۲۵۰ هزار نفر از جشنواره اقوام ایران‌زمین بازدید کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان به میزان بازدید از جشنواره اقوام گلستان اشاره کرد و افزود: شرکت مخابرات گلستان در پانزدهمین دوره از جشنواره طرحی نو در انداخته و سامانه پیامکی در محل برگزاری جشنواره مستقر کرد که براساس آن به هر تلفن وارد شده به جشنواره پیامک ارسال می‌شد تا در نهایت میزان بازدید از جشنواره اقوام مشخص شود البته اگر فردی پنج بار در جشنواره حضور می‌یافت این سامانه تنها یک بار حضور آن فرد را ثبت می‌کرد.

ساوری با بیان اینکه مراسم ازدواج سنتی ۱۴ زوج از قومیت‌های مختلف از دیگر برنامه‌های جشنواره اقوام ایران‌زمین بود، خاطرنشان کرد: موسیقی آیینی و بومی محلی از قومیت‌های مختلف از دیگر برنامه‌های پانزدهمین جشنواره اقوام ایران‌زمین بود که در ایجاد شورونشاط اجتماعی نقش پررنگی داشت.

وی به گلایه برخی از شهروندان مبنی بر مشکلات و چالش‌های بهداشتی در محیط برگزاری جشنواره اقوام اشاره کرد و گفت: این مشکلات ناشی از ضعف زیرساختی محل برگزاری جشنواره است و بخش خصوصی که تصدی نمایشگاه را بر عهده دارد باید در راستای رفع کمبودهای موجود گام بردارد، در صورت عدم رفع این کمبودها در دوره‌های بعدی به سمت ایجاد سازه نمایشگاهی جدید حرکت خواهیم کرد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401082416348/%DB%B2%DB%B5%DB%B0-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%85-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AFوی ادامه داد: جشنواره اقوام در برهه‌ای از زمان برگزار شد که دشمنان با تمام توان به دنبال جلوه دادن ایرانِ ناامن و سوءاستفاده از فضای اخیر کشور است با این وجود با تلاش بی‌منت دستگاه‌های امنیتی و نظارتی و سربازان گمنام برگزاری پانزدهمین جشنواره اقوام ایران‌زمین برای ایجاد نشاط اجتماعی در دستور کار قرار گرفت.

بخوان:  چین تحریم‌هایی علیه جدایی‌طلبان تایوان اعمال می‌کند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان با اشاره به اینکه هنرمندان حوزه‌های مختلف از ۳۰ استان کشور اعم از موسیقی آیینی، صنایع دستی، غذاهای سنتی و بازی‌های بومی محلی در جشنواره اقوام ایران‌زمین حضور داشتند، تأکید کرد: نزدیک به ۳۰۰ نفر از هنرمندان در این دوره از جشنواره حضور یافتند.

وی تأکید کرد: با احتساب میزان بازدیدکنندگان سایر اپراتورهای تلفن همراه به‌جرئت می‌توان، گفت آمار بازدیدکنندگان از پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین به ۲۵۰ هزار نفر رسیده است.

ساوری اضافه کرد: بنده در گزارش‌های قبلی میزان بازدیدکنندگان از جشنواره اقوام را ۱۱۰ الی ۱۲۰ هزار نفر اعلام کردم اما تحلیل و بررسی سامانه پیامکی مستقر در جشنواره نشان می‌دهد آمار دقیق و رسمی بازدیدکنندگان بیش از این میزان است و ۱۹۸ هزار و ۱۱۰ نفر تنها از اپراتور همراه اول از جشنواره اقوام گلستان بازدید کردند.

محمد جواد ساوری در گفتگو با ایسنا پیرامون برگزاری موفق جشنواره اقوام ایران زمین به میزبانی استان گلستان اظهار کرد: خوشبختانه پانزدهمین جشنواره فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین با مشارکت تمامی دستگاه‌های اجرایی، لشکری و کشوری بدون حاشیه برگزار شد.

ایسنا/گلستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: تحلیل و بررسی سامانه پیامکی مستقر در جشنواره نشان می‌دهد آمار دقیق و رسمی بازدیدکنندگان با احتساب تمامی اپراتورهای تلفن همراه ۲۵۰ هزار نفر است.