش از دو سال به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا برای ورود گردشگران خارجی به کشور محدودیت اعمال کرده بود و در یازدهم اکتبر سال جاری به امید رونق گرفتن اقتصاد ژاپن به یکی از سختگیرانه‌ترین مقررات سفری پایان داد.

در سال جاری میلادی، تاکنون ۱.۵۲ میلیون مسافر خارجی به ژاپن سفر کرده‌اند. این درحالی است که آمار کلی مسافران خارجی ژاپن در سال ۲۰۱۹، ۳۱.۸ میلیون نفر گزارش شده بود.

پس از بازگشایی کامل مرزهای ژاپن به روی گردشگران خارجی، شمار قابل توجهی از مسافران خارجی به این کشور سفر کردند.

در سال ۲۰۱۹، ۹.۵ میلیون گردشگر چینی به ژاپن سفر کرد. این یعنی گردشگران چینی در سال ۲۰۱۹، حدود یک سوم کل گردشگران خارجی ژاپن را تشکیل دادند.

نخست وزیر ژاپن اعلام کرده است که دولت امیدوار است ۵ میلیون ین به طور سالانه از صنعت گردشگری کسب کند، اما شاید دستیابی به این هدف برای صنعت گردشگری کشوری که به شدت در دوران کرونا کساد بوده، دشوار باشد. در فاصله بین ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ شمار کارکنان هتل‌ها با ۲۲ درصد کاهش مواجه شد و بعید به نظر می‌رسد کارکنان این حوزه از شغل‌های جدیدشان به صنعت گردشگری بازگردند.

به نظر می‌رسد بخش اعظمی از درآمد صنعت گردشگری ژاپن تا پیش از بازگشت گردشگران چینی محقق نشود.

بخوان:  نوربالا| میوه و تخم‌مرغ گندیده برای تمرین نظامی

در ماه اکتبر سال جاری، شمار مسافران خارجی که برای گردشگری و تجارت وارد ژاپن شدند به ۴۹۸,۶۰۰ نفر رسید که این آمار در مقایسه با گردشگران خارجی ماه سپتامبر افزایش دوبرابری داشته است.