گردشگری به صنعت پیشران همدان تبدیل شود

وی با اشاره به اینکه تاکنون به آثار گردشگری استان کمتر توجه شده است، بیان کرد: با توجه بیشتر و تخصیص اعتبار به این حوزه می‌توان استفاده بهتری از این صنعت کرد؛ به عنوان نمونه ۱۵۰ میلیارد تومان در سفر رئیس جهمور به ثبت هگمتانه اختصاص داده شد که سرمایه‌گذاری بزرگی است.

استاندار همدان ادامه داد: با رونق گردشگری زمینه درآمدزایی و اشتغال پایدار فراهم و جلوی مهاجرت گرفته می‌شود همچنین با استفاده از این صنعت می‌توان ثبات اقتصادی در سطح استان و به ویژه روستاها را شاهد باشیم.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401112015700/%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D8%B4%D9%88%D8%AF

قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه هگمتانه سندی بر تاریخ تمدن ایران است، تصریح کرد: غارعلصیدر نیز به عنوان تنها غار آبی جهان اثری بی‌نظیر است و می‌توان از این دو جاذبه به عنوان دو بال گردشگری همدان نام برد.  

ایسنا/همدان استاندار همدان با اشاره به اینکه همدان در کنار توانمندی در حوزه‌های کشاورزی و صنعت در حوزه گردشگری نیز ظرفیت بسیار بالایی دارد، گفت: باید از این پتانسیل‌ها استفاده و گردشگری به صنعت پیشران در استان تبدیل شود.

علیرضا قاسمی‌فرزاد در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه همدان حضوری پررنگ و پرتوان در نمایشگاه امسال دارد، افزود: گردشگری صنعتی مهم است و نیاز به توجه ویژه دارد. 

وی با اشاره به اینکه وجود بیش از ۱۸۰۰ اثر تاریخی و طبیعی نشان از پتانسیل بالای همدان در حوزه گردشگری دارد، اظهار کرد: استان همدان توانمندی‌های زیادی در این حوزه دارد و باید با استفاده از ظرفیت‌ها، گردشگری استان رونق یابد.

بخوان:  طلبه‌ای که با کفش پر از شن به جبهه رفت

قاسمی‌فرزاد خاطرنشان کرد: همچنین اعتباراتی برای راه دسترسی به غارعلیصدر تخصیص یافته و چهار بانده کردن جاده کمک خوبی در راستای رونق گردشگری استان است، علاوه بر این توسعه زیرساخت‌ها در غار به رونق گردشگری استان کمک می‌کند.