یاران امام زمان(عج) در عصر ظهور را در این کتاب بشناسید

«آیت الله نجم‌الدین طبسی» از اساتید حوزه علمیه به‌شمار می‌رود و چند سالی است که به تدریس دروس خارج فقه مشغول است. وی پیش از این کتاب «رجعت از نظر شیعه» را در انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسانده است.

ضمن آن به تبیین چهره‌هایی پرداخته که برخی ادعا کرده‌اند چهره‌های مثبت و هموارکننده مسیر ظهور هستند کسانی چون سیدحسنی، خراسانی، یمانی و….

پایان پیام/


حواریین انسان‌های پاک و مخلصی بودند که دیگران را نیز از گناه دور می‌کردند و سلمان نیز از حواریون پیامبرخدا بوده و جایگاه بالای ایشان را نشان می‌دهد.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14010812000429/%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D8%AC-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%B5%D8%B1-%D8%B8%D9%87%D9%88%D8%B1-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%AF

از مهم‌ترین شرایط و مقدمات لازم برای تحقق ظهور، وجود یاورانی شایسته و لایق برای پشتیبانی از قیام و انجام کارهای حکومت جهانی است؛ بنابراین همان گونه که نقش یاران در موفقیت حرکت‌های اصلاحی پیامبران الهی تعیین کننده بوده، در قیام امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف نیز نیاز به یاران، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

به نوشته علامه مامقانی، جناب سلمان وصی حضرت عیسی بوده و از آنجا که تنها نبی و یا وصی می‌توانند وصی را غسل بدهند، امیرمؤمنان شخصاً عهده‌دار تجهیز و تغسیل او شده است. گفته شده ایشان قبلا مجوسی بوده و بلکه گفته شده ایشان اظهار شرک می‌کرده، اما در باطن مؤمن بوده و هرگز برای محل طلوع خورشید سجده نکرده است. سجده او برای خدا بوده و قبله ایشان به طرف شرق بوده و پدر و مادر او فکر می‌کردند برای مطلع خورشید سجده می‌کند. در میان یاران پیامبر اکرم و اهل بیت افرادی بودند که به آنان حواریون گفته می‌شد و یکی از حواریون پیامبر خدا سلمان فارسی بود.

بخوان:  تاریخ مردم‌شناسی ایران و ترکیه مطالعه تطبیقی شد

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، یکی از سنت‌های الهی در جهان این است که هر پدیده، باید از راه فراهم آمدن شرایط و مقدمات آن به وجود آید. بر این اساس، تحقق هر انقلاب و رویداد اجتماعی، به زمینه‌ها و شرایط آن، وابستگی دارد. ظهور و قیام امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف نیز پیرو همین اصل است و بدون تحقق زمینه‌ها و شرایط آن، به وقوع نخواهد پیوست.

در کتاب «اصحاب امام زمان در عصر ظهور»، «آیت‌الله نجم الدین طبسی» به معرفی یاران امام زمان(عج) پرداخته است. و آنان را در سه دوره غیبت صغری،‌ غیبت کبری و عصر ظهور دسته بندی و معرفی کرده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

کتاب «اصحاب امام زمان در عصر ظهور» به قلم «آیت الله نجم الدین طبسی» توسط انتشارات جمکران در ۵۷۶ صفحه و به قیمت ۲۵۰ هزار تومان وارد بازار نشر شده است.