13 جاذبه ی گردشگری به یاد ماندنی در ژاپن

از جاذبه های جذاب این کشور می توان به جزیره ای اشاره کرد که اکثر ساکنین آن را گربه ها تشکیل می دهند و افراد کمی در آنجا زندگی می کنند، و یا شهر کوچکی که هنگام بازدید از آن با عروسک هایی در شکل و اندازه ی انسان روبرو خواهید شد، زمین های تسخیر شده و پر از ارواح سرگردان آرامستان و یا پارک تفریحی در اطراف بیمارستان وحشت، از دیگر نمونه های جاذبه سایت kermanshahtour گردشگری می باشند. گفته می شود که در گذشته مردم این جزیره برای حل مشکل زیادی موش ها تصمیم گرفتند تعدادی گربه در جزیره رها کنند تا موش ها را شکار کنند اما گربه ها به سرعت زاد و ولد کردند و با گذشت زمان و با مهاجرت اهالی تعداد گربه ها افزایش یافت و خانه هایی که ساکنین آن رفته بودند به جایگاه و منزل این حیوانات تبدیل شد. در سال 1996 وزارت محیط زیست ژاپن طرحی را ارئه کرد تا از برخی مکان های طبیعی محافظت کند و با آلودگی صوتی مبارزه کند که جنگل بامبو نیز در بین 100 محیط گردشگری بدون آلودگی صوتی قرار می گیرد. گردشگران با بازدید از این پارک مشاهده خواهند کرد که چگونه این حیوانات برفی به حیات خود ادامه می دهند و می توانند به سرگرمی های این حیوانات نگاه کنند.

با برنامه ریزی مناسب و رزرو آنلاین هتل سفر خوبی در این کشور را رقم بزنید. تعدادی از گردشگران، زمان خود را با تماشا و شرکت در جشنواره شکوفه های گیلاس بهاری سپری می کنند یا در برنامه های اسکی زمستانی شرکت می کنند و میمون هایی که در هوای برفی در چشمه های آب گرم حمام می کنند، را تماشا می کنند. صدها میمون در پارک جیگوکودانی زندگی می کنند و رفتار هایی عجیب و جالب از خود نشان می دهند. برخی از این درختان قدمتی بیش از صد سال دارند. درون این باغ دو تونل بسیار زیبا و رویایی وجود دارد که با گل های ویستوریا و شاخه و برگ های درختان شکل گرفته اند، این شکوفه های زیبا هزاران مسافر را از سراسر جهان به سوی سرزمین عجایب گل در طول ماه آوریل تا اواسط ماه مه، به سوی جذب می کنند. آئوشیما جزیره ای کوچک و زیبایی است که در جنوب ژاپن قرار دارد و بیش از 100 گربه در آن سکونت دارند، در حقیقت این جزیره یکی دیگر از جزایر گربه ها می باشد که تعداد گربه ها از تعداد افراد ساکن آن بیشتر می باشد. دهکده ی ناگورو در بخش جنوب غربی جزیره ی شیکوکو واقع شده است و در گذر سال ها، جمعیت ناگورو به دلیل مهاجرت و مرگ و میر کاهش یافته است.

شهر فوجی نومیا در نزدیکی جنوب غربی کوه فوجی در کناره ی اقیانوس آرام واقع شده است و دارای جنگل های انبوهی است. تلهکابین رامسر یکی از مهمترین جاذبههای گردشگری این شهر محسوب میشود که حتماً باید از آن بازدید کنید. برای داشتن لحظاتی به یاد ماندنی پیشنهاد می کنیم که از جاذبه های غیر معمول و عجیب این سرزمین دیدن کنید. در صورت تمایل به داشتن تجربه ای متفاوت و ماجراجویی به سوی کوه آتشفشان آگوشیما سفر کنید. با وزش نسیم ملایم می توان صدای خش خش برگ ها را شنید، این صدا برای داشتن لحظات مدیتیشن و مراقبه بی نظیر می باشد، همچنین می توان خم شدن و تکان خوردن ساقه های درختان را تماشا کرد. این پارک معروف فرصتی فراهم کرده است تا گردشگران بتوانند از نزدیک میمون ها را تماشا کنند. گفتنی است که رامن یکی از غذا های ملی ژاپن می باشد، این غذا از ریختن نودل چینی در داخل سوپ ماهی یا گوشت تهیه می شود. دوستداران خوراکی به یاد دوران کالج و تهیه فوری غذا در لحظات گرسنگی می توانند به موزه ی نودل سر بزنند. گردشگرانی که سوغاتی هایی جدید و متفاوت می خواهند، می توانند مجسمه ی مینیاتوری از خودشان را تهیه و به خانه ببرند.

علاوه بر اینکه انواع مختلفی از نودل ها و آبگوشت های خوشمزه را می توانید در این موزه بیابید، مغازه هایی در اینجا وجود دارند که چاپ استیک، کاسه ها و ظروف آشپزی همچنین شیرینی ها و اسباب بازی می فروشند. البته توجه داشته باشید برای تمام تورهایی که از مبدا تهران هستند میتوانید از تمامی شهرهای ایران ابتدا به تهران سفر کنید و سپس همراه تور شوید. تورهای طبیعت گردی معمولا مبداشان تهران است ولی تورهای شمال از اصفهان هم توسط کایت ارائه میگردد. تهران تا شمال کمتر از 4 ساعت فاصله زمانی دارد. تسوکیمی عروسک ها را در محیط های واقعی و مختلف دهکده جای گذاری کرد عده ای در ایستگاه اتوبوس منتظر می باشند، برخی در حال کار در مزرعه بوده و تعدادی از عروسک ها به جای دانش آموزان در کلاس درس نشسته اند، در سراسر ناگورو این عروسک ها به چشم می خورند و توریست های زیادی را به سوی جذابیت و شگفتی این دهکده ی غیر معمولی جذب کرده اند. برای جلوگیری از حس خودکشی، پلیس تابلو های مختلفی در جنگل نصب کرده است تا این افراد را منصرف کند اما با این وجود تعدادی به این هشدار ها و راهنمایی ها توجه نمی کنند و برنامه ای برای برگشتن از این جنگل ندارند.

این فوران هفت هزار سال پیش از کوه نانتای (Mount Nantai) که در این حوالی قرار دارد، ایجاد شده است. گفتنی است که در نواحی اطراف غار فرهنگ سامورایی وجود دارد، این ناحیه قبلا پایتخت نظامی ژاپن به شمار می رفت. این جنگل یکی از گنجینه های ملی ژاپن به شمار می رود. این نشان دهنده ی شجاعت و نترس بودن مردم این نواحی می باشد که با وجود تاریخ تلخ این کوه، از خانه های خود دور نشده اند و از حضور توریست ها، چشمه ها و استخر هایی که توسط حرارت مركزى زمين گرم می شوند، استفاده از انرژی طبیعی برای پخت و پز، غواصی در آب های گرم، چشم انداز های دیدنی از پارک رصدخانه اویاما و حتی کار در کارخانه ی نمک جزیره لذت می برند. در نزدیکی غار ها راه باریکی وجود دارد که امروزه به مسیر پیاده روی برای گردشگران تبدیل شده است و دسته هایی داوطلبانه نواحی اطراف را بازسازی و مرمت کرده اند.

زامبی، صدا های عجیب، غافلگیری، جلوه های ویژه، اندام های بدن در شیشه های مواد شیمیایی، پیچ راه ها و گوشه کنار تاریک در سراسر این محیط به چشم می خورد. به دلیل وجود تراکم زیاد درختان، در مسیر حرکت نور کمی وجود دارد و این مکان به ایده آل ترین مکان برای مردن معروف شده است. و در نهایت آئوشیما به جزیره ی گربه ها معروف شد. در جزیره ی اوکونوشیما بیش از هزار خرگوش زندگی می کنند، اکثر گردشگران برای تماشا، غذا دادن، ناز کردن و عکس گرفتن با این موجودات دوست داشتنی به این جزیره سفر می کنند. برای سفر به گیلان و غرب مازندران نیز باید از جاده چالوس استفاده کنید. در بخش ساحلی رامسر نیز امکان استفاده از انواع تفریحات آبی از جمله جتاسکی و غیره وجود دارد. ویستریا کاواچی باغی خصوصی می باشد که با وجود شکوفه های بنفش، صورتی و شکوفه های سفید بهاری شهرت یافته است و در این باغ بیش از 150 درخت ویستریا با بیش از 20 گونه ی مختلف وجود دارد. گردشگران می توانند در این جنگل رویایی دوچرخه سواری کنند، قدم بزنند یا با کالسکه ی چینی در طول این مسیر پر از آرامش حرکت کنند. جنگل بامبو یکی از زیبا ترین جنگل های طبیعی جهان است که در شهر کیوتو واقع شده است.

مسافرانی که به ژاپن سفر می کنند اغلب زمان خود را به بازدید از جاذبه های شناخته شده و تکراری سپری می کنند، شاید در مرحله ی اول به بازدید و گردش در ناحیه ی گینزای توکیو (Tokyo’s Ginza district)، اولین خیابان به سبک غربی و مدرن شهر بپردازند، یا به تماشای زیارتگاه ها و معابد تاریخی در کیوتو بروند، یا در چمنزار ها و باغ های ژاپنی قدم بزنند. گفتنی است که کشور جالب ژاپن تقریبا هفت هزار جزیره دارد که از این تعداد 400 جزیره مسکونی می باشد. تقریبا 70 مجسمه در نزدیکی رودخانه ی دایاگاوا (Daiyagawa River) وجود دارد که گردشگران می توانند در کنار رود از آنها دیدن کنند. در ساخت عروسک ها از کاه و لباس استفاده کرد و لباس های قدیمی بر تن آنها پوشاند. نگران گرمای بیش از حد چشمه ها نباشید، بسیاری از این چشمه ها را برای استفاده و امنیت گردشگران اندکی خنک می کنند.

هنگام بازدید از اماکن توریستی معروف ژاپن به سوی مکان های فراموش نشدنی و خاطره انگیزی که در ادامه معرفی می کنیم، حرکت کنید شاید تا به حال هیچ یک از این جاذبه ها را تصور نکرده بودید. این باغ و تونل های بی نظیر آن مقصد توریستی معروفی در جهان می باشند. گفتنی است که در طول جنگ جهانی دوم، این جزیره در تولید سلاح های کشتار جمعی و شیمیایی نقش داشته است. طبق گزارش ها در طول 70 سال گذشته بیش از صد مورد خودکشی در جنگل آئوکیگاهارا رخ داده است. برخی از گردشگران به دنبال رستوران های برتر و عالی که غذای سوشی سرو می کنند، گشته و عده ای به دنبال کافه های شاد و جذاب برای میل کردن ساکی (نوشابه ى الكلی ژاپنی) و ویسکی ژاپنی می باشند. گردشگرانی که به دنبال تجربه ی صحنه های ترسناک در فیلم های اکشن می باشند می توانند از این بیمارستان بازدید کنند. اگر خوششانس باشید، میتوانید از نزدیک پرندگان و حیوانات دیگر جنگل را نیز مشاهده کنید.

ژاپن دومین رتبه خودکشی در جهان را دارد و این جنگل دومین مکان مرگبار شناخته می شود. ارزش و اهمیت درختان ویستریا را می توان در ادبیات ژاپن مشاهده کرد، محبوبیت ویستریا به قدری زیاد است که در شعر های ژاپنی نماد مهمی بوده و در داستان های عاشقانه نقش دارد. همچنین گردشگران هنگام بازدید از جزیره می توانند از دیگر جاذبه های آن دیدن کنند، برای نمونه می توان از موزه ی گاز سمی که نشان دهنده ی تاریخ تاریک و شوم این جزیره در جنگ جهانی است، بازدید کرد. در سفر به ژاپن فرصت تماشای این مقصد معروف گردشگری را از دست ندهید. موزه ی رامن جایگاه غذا بوده و به غذا های ملی ژاپن اختصاص داده شده است که می توانید در آن بیش از 30 نوع غذای مخصوص رامن را مشاهده کنید. در شهر کاماکورا مجموعه ای بزرگ از غار ها در سه دسته به نام یاغورا وجود دارند.

این مرداب برای آن دسته افراد که همراه خانواده سفر میکنند، بهترین گزینه خواهد بود. اگر بهدنبال مناظر خاص و بکر شمال هستید، مرداب هسل برای شما بهترین گزینه خواهد بود. این در حالی است که چنین سفری برای راننده بسیار خستهکننده خواهد بود. پزشکان بی وجدانی در طول عمل های جراحی اندام های بدن بیماران را به سرقت می بردند و امروزه باور بر این است که این ارواح سرگردان همان بیماران می باشند که برای انتقام برگشته اند. گفتنی است که این چشمه آب گرم با 105 درجه سانتیگراد (221 درجه فارنهایت) و 105 متر طول (344 فوت) گرم ترین چشمه می باشد. تماشای این شکل ها و مجسمه های قدیمی با کلاه های قرمز بافته شده و روسری ها شاید برای گردشگران جالب به نظر نرسد. بسیاری از گردشگران برای تماشای این منظره خاص و منحصربهفرد عازم سراوان میشوند. کشور ژاپن بیش از 30 هزار چشمه ی آب گرم طبیعی دارد که اوباما اونسن یکی از این موارد می باشد. آنها نان حلال خودشان را در تنور گرم حیاط خانههای زیبایشان میپزند. بوی نان تازه همراه با بوی طبیعت هر روز صبح به مشام میرسد. نام این چشمه هیچ ارتباطی با نام رئیس جمهور قبلی ایالت متحده امریکا ندارد اما آمریکایی ها از موقعیت این چشمه به نفع خود استفاده کرده اند و اعلام کرده اند که نام اوباما در زبان ژاپنی به معنی ساحل کوچک می باشد.

گفتنی است که این مکان را پیچراهی از هراس و وحشت نیز نامیده اند. این مکان که موزه نامیده می شود اولین پارک تفریحی جهان با موضوع غذا می باشد. فوران آتشفشان شکل هایی را به وجود آورده که جیزو (Jizo) نامیده می شوند و در آیین بودا جیزو نام یک نگهبان مقدس بودایی است و محافظ کودکان، ارواح سرگردان و مسافران نیز به شمار می رود. آیانو تسوکیمی مترسکی برای مزرعه درست کرد که به پدرش بسیار شبیه بود، و این باعث شد تا به فکر ساختن عروسک هایی بیفتد که جایگزین اعضای خانواده ها و اعضای قبلی دهکده باشند. گفتنی است که در شهر کوچک نیکو شکاف و گسل هایی به چشم می خورند که با فوران گدازه های آتشفشانی به وجود آمده اند. با هر شب اقامت، هزینه تور شمال نیز افزایش پیدا میکند. خرید اینترنتی تور شمال یکی از سادهترین روشهای غیرحضوری محسوب میشود. گذشته و چگونگی ورود خرگوش ها به این جزیره هنوز هم جای سوال دارد اما علت و چگونگی افزایش تعداد این موجودات مشخص است، در این جزیره شکارچی خرگوشی وجود ندارد و این حیوانات چرخه حیات را بدون صید شدن ادامه داده اند و دولت از گربه ها و سگ های نواحی محافظت کرده است.

میمون های ماکاک (Macaque) که به آنها میمون های برفی نیز می گویند، اغلب در نواحی حفاظت شده ی طبیعت، در کنار چشمه های آب گرم زندگی می کنند. گفتنی است که در طول فصل زمستان میمون های ماکاک عاشق شنا کردن درون چشمه های آب گرم می باشند و گردشگران در سرما در حالی که این حیوانات به آرامی آرمیده اند، آنها را نظاره می کنند. در طول مدت این تور شاید چندین ساعت پیادهروی بدون استراحت داشته باشید. این مرداب در استان مازندران قرار دارد و جزء جاهای دیدنی چالوس محسوب میشود. از طرف دیگر همواره بر روی مرداب سراوان، پوششی سبز از گیاهان جنگل به چشم میخورد. همین مسئله به مشخصه بارز مرداب سراوان تبدیل شده است. آبوهوای بهار نیز معتدل است و میتوانید به بهترین شکل از سفر خود لذت ببرید. روحانیون معتقدند که در این جنگل پدیده های روانی غیر طبیعی شکل می گیرد و شواهد نشان می دهد که به دلیل وجود ذخایر آهن مغناطیسی، گردشگران نمی توانند از قطب نما، تلفن همراه و جی پی اس در این ناحیه استفاده کنند. باقی ماندن اجساد به تنهایی در جنگل کار درستی نیست به همین خاطر کارگران جنگل، اجساد مرده ها را جمع کرده و آنها را در اتاقی مخصوص در اداره ی پلیس قرار می دهند.