25 جاذبه ی گردشگری برتر پاریس

این جاذبه ی گردشگری کم تر از یک مایل در زیر خیابان های پاریس قرار دارد و یکی از بخش های خونین تاریخ فرانسه را به نمایش می گذارد : باقیمانده ی اجساد پاریسی هایی که بعد از بسته شدن قبرستان ها در سال های دور، به آن جا منتقل سایت kermanshahtour شدند. سفر آبی در رود سن از زیر بسیاری از پل های پاریس می گذرد و از جاذبه های گردشگری مانند ؛ موزه ی لوور، کلیسای ” نوتردام، Notre Dame ” و برج ایفل می گذرد. امروزه ” کونسیرژوری ” یکی از جاذبه های مشهور توریستی در پاریس می باشد و از آن به عنوان دادگاه نیز استفاده می شود. بر اساس سازه ی ” پنتئون ” در روم قدیم طراحی شده است و در ابتدا به عنوان کلیسایی مختص به ” سنت جنویو، Genevieve St. “، فرشته ی ولینعمت پاریس بوده است و در آن از عتیقه جات مربوط به او نگهداری می شده است.

بسیاری از مجسمه های معروف او را می توانید در باغ هایی که در اطراف موزه قرار دارند هم بیابید. قایق سواری در این رودخانه در زمانی که باد در تمام شهر پاریس می وزد، یکی از رمانتیک ترین کار هایی است که بازدید کنندگان می توانند انجام دهند. خوانندگان زیادی در آن جا کار می کردند که مخترعین رقص ” کن – کن، Can – Can ” نیز بودند. همان طور که از اسم آن مشخص است، دیزنی لند پاریس فرا تر از یک شهر بازی معمولی با وسیله های تفریحی سرگرم کننده می باشد. هم چنان نخستین بنای تفریحی پاریس به شمار می رود و محل نمایش بی شمار فیلم نیز بوده است. پادشاه فرانسه لوئی نهم، دستور ساخت آن را داد تا از آن برای ذخیره کردن و کلکسیون کردن آثار هنری مورد علاقه ی شاه، مانند تاج خار های عیسی مسیح ( ع ) که یکی از مهم ترین آثار مقدس جهان مسیحیون قرون وسطی به شمار می رود، استفاده شود. برای علاقه مندان به هنر، ویزیت از آن الزامی می باشد، چرا که ” موزه ی اورسی ” برای داشتن بزرگ ترین کلکسیون نقاشی های سبک ایمپرسیونیم مشهور می باشد !

این مجسمه توسط ” آگوستو رودان، Auguste Rodin “، که یکی از هنرمندان مشهور اوایل قرن بیستم می باشد، ساخته شده است. استخوان های مردگان به صورت هنری چیده شده است و در تمام نقاط آن می توان شعر ها و جملات قصار بسیاری را نیز یافت. شاید به همین دلیل است، که ساختمان آن در زمان خود گران قیمت ترین در نوع خود بوده است. خیابانی است که رستوران ها، بوتیک های با کلاس، موزه ها و کلاب های شبانه ی بسیاری را در خود به خط جای داده است و محل اصلی برگزاری رژه ی ارتش در روز ” باستیل ” و جشن پایانی تور های فرمول یک ” تور فرانسه، Tour de France ” می باشد. در مقابل بخش روشن پاریس، که از آن به ” شهر نور ها ” یاد می شود، ” له کاتاکومب ” بخش تاریک این شهر را به تصویر می کشد. از این شهر به عنوان پایتخت فشن نیز یاد می کنند، چرا که محل پیدایش چندی از برترین برند های طراحی لباس جهان، مانند ؛ ” ایو سن لوران، Yves Saint-Laurent “، ” لانکوم، Lancôme “، ” لورال، L’Oréal ” و ” کریستین دیور، Christian Dior ” می باشد.

نتیجه ی آن جمع آوری آثار هنری شگفت انگیزی شده است، که بازدید از آن ها خود به تنهایی به بازدید از قبر افراد مشهور می ارزد. هال ها و سالن های آن در گذشته از بزرگ ترین نوع خود در اروپا بوده اند. پاریس با نام های ” شهر نور ها ” و ” شهر عشق ” نیز شناخته می شود و امروزه یکی از شهر های پیشرو در کسب و کار، فشن، سرگرمی، هنر و فرهنگ در جهان به حساب می آید. در شهری که عشق و عاشقی حکم فرمانی می کند، چه چیزی رمانتیک تر از ” پونت الکساندر سوم “، که عجیب ترین و مزین ترین پل در پاریس شمرده می شود، می باشد ؟ در زبان انگلیسی به نام ” Luxembourg Gardens ” شناخته می شود و دومین پارک عمومی بزرگ در پاریس می باشد. این پارک از مرکز شهر پاریس، 30 کیلومتر فاصله دارد. این کلیسای حیرت آور از دو برج و یک طاق تشکیل شده است، بیش از 120 متر ارتفاع دارد و به عنوان یکی از برترین نمونه های معماری گوتیک فرانسوی شناخته می شود. این موزه ی عظیم در محل یک ایستگاه قدیمی قطار ساخته شده است و از هزاران اثر هنری که از اواسط قرن 19 تا اوایل قرن 20 خلق شده اند محافظت می کند.

بازدید کنندگان می توانند با استفاده از آسانسور تعبیه شده در این برج، از نما های شگفت انگیز بالائی شهر پاریس دیدن کنند و یا در یکی از دو رستوران با کیفیت آن به صرف غذا بپردازند. از مشاهیر دفن شده در آن می توان به فیلسوف مشهور ” ولتر، Voltaire “، نویسنده ی نامی ” ویکتور هوگو، Victor Hugo ” و شیمیدان لهستانی / فرانسوی ” ماری کوری، Marie Curie ” اشاره کرد. بازدید کنندگانی که برای بازدید از باغ های حیرت انگیز و هال آیینه های آن، که درونش 17 طاق را با 357 آیینه پیراسته اند، می آیند، این کاخ را به یکی از پر بازدید ترین نقاط پاریس تبدیل کرده اند. هر خانواده ی ثروتمند تلاش می کرده است تا مجسمه ای برای عضو مرحوم خود بسازد، که از مال خانواده ی قبلی زیبا و گران قیمت تر باشد. کتاب خانه ی حاضر در آن، سه طبقه ی اول ساختمان را اشغال کرده است، این در حالی است که کلکسیون های موزه در طبقه های چهارم و پنجم قرار دارد. امروزه نه تنها این کاربرد های خود را حفظ کرده است، بلکه چندین مورد جدید نیز به آن اضافه شده است. نارنجستان های آن در سال 1852 ساخته شده بودند تا از درختان پرتقال قصر ” تویلری ” محافظت کنند.

نام این مرکز از ” ژرژ پمپیدو، Georges Pompidou “، رئیس جمهور فرانسه در سال های 1969 تا 1974 که سازنده ی این بنا نیز می باشد، گرفته شده است. یکی از پر طرفدار ترین جاذبه های توریستی پاریس می باشد و در سال 1806 میلادی ساخته شده است تا یادگاری از پیروزی های ناپلئون بناپارت باشد. یکی از جاذبه هایی است که بیشترین عکس گرفته شده از خود را دارد، چرا که هم در روز و هم در شب برای تصویر برداری موقعیتی استثنائی را داراست. این طاق غول آسا 50 متر ارتفاع و 45 متر عرض دارد و آثار هنری حک شده بر آن، جنگ هایی که به پیروزی ختم شده و هم چنین نام افراد زیادی را که برای امپراطوری کشته شده اند را به تصویر می کشد. در زمان انقلاب فرانسه، برای بزرگداشت شهیدان انقلابی به یک موزه تبدیل شد. بعد ها و در دوران خوف و وحشت کشور، این قصر به یک تریبون و زندان انقلابی تبدیل شده بود.

در قرن چهاردهم، بعضی از ساختمان های آن به زندان تبدیل شده بودند. از زندانی های مشهور آن می توان به ” ماری آنتونت، Marie Antoinette ” و ” مادام دو بقی، Madame du Barry ” اشاره کرد. در زمان انقلاب فرانسه، پادشاه فرانسوی لوئی شانزدهم، ” ماری آنتونت، Marie Antoinette ” و افراد بسیار دیگری، به وسیله ی گیوتین و در همین میدان، اعدام شدند. این قبرستان محل دفن افراد مشهور بسیاری از قبیل ؛ ” جیم موریسون، Jim Morrison ” خواننده ی آمریکایی، ” اسکار وایلد، Oscar Wilde ” نویسنده ی ایرلندی و ” ادیث پیاف، Edith Piaf ” خواننده ی پر طرفدار فرانسوی، می باشد. این قبرستان مجسمه های بسیاری را در خود جای داده است. این بنا دارای یک کتابخانه ی عمومی بزرگ، ” موزه ی ملی هنر های مدرن، Musée National d’Art Moderne ” که بزرگ ترین موزه ی نوع خود در اروپا به شمار می رود، یک فروشگاه کتاب، یک سالن سینما و یک تراس وسیع می باشد.

این موزه در سال 1919 در استودیوی شخصی ” رودین “، که در هتل ” بایرون، Biron ” در مرکز پاریس قرار داشته است، بنا شد. این قصر مجلل ستاره ی رمان ها و فیلم های ” شبح اپرا، Phantom Of The Opera ” نیز می باشد. مجموعه ای از ساختمان ها می باشد که برای بزرگداشت ارتش فرانسه ساخته شده است. این سازه ی آهنی در سال 1889 و برای نمایش جهانی ساخته شده است و با ارتفاع 300 متری خود، در پارک ” چامپ دی مارز، Champ de Mars ” خودنمایی می کند. زمانی که اروپائی ها نتوانند به پارک دیزنی لند اصلی در شهر لس آنجلس بروند، در عوض به پارک دیزنی لند پاریس می روند، که پر بازدید ترین شهر بازی در اروپا به حساب می آید. بازدید کنندگان می توانند در آن جا به پیک نیک بروند و یا در میان بوته زار ها، باغ های رسمی و درختان میوه ی آن که پر از فواره ها و مجسمه های هنری زیبا می باشند، قدم بزنند.

جایی است که شورشی ها توپ ها و اسلحه های فیتیله ای به دست آوردند، که بعد در همان روز برای حمله و فتح ” باستیل، Bastille ” از آن ها استفاده شد و انقلاب فرانسه به جریان افتاد. از آن جایی که مجسمه سازان فرانسوی بسیاری آثاری از قبیل، اسب های بالدار و حوریان و فرشتگان را بر روی آن ساخته اند، بازدید از این پل همانند رفتن به یک گالری هنری می باشد. بازدید کنندگان می توانند در میان اتاق های پر تعداد آن قدم بزنند و از تماشای آثار هنری بی نظیر هنرمندانی هم چون، ” مونه، Monet “، ” ونگوگ، Van Gogh “، ” سزان، Cezane “، ” دگاس، Degas “، ” پیسارو، Pissarro “، ” رنوار، Renoir ” و ” ژان فرانکوا میله، Jean-Francois Millet ” لذت ببرند. این موزه در گوشه ای از باغستان های ” تویلری، Tuilries ” قرار گرفته است، که خود خانه ی 8 اثر از نقاشی های دیواری نیلوفر آبی ” کلود مونه، Claude Monet ” می باشد. یک تور در این شاهکار قرن سیزدهمی به بازدید کنندگان اجازه می دهد، که با پنجره های زیبای به رنگ گل رز، حکاکی های گوتیک، مجسمه های خوش منظر و کلکسیونی از آثار عتیقه، از نزدیک رو به رو شوند.

یک تور بازدید از این قلعه، شما را با نمای موزائیک های طلائی آن، پنجره های رنگارنگ و هم چنین یکی از بزرگ ترین ساعت های جهان آشنا می کند. این نقاشی های دیواری، آثار مرکزی این موزه به شمار می روند. با اینکه در دوران انقلاب فرانسه کمی تخریب شده و بعد ها در قرن نوزدهم دوباره بازسازی شده است، اما هم چنان یکی از بزرگ ترین کلکسیون های دارای شیشه های رنگی سبک قرن سیزدهم در جهان به شمار می رود. تنها اشاره ای به نام پاریس، تصاویری از مشهور ترین بنا ها، موزه ها، کلیسا ها و دیگر آثار دیدنی این شهر را در ذهن هر فردی ایجاد می کند. در ابتدا، این بنا محلی برای خوش گذرانی ثروتمندان شهر بود. این سفر جادویی تقریباً یک ساعت به طول می انجامد و یکی از بهترین روش ها برای تجربه ی شب های شهر پاریس می باشد. رودخانه ی سن تقریباً 800 کیلومتر را در فرانسه طی می کند و در آخر به کانال بریتانیا می ریزد.

معمار نامی، ” چارلز گارنیه، Charles Garnier “، زمانی که در قرن نوزدهم این کاخ را طراحی می کرد از هیچ جزئیاتی در ساخت آن سر باز نکرده است. در قرن دهم و به عنوان قصر اصلی پادشاهان فرانسوی، که در طول زمان آن را بزرگ تر کردند، ساخته شد. گردشگرانی که نسخه های کپی مجسمه ی ” مرد متفکر، The Thinker ” را قبلاً دیده اند، می توانند در شهر پاریس از نسخه ی اصلی آن دیدن کنند. خانه ی بیش از یک میلیون آثار مختلف می باشد، که از مشهور ترین اثر های هنری آن می توان به نقاشی ” مونا لیزا ” لئوناردو داوینچی، مجسمه ی ” برده ی رو به مرگ، Dying Slave ” میکلانژ و هم چنین مجسمه ی یونانی ” ونوس مایلو، Venus Of Milo ” اشاره کرد. یک مؤسسه ی فرهنگی هنری می باشد، که بر اساس سبک های فوق مدرن طراحی شده است و در منطقه ی ” بیوبورگ، Beaubourg ” و در نزدیکی شهرداری منطقه ی چهار شهر پاریس قرار دارد. پر بازدید ترین قبرستان جهان می باشد و در سال 1804 میلادی، به دستور ناپلئون به یکی از گورستان های مربوط به شهرداری تبدیل شد.

بعضی از اجساد کسانی که در انقلاب فرانسه کشته شده بودند، مستقیماً به این جا آورده شده اند و به هیچ قبرستان دیگری برده نشده اند. از 1889 میلادی به عنوان سالی یاد می شود، که مشهور ترین بنای فرانسه یعنی برج ایفل در آن ساخته شد. بزرگراه سه خطی ” شانزه – لیزه ” مشهور ترین بلوار پاریس می باشد و حتی از آن به عنوان زیبا ترین خیابان جهان نیز یاد شده است. در آن دوران ؛ این رقص کمی نژاد پرستانه به حساب می آمده است. امروزه از آن برای اجرای نمایش های باله استفاده می شود و خانه ی موزه ی کتابخانه ی اپرا نیز به حساب می آید. از طبقه ی اول و آخر، برای برگزاری نمایش های بزرگ استفاده می شود. یکی از نقاط شهر پاریس که مرکز توجه همگان است، قصر سفید رنگ ” سکره کر ” می باشد. در انتهای شرقی خیابان ” شانزه – لیزه “، ” قصر کنکورد ” قرار دارد و با داشتن مناظر دیدنی در هر طرف خود، بزرگ ترین میدان پاریس نیز می باشد. محل دفن شهروندان مشهور فرانسه می باشد. بعد از انقلاب فرانسه، از خاندان سلطنتی گرفته شد و امروزه به موزه ی تاریخ فرانسه تبدیل شده است.